Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Витара 1.6 82 коня къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Витара 1.6 82 коня къса база

    Здравейте колеги имам следния проблем наскоро купих Витара пробвах я и всичко беше наред .
    Преди ден опитах да включа 4х4 и като потеглих усетих че предно ляво колело ми задържа приплъзва и ме спира с ръчни хъбове съм проверих ги зачистих гресирах пак същата работа някакви идей ще съм благодарен ако някой има нещо в предвид.

  • #2
    От: Проблем с Витара 1.6 82 коня къса база

    Снимка на ръчният хъб, без да се разглоби, измие и гресира наново нищо не сте направили, зачистване не знам какво означава, но не е правилният подход.
    Година и сглобка на витарата, кой ви каза че е 82 коня, снимка на коша с двигателят. Пробвахте ли полусоките дали се въртят, че да решите че е хъба?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Витара 1.6 82 коня къса база

      Дай да помислим какво ше стане ако единият хъб е блокирал и не включва.
      Там полуоската ще се върти свободно, и въртящият момент на предният мост, заради работата на дифа, ще "изтича" през нея.
      Другата гума, лявата, няма да може да се завърти.
      Имаме обаче и вътящ момент в двете задни гуми, които ще движат колата. И в същото време ще се опитват да завъртят и предната зацепена лява гума. Свободната дясна ще си се върти свободно.

      Я вдигни колата на 4 трупчета и виж как ще се въртят гумите? На ръка и с двигател.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Витара 1.6 82 коня къса база

        Здравейте отново хъба го разглобих на основните му части измих и гресирах няма ефект витарата е 1.6 8 клапана американска версия доколкото знам сайдкик

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Витара 1.6 82 коня къса база

          Дори вдигни само предницата, и при включено двойно, завърти на ръка едната страна, да видиш как ще се държи другата.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X