Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

    Здравейте колеги !

    Пиша Ви със сълзи на очи за да споделя с Вас и да помоля са съвет.

    Моята съпруга самокатастрофира с джипката , заспива на волана , напуска платното за движение и се забива с едно малко деренце челно.
    Карала е сравнително бавно 60 - 70 км/час лошото е че , това става малко преди да се пристигне в къщи и понеже и станало топло взела че, си откопчала предпазния колан.Повтарям пак много съвестен шофьор е годишно минава 15 - 20 х. км сама.Никога не кара повече от 70-80 км/ч

    В следствие на удара и е счупен десния крак в глезена и второ счупване бедрото , има голям хематом на главата от удара в предното стъкло и най - лошото счупени ребра 4 от едната страна и 5 от другата със травма на белия дроб за късмет без хемоторакс или пневмоторакс.

    В момента е на апаратно дишане в ОАИЛ стабилна е няма травми на шийни прешлени и глава и вътрешни кръвоизливи не се виждат на скенера.

    Подържат я изкуствено в полубудно състояние за да не я боли толкова.

    Контактна е и е в добро психично състояние разбира като и говорим и отговаря с жестове (защото в устата и са тръбите на апарата)

    Днес е трети ден и общото и състояние е добро спокойна е отока на главата видимо спада и може да си отваря окото.Преливат и серум някакъв не съм запознат и кръв защото е с нисък хемоглобин.

    Счупването на глезена е открито и не могат да го шинират с планка или там каквото е защото се опасяват от инфекция затова само го обездвижиха с екстензия за да зарасне и след това щели да го фиксират окончателно и бедрото също.

    Молабата ми за съвет е следната , четох много за последиците от нараняването на белите дробове гледни точки разни и съм объркан и уплашен не знам как да и помогна какви специалисто да търся ,къде да ги търся , кога да ги търся , трябва ли да се чака или не .... изобщо ураган от въпроси.

    Очаквам Вашите съвети мнения ...всичко.

    Благодаря Ви предварително и се извинявам за причиненото неудобство с мойте проблеми.

    Николай Колев - Търговище 0878737901
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

    Здравейте.
    ИСУЛ е добра болница. Травмите, които описвате са неприятни, но е възможно пълно възстановяване. Просто изчакайте за момента.
    Кураж!

    Коментар


    • #3
      От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

      Аз имам наранявания на белия дроб от счупени 4 ребра в ляво, пак от катастрофа и то с колан... беше преди около 9 години. Болеше доста при дишане в началото после при кашляне, и след около два месеца болката премина... но бая време около три години може би като ме хванеше нещо и се разкашлях храчех кървави храчки. Сега вече не ми прави проблеми тази травма, като изключим бучките дето се напипват по ребрата в областа на счупването. За да съм по точен в момента съм на 32 години пушач над 110 кила...
      Та общо взето не минава бързо, дано жена ви се възстанови.
      0-

      Коментар


      • #4
        От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

        Основният риск според мен е продължителната апаратна вентилация.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

          Здравейте !

          Днес ходих да я видя , всеки ден ме пускат в 12 часа за малко.Има визуално подобрение оттокът на главата е спаднал и си отваря окото спокойно , развързали са и ръцете(отначало беше вързана за леглото защото имаше системи и датчици на двете ръце) и са и сложили една ръкохватка над главата за да се намества по малко.

          Лицето и има розов нормален вид че , беше доста бледа и подпухнала първите дни.

          Поиска лист и писалка и общувахме малко.Узнах че,е престояла в колата заклещена без да може да се обади около 40 безкрайно страшни минути с мисли за най-страшното
          защото не можела да си намери телефона милата в безпорядъка последвал удара и никои от преминаващите автомобили не я забелязал в дерето.

          Случайно позвъняване от приятелка за поздрав по случай на деня на семейството и помага да се добере до телефона и да ми се обади.

          Може би понеделник ако преценят след консулт ще и махнат апарата тогава ще станат 6 денонощия от както е на апаратно дишане.

          Разбрах че , въпреки множеството счупени ребра няма така наречения гръден капак които да притиска белите дробове.

          Колега Емануил Найденов би пояснил това :" Основният риск според мен е продължителната апаратна вентилация " Не те познавам лично но от постовете ти в други теми знам че, си лекар. За апаратното дишане ми обясниха че, предпазва травмираните бели дробове от навлизане на бактерий и вируси които биха предизвикали усложнения на травмирания бял дроб и че, се провиквало с него и малко трудно се минавало на самостоятелно дишане.



          Последно редактирано от Николай Колев; 24-11-18, 19:43.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

            Аз бях на апарат няколко часа после го махнаха по мое настояване... просто не го изтърпях. Ама и далеч не бях толкова потрошен. След като го махнаха болките станаха доста по силни явно заради напъването при дишане. За късмет не получих инфекция. Лекарите ме инструктираха че при наи лекия задух или нещо подобно моментално ще върнат тръбите, но бях късметлия поне с лечението. След няколко дни се оказа че трудно си движа лявата ръка ама все си мислех че е от ребрата�� след като си признах на доктора се оказа че и ключицата ми била спукана... след около една седмица ме изписаха.
            0-

            Коментар


            • #7
              От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

              Макар, че с написаното няма да помогна, но желая най-бързото, и най-доброто развитие на нещата.
              От сърце!!!

              Коментар


              • #8
                От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                Желая бързо и пълно възстановяване!
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                  Инфекция.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                    Благодаря за съчуствието и подкрепата !
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                      Я кажи как сте с парите, че знам как е?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Я кажи как сте с парите, че знам как е?

                        Това ми е най-малкия проблем !

                        Блгодаря за въпроса но с парите ще се справя !

                        Само всичко да мине .....

                        Днес отново ходих , има визуално подобрение от вчера към подобрение , отокът на лицето почти не личи, окото е вече червено розово но не е мораво синьо като вчера.

                        Имам приятел лекар от неврохирургия и го помолих да намине да я види и да се осведоми.

                        Обясни че , за сега кръвната и картина е добра кислорода в кръвта е в норма , няма температура и всичко върви към подобрение , но си иска време.

                        И така ..... чакам и се моля ....
                        Последно редактирано от Николай Колев; 25-11-18, 21:36.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                          Дано да мине всичко по бързо.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                            Кольо, гадости се случват.
                            Бързо оздравяване на женицата.
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • #15
                              От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                              Така нареченият гръден капак възниква при фрактури на повече от две съседни ребра по две фрактурни линии-резултатът е парадоксално дишане, при вдишване счупеният участък хлътва и притиска белия дроб и настъпва хиповентилация. Още по-лошо е, ако е двустранно. Щом съпругата Ви няма гръден капак, причината да бъде на ИБВ е тежката политравма и загубата на кръв, хипотермията също. Описаните травми се обработват и се коригират оперативно след като се стабилизира общото състояние. Шестият ден, който споменахте, е разумният лимит време, в който се вентилира болен през интубационна тръба. Ако се прецени, че се налага продължаване на ИБВ, се прави трахеостома-това става между 7 и най-късно 10. ден. Основната опасност, както писа колегата, е апаратно свързаната пневмония. Надявам се на добър ход на лечението и желая скорошно и пълно възстановяване!
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X