Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор за двор 10 дка - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трактор за двор 10 дка - какъв?

    Купих масивна стара къща с двор 10 дка. Като се пенсионирам, мисля да си направя чифлик за лични нужди. Ще ми трябва малък трактор, за всякаква работа на нивата. Не разбирам от тая техника, така че ще обмисля всички съвети, които дадат знаещите.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

    Браво!
    Кубота или Изеки.
    А аз, ако съм на твое място и ако ще живея постоянно там - Хафлингер.

    Коментар


    • #3
      От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Браво!
      Кубота или Изеки.
      А аз, ако съм на твое място и ако ще живея постоянно там - Хафлингер.
      Е този последния е най-удачен и безпроблемен!!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

        10 декара нормално плодородна земя са извън възможностите на сам човек, с какъвто ще трактор да е. Не толкова за обработка, колкото за събиране и реализация на продукцията. Култури от типа на зеле и картофи дават тонове добив от декар. Чушки и домати изобщо не ги коментираме...там с повече от стотина квадрата трудно ще се оправиш физически.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

          Ако не разполагаш с много пари и имаш технически познания ТЛ30 е твоята машина.Изключително проста и здрава,ще ти върши работа и за лозе,а колесните машини в тоя клас според мен не могат да се мерят с него.Инвентара им понастоящем се намира на цени за старо желязо,както и самия трактор.Миналия месец съседа ми по лозе си купи такъв в движение за 700лв.Ако ти трябва и за транспорт послушай колегата.

          Коментар


          • #6
            От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

            А, малкото Булгарче е без аналог, но не го споменах защото не знам има ли ги все още Това е първата машина която изобщо съм подкарвал, само че ТЛ 45 беше, в бригадата на дядо...

            Коментар


            • #7
              От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

              Благодаря за съветите. Ето някои пояснения:
              - мисля, да ползвам продукцията само за лични цели, за семейството и селски животни: кокошки и др., пъдпъдъци, зайци, евентуално прасе/та;
              - нямам намерение да продавам реколта, но едва ли бих отказал, ако има излишества;
              - едва ли ще обработвам целия двор, т.д.е - ще насадя овошки и ще оставя и място за дивите прасета.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                Фактически ще обработваш декар-два или три, основните 4-5 култури. Другото на тревопасните и евентуално някой декар фуражни. Овощни и лозе - според зависи.

                Коментар


                • #9
                  От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  А, малкото Булгарче е без аналог, но не го споменах защото не знам има ли ги все още Това е първата машина която изобщо съм подкарвал, само че ТЛ 45 беше, в бригадата на дядо...
                  В момента в моя край се продава по-голямо Болгарче Т54В за 1100лв.За тея пари не знам дали може да се вземе свястна фреза.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                    Първо сподели какъв ти е опита със селското стопанство, после ще даваме акъл!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                      Универсална моторна машина нали знаеш какво е
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                        Всичко звучи много хубаво, но се превръщаш в роб на собствения си двор. Аз обработвам около 1 декар и няма какво да си правя продукцията. Ако нямах трактор, въобще нямаше да се занимавам. Иначе, една кубота с малък плуг и фреза върши чудеса.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                          Имам трактори море!
                          Заповядай тук при мен на гости! Tрактори - бол!
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Имам трактори море!
                            Заповядай тук при мен на гости! Tрактори - бол!
                            Ти си накрая на Европата.Човек и да си продаде къщата на село с 10 -те декара двор пак няма да му стигнат парите да се върне с трактор от при теб.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Имам трактори море!
                              Заповядай тук при мен на гости! Tрактори - бол!
                              Я сподели какви ги имаш , че гледам при мен едни дядковци , събота и неделя вадят едни хубавци и се разхождат по пътищата с едни баби по калниците . Нямам нива , ама първо за занимавка и после за разходка , мога да се прежаля .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X