Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор за двор 10 дка - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Язък!
    По едно време, за няколко секунди си помислих, че е възможно да станем свидетели на чудото - Трапер да стане чифликчия...
    Не би...


    Ами ясно беше от самото начало. Чифлик без ратаи, няма как да стане.

    Коментар


    • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Благодаря на всички за съветите ви! Реших да се вслушам в най-ценните - орането не е за мене! Дворът е към 80х120 м, затова ще си направя стрелбище за трап. Като ми писне от лов, скитане и риболов, ще си сипя чаша вино и започвам да тренирам, щото стрелбата е спорт, а не копане. Така и пушките ми ще са във форма. Освен това ми спестихте разходите за 400 м ограда, а и така ще съм по-близо до природата.
      Какво още му трябва на един пенсионер, за да бъде щастлив!?!
      Да ама с пийването е добре да има и мезенце, а знаеш вероятно разликата на това от магазина и това от градинката. Пробвай там с една-две лехички с домат и краставици пък после ще си говорим.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        бърдучета.
        ...бардуче на селУ , У градо - павурче бре, джам, не кал пекЪна ...поканата за по на кафе си стои......и ако някой в около софийско знае труп на багерче от 800 кг да спомене моля .....ще уточнявам утре (днес след 10-00ч)
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Да ама с пийването е добре да има и мезенце, а знаеш вероятно разликата на това от магазина и това от градинката. Пробвай там с една-две лехички с домат и краставици пък после ще си говорим.
          Верно си е, ама за мезе предпочитам "драно", а не "брано".
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Верно си е, ама за мезе предпочитам "драно", а не "брано".
            Ти да не мислиш че аз драното го пропускам?! Обаче лятос в жегата знаеш ли как върви една огромна домашна салата с ладната ракийка.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

              Здравейте, винаги съм се чудил защо гледаме от садо-мазохистичната страна на земеделието? Земеделието и животноъдството са 5 в 1 гимнастика за сърцето и белите дробове, панорама и чист въздух, психо терапия срещу стрес, полза от плодовете, пример скъсва ти нервите жената, почваш да гледаш на червено, пред погледа ти попада вакло агънце и храаас, пещ червено винце от асмата, хапвате пийвате ейтез три неща, мир и любов. Един клиент ми се хвалеше, че лежал в болница за сърцето, лекаря им предписал да се пазят да не се натоварват, а той ходел из градината и работел като се разхлопа сърцето спирал, последния човек с когото лежал в болницата със същата диагноза бил починал преди 5г. , той живя още 5-6 на крака и активно. Комшийте решиха да си правят орехова градина 18тина дк. и почнаха Владко с плуг, косачка, култиватор, ремарке, сега ги работят с фреза и ръчна косачка. Другия комшия раздели двора на 2, една част жена му да се забавлява с градина, другата с трева там забавлява дъщеря си с косачка, ползва само фреза. Човека от когота взех Болгарчето си правеше лешникова градина та се беше оборудвал с Болгарче с плуг, фреза и култиватор, няколко пъти ходил до градината и махна тракторчето, взе си мотоблок с фреза, косачка и ремарке. Никой не може да ти даде подходящ съвет, карай стъпка по стъпка. Мисля че най-подходящо е правилото 80-20. В края на крайщата го правиш за кеф, не да се изтезаваш. Успех.
              Последно редактирано от мариновдт20; 06-12-18, 10:00.

              Коментар


              • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                Браво, дт, много добре написано!
                Пътя, по който са минали твоите комшии, само потвърждава моя съвет - за 1-2 декара или повече с които започва някой аджамия - най-добре е малко тракторче с 2-3 прикачен инвентар. Ако е с нещо друго, може веднъж завинаги да се стресне от селския труд... Ако има такава възможност разбира се, още по-добре е да ползва външна услуга. А после вече като се ориентира, ще избира дали коса, дали фреза, дали мотоблок или па голям трактор. Или да оставя земята на природата, тя най-добре знае какво да прави с нея.

                Коментар


                • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Кой хафлингер


                  Загледах се нещо в тая снимка и що ми трябваше... Три деня не мога да спя - къде съм го виждал тва изчадие!? Или нещо подобно ли беше...
                  Най-накрая се сетих... Преди две години някъде, времето беше пак такова разлигавено и в града слязоха някъде от горите едни такива махини, грозни и зловещи. Тогава щракнах бърза снимка за форума, айде пак да я кача

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170206_173508[1].jpg
Прегледи:3
Размер:130.5 КБ
ID:5806520

                  Кат близнаци са

                  Коментар


                  • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                    Бъркаш генерално. Втората снимка е ЛуАЗ- джипка с мотор на ЗАЗ-оня стария си V4, въздухарка.
                    Първата снимка е Steyr-Puch Haflinger. Нищо, ама нищо общо с каквото и да е "сделано", без оглед на марка, модел и епоха на производство.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                      А стига ве...
                      За тебе бях готов да се хвана на бас, че имаш чувство за хумор...

                      Коментар


                      • Трапер,какво стана с чифлика?

                        Коментар


                        • trapper
                          trapper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Оказа се, че съседът (на има-нема 400 м горски път) има трактор. Предложи ми изполица, устройва ме. Лани поради ковида почти не ходих.

                        • trapper
                          trapper коментира
                          Редактиране на коментар
                          ...

                        • jordanov sv
                          jordanov sv коментира
                          Редактиране на коментар
                          Оххоо, това за теб е възможно най-добрият вариант - механизирана услуга по комшийски. Няколко пъти го споменахме напред в темата. Още повече и на изполица, супер.

                      • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Трапер,какво стана с чифлика?
                        Най-вероятно го оре с пининчето, нали е малко и двуврато. може да мине за японско тракторче Кубота
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • Трактора е излишен
                          https://www.google.com/imgres?imgurl...MygBegUIARCuAQ
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • Хаха, става и така разбира се, особено ако имаш ресурс от някогашни милитъри МПС. Или пък стремеж за изява по панаири и социални мрежи.

                            Коментар


                            • kbot
                              kbot коментира
                              Редактиране на коментар
                              Това е било основното предназначение на дефендера - фермерска "машина за всичко".

                            • jordanov sv
                              jordanov sv коментира
                              Редактиране на коментар
                              Преди 50-60-80 години - да. Макар че имаш имена като Фордзон, Масей, Фъргюсън и т.н., просто бизнес. Идеята иначе я виждаме още при джип Вилис Фермер, излиза и след някоя от снимките на твоя линк.

                            • kbot
                              kbot коментира
                              Редактиране на коментар
                              jordanov sv: "Макар че имаш имена като Фордзон, Масей, Фъргюсън и т.н., просто бизнес." ???
                              Това не го разбрах? Ако е буквално - в грешка си. Ако е някаква алегория, явно ми е над нивото.

                              Иначе, което е вършило работа през 46-та, що да не работи и сега? Само дето едва ли може да се намери прикачния инвентар - има циркуляр, фуражомелка, все полезни неща.
                              Имам приятел с тракторче. Купи си го ново (защото може) ... бързо загуби интерес, и трактора си седи и събира прах.

                          • Колега kbot, да, наистина за имената не съм се изразил ясно, извинявам се. Фордзон /Форд и син/ са в Англия/Ирландия от ПСВ и произвеждат сериозни количества евтини, здрави, удобни трактори за местния пазар. Масей-Харис и Фъргюсън и те така, след ВСВ. Фермите там и в ония години /таргет групата/ са много ясни като структура. Дефендър няма как да е основна машина за повече от година-две, снимките и картинките са маркетинг като от учебник. Спомагателна, втора - да, или пък за ферма която все още ползва жива тяга коне за основните обработки и вече за леката обработка и транспорт - вписва се чудесно. Но, в ония години, пак да уточним. За сервиз тук и сега и тогава и там въобще няма да споменаваме, но за прикачния инвентар си напълно прав - всичко ще трябва да се приспособява и да се прави на място. 21 век сме и пак да погледнем - казваш циркуляр, фуражомелка, помпа може да добавим, компресор, агрегат-генератор и какво ли не. Всичко вече го има като отделна достъпна евтина машинка. До 80-те години напр. и тука имаше тракторчета ДТ с циркуляр /в Нови пазар 85-та с такова рязахме мешета сигур по 60-70 сантима дебелина/ ама сега вече има с какво да се реже в двора и може да си го купиш във всеки град. Ярмомелката също, само ток да има, а то без ток вече много малко хора могат да живеят. 80-те на село хората като се засилиха да гледат животни и селският стругар почна да произвежда ярмомелки за който къв ток има, нашата е от 81-ва, трифазна-безотказна. После и заводите почнаха и т.н. Ми заваръчната техника, отиде направо в космоса... И с тракторчетата така стана - кажи речи на всеки кръстопът продават вече, за няколко хиляди вземаш нещо с що годе остатъчен ресурс и два три инвентар и си питаш шапката.
                            Иначе, за да съм честен, преди 10-20 години съм разсъждавал доста задълбочено за използване на 4х4 МПС за някои СС дейности. За моженето - може, ама прецених го за екзотика. Навеси трябва да се мислят или прикачен инвентар, или па помощник да го играе прикачвач и да поема някоя от функциите на навеса и то накрая за мен нямаше смисъл...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X