Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
    Така нареченият гръден капак възниква при фрактури на повече от две съседни ребра по две фрактурни линии-резултатът е парадоксално дишане, при вдишване счупеният участък хлътва и притиска белия дроб и настъпва хиповентилация. Още по-лошо е, ако е двустранно. Щом съпругата Ви няма гръден капак, причината да бъде на ИБВ е тежката политравма и загубата на кръв, хипотермията също. Описаните травми се обработват и се коригират оперативно след като се стабилизира общото състояние. Шестият ден, който споменахте, е разумният лимит време, в който се вентилира болен през интубационна тръба. Ако се прецени, че се налага продължаване на ИБВ, се прави трахеостома-това става между 7 и най-късно 10. ден. Основната опасност, както писа колегата, е апаратно свързаната пневмония. Надявам се на добър ход на лечението и желая скорошно и пълно възстановяване!
    Информацията за болни в ОАРИЛ се дава съвсем оскъдно разпокъсано и непълно за съжаление.
    На час по лъжичка, и така ден след ден ми се свежда нещо ново което е факт още в началото но никои не ти дава цялостна картина за травмите.

    На шестия ден поставиха трахеостома и със нея е доста по-добре,може да поема течности и каши.
    Казва че, е гладна.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #17
      От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

      През трахеостома се провежда по-ефективно тоалет на трахео-бронхиалното дърво, и болният може да се храни-това е много важно. Чисто субективно болният понася по-лесно апаратната вентилация през трахеостома, отколкото през интубационна тръба. Отвикването от апаратна вентилация е изкуство и понякога отнема повече време. Щом стане възможно, инвазивността на ИБВ се намалява-болният се оставя да диша сам, като апарата го подпомага при вдишване. Постепенно това подпомагане се намалява до момента, в който стане възможно болният да диша сам. При апаратна вентилация атрофията на дихателната мускулатура настъпва много бързо и болните свикват с апарата, затова стъпките в посока отвикване от ИБВ започват максимално рано. Въоръжете се с търпение и имайте доверие на лекуващия екип, позитивната нагласа е нещо изключително важно!
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        През трахеостома се провежда по-ефективно тоалет на трахео-бронхиалното дърво, и болният може да се храни-това е много важно. Чисто субективно болният понася по-лесно апаратната вентилация през трахеостома, отколкото през интубационна тръба. Отвикването от апаратна вентилация е изкуство и понякога отнема повече време. Щом стане възможно, инвазивността на ИБВ се намалява-болният се оставя да диша сам, като апарата го подпомага при вдишване. Постепенно това подпомагане се намалява до момента, в който стане възможно болният да диша сам. При апаратна вентилация атрофията на дихателната мускулатура настъпва много бързо и болните свикват с апарата, затова стъпките в посока отвикване от ИБВ започват максимално рано. Въоръжете се с търпение и имайте доверие на лекуващия екип, позитивната нагласа е нещо изключително важно!
        Много благодаря за изчерпателното обяснение направено на изключително достъпен език.

        Сега си обяснявам доста неща.

        Старая се да подържам максимално позитивно отношение към лекарския екип - лекари мед. сестри и санитари които се справиха отлично.

        Отношението и грижите към съпругата ми са на ниво.За което съм им безкрайно признателен.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

          Здравейте !

          Не писах защото беше много страшно и тъжно и трудно през тези 24 изминали дни.
          Особено нощите в празния дом.

          Господ и Лекарите направиха немислимото реалност за което безкрайно им благодаря !

          Днес махнаха апарата за командно дишане.
          Вече диша самостоятелно.Чувства се добре но много и се вие свят от продължителното лежане.
          Започва да стои седнала по малко за да свикне мозъка и с вертикалната позиция на главата.

          Претърпя две операции на десния крак.Една за поставяне на планка на бедрената кост и една за глезена също с планка и няколко винта.

          Изниква въпроса за раздвижване на глезена на десния крак.

          Разгледах в нета има апарати за пасивно раздвижване на крайници след травми.
          Звънях на няколко телефона но на всякъде ми отговарят че няма нищо налично и са на поръчка.
          Срок на доставка след нова година.

          Бих могъл и да наема такъв апарат.
          Някой има ли идея от къде да се снабдя с такова нещо.

          Благодаря на всички за съчувствието !
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

            Според мен търсете читав рехабилитатор и съответното заведение. Няма по-добро от това. За съжаление ще коства много усилия, болка и стискане на зъби.

            Ако имаш доверие на докторите, слушай ги. Те ще знаят кое е най-добре и ще могат да те насочат.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

              Не мисля, че има нужда от апарати и рехабилитатори. Поради операция, глезена ми беше дълго обездвижен, а ходилото беше в положение шпиц. Първо ходенето е с патерици, после вече без. Всичко това е съпроводено с много болка. Та майката му е ходене и масаж. Масажа хем разкарва отока, хем облекчава болката. Мина малко над година за да се възстановя на 100% от операцията. На шестия месец ходех съвсем спокойно, но болки все още имаше.
              На мен ми отделиха ахилесовото сухожилие от петата, изрязаха някаква кост(шип) после навиха анкери в петата ми и за тях хванаха обратно сухожилието.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #22
                От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                Ако трябват патерици, имам 2бр на разположение. Запазени са. Не ги ПРОДВАМ!

                Коментар


                • #23
                  От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                  Радвам се на доброто развитие, най-тежкото е минало. От сърце ви желая светла Коледа и здраве и късмет през 2019 г.!
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #24
                    От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Не мисля, че има нужда от апарати и рехабилитатори. Поради операция, глезена ми беше дълго обездвижен, а ходилото беше в положение шпиц. Първо ходенето е с патерици, после вече без. Всичко това е съпроводено с много болка. Та майката му е ходене и масаж. Масажа хем разкарва отока, хем облекчава болката. Мина малко над година за да се възстановя на 100% от операцията. На шестия месец ходех съвсем спокойно, но болки все още имаше.
                    На мен ми отделиха ахилесовото сухожилие от петата, изрязаха някаква кост(шип) после навиха анкери в петата ми и за тях хванаха обратно сухожилието.
                    За апарат не мога да кажа нищо, но КАЧЕСТВЕН рехабилитатор е понякога по-важен от качествен хирург. Имам (за съжаление) безкрайно много личен опит по въпроса и знам на практика до какви разлики в резултата води...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                      И на рехабилитация ходих, ама да ти кажа честно, глезена си иска ходене. Мнооооооооого много ходене.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        И на рехабилитация ходих, ама да ти кажа честно, глезена си иска ходене. Мнооооооооого много ходене.
                        Понякога няколко прости думи от човек дето е наясно какво се случва и как се справяш или леки наставления на какво да наблегнеш карат болката и усилията да изглеждат поне малко по-поносими.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                          Здравейте !

                          Травмите една по една отшумяват.
                          Операцията на бедрото първа зарастна и лека по-лека почти не усеща болки в дълбочина на мускула.
                          Втората операция на глезена от към оперативната рана също зарастна напълно.
                          Ребрата също по рядко напомнят за себе си.Само като ги понатовари понаболяват , иначе в покой независимо седнала или легнала вече няма болки при дишане и може да си поема дълбоко дъх макар и бавно.

                          Остана да зарастне напълно и откритата рана на глезена при катастрофата.Беше много замърсена при самата катастрофа и докато локализират бактериите които не се повлияваха от широкоспектърните антибиотици мина повече време.

                          Сега вече зараства но по-бавно.Препоръчаха да направим вакуумна превръзка за по-ефективно зарастване.За сега глезена и самата рана са спокойни няма отделяне на екструдат или температура.
                          През деня няма болка , но вечер започва да я боли крака в областа на глезена.Препоръчаха за обезболяване едни прахчета ОКИ приема по едно прахче вечер.
                          но пак доста я боли.

                          За сега избягваме по силни обезболяващи че , след лидокаина и морфина през първите 20 тина дена в ОАРИЛ доста зле се чустваше , бяха се появили халюцинаций , виеше и се свят лоша работа десетина дена после докато се изчисти се чустваше много некомфортно направо зле.

                          Съмне ли се и болките отшумяват.Започвам да си мисля че , е нещо на емоционална основа страх от тъмното стрес някакъв.
                          Защото ми обяснява че , с падането на мрака всичко и се стяга и става неспокйна и нервна.Гони я съклета всичко и пречи,нервира се от въздуха дето се вика.

                          Преди катастрофата си я наболяваха ставите сега като по намаляха болките от травмите започнаха пак да се обаждат и те.
                          Като и направя масаж на краката , ръцете , гърба и с успокоява и заспива , спи 20 до 40 минути и се буди от съклет и болки и всичко се повтаря.
                          Така по някога по два , три пъти на вечер.Като се зазори се успокоява и заспива и спи почти 2 часа.

                          Не знам какво да предприема за да и облекча тези нощни болки.

                          Някой има ли идея някаква ?
                          Последно редактирано от Николай Колев; 03-01-19, 23:15.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                            Здравейте !

                            Травмите една по една отшумяват.
                            Операцията на бедрото първа зарастна и лека по-лека почти не усеща болки в дълбочина на мускула.
                            Втората операция на глезена от към оперативната рана също зарастна напълно.
                            Ребрата също по рядко напомнят за себе си.Само като ги понатовари понаболяват , иначе в покой независимо седнала или легнала вече няма болки при дишане и може да си поема дълбоко дъх макар и бавно.

                            Остана да зарастне напълно и откритата рана на глезена при катастрофата.Беше много замърсена при самата катастрофа и докато локализират бактериите които не се повлияваха от широкоспектърните антибиотици мина повече време.

                            Сега вече зараства но по-бавно.Препоръчаха да направим вакуумна превръзка за по-ефективно зарастване.За сега глезена и самата рана са спокойни няма отделяне на екструдат или температура.
                            През деня няма болка , но вечер започва да я боли крака в областа на глезена.Препоръчаха за обезболяване едни прахчета ОКИ приема по едно прахче вечер.
                            но пак доста я боли.

                            За сега избягваме по силни обезболяващи че , след лидокаина и морфина през първите 20 тина дена в ОАРИЛ доста зле се чустваше , бяха се появили халюцинаций , виеше и се свят лоша работа десетина дена после докато се изчисти се чустваше много некомфортно направо зле.

                            Съмне ли се и болките отшумяват.Започвам да си мисля че , е нещо на емоционална основа страх от тъмното стрес някакъв.
                            Защото ми обяснява че , с падането на мрака всичко и се стяга и става неспокйна и нервна.Гони я съклета всичко и пречи,нервира се от въздуха дето се вика.

                            Преди катастрофата си я наболяваха ставите сега като по намаляха болките от травмите започнаха пак да се обаждат и те.
                            Като и направя масаж на краката , ръцете , гърба и с успокоява и заспива , спи 20 до 40 минути и се буди от съклет и болки и всичко се повтаря.
                            Така по някога по два , три пъти на вечер.Като се зазори се успокоява и заспива и спи почти 2 часа.

                            Не знам какво да предприема за да и облекча тези нощни болки.

                            Някой има ли идея някаква ?
                            Съвсем напосоки и без нищо конкретно, но може да потърсите информация за някакви бабини илачи... Не знам и аз, някакви билки,мехлеми,отвари.Аз вярвам,че нашите предци са открили тези неща минавайки през тежки премеждия.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                              С бръмбарите в главата трябва сама да се пребори. Може да си и някаква подкрепа, но битката с това си е нейна - нито може да избяга, нито някой може да се пребори вместо нея. Говоря от личен опит, не ЕЖК. Трябва време.

                              Като започне да се движи по-пълноценно и да се появява и физическа умора, ще започне да спи като пън. Аз за щастие проблеми съ съня не съм имал никога, но като си в такова състояние лягаш, уж се отпускаш и очакваш онова хубаво чувство от отпускането, обаче него го няма, а установяваш че си стегнат като дърво без видима причина. Това беше с месеци при мен, докато приема че ми е от бръмбарите в главата и спра да ходя по доктори, дето все ми казват че физически нищо ми няма.

                              Изключително трудно е да приемеш че може да имаш физическа болка и да се чувстваш физически зле само заради кутийката с бръмбарите на раменете си.

                              ...и след много битки със себе си, в една хубава вечер ще установи че като си легне и отпусне, онова хубаво "мързеливо" чувство се завръща, и ще спи като пън, и ще се събужда отпочинала.

                              Трябва време. Илачи (бабини или не) в случая не помагат. Трябва да спечели битката, от която мърдане няма. Това е положението.

                              "Пост-травматичен стрес", колкото и да звучи като клише, е нещо съвсем истинско и реално.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Молба за съвети и напътствия - Счупени множество ребра и травма на бял дроб

                                Рехабилитатор. Виждам, че си от Търговище и трудно бих насочил, но наистина е страшно важно и в днешно време успешно. Трябват ежедневни упражнения, някои изглеждат безумно неактивни, но са много важни.
                                Отделеното време за физиотерапия, ще увеличи многократно шанса за пълно възстановяване и спокоен живот в последствие.

                                Упойките и силните медикаменти, отшумяват и след месец в зависимост от възрастта. Бъди до нея силен, без притеснения. Мина страшното. Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X