Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

    Привет колеги, прави ми впечатление сутрин като е студен двигателя работи на около 500-600 оборота. След известно каране се нормализира около 800. Преди да застудее имах теч от авансатора на гнп, та сваляха и му сменяха всички уплътнения и дали неса направили някоя центровка незнам или има нещо друго. Вакуумите уж работят.

  • #2
    От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

    Здрасти, колега!Не съм виждал този двигател, но ако след ремонта на аванса и при топло време, ако стартирането и работата в първите минути е била нормална, то тогава първо бих проверил подгрева.
    Премери си свещите и времето за което лампата на подгрева свети, това зависи от температурата на антифриза в блока.Запиши си тези стойности.Ако подгревните свещи не са сменявани отдавна, доста вероятно е да има някоя и друга в не добро състояние.Свещите се сменят комплект на всички цилиндри.
    Пиши какво си открил.
    Със здраве и успех!
    Мето
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #3
      От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

      Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
      Здрасти, колега!Не съм виждал този двигател, но ако след ремонта на аванса и при топло време, ако стартирането и работата в първите минути е била нормална, то тогава първо бих проверил подгрева.
      Премери си свещите и времето за което лампата на подгрева свети, това зависи от температурата на антифриза в блока.Запиши си тези стойности.Ако подгревните свещи не са сменявани отдавна, доста вероятно е да има някоя и друга в не добро състояние.Свещите се сменят комплект на всички цилиндри.
      Пиши какво си открил.
      Със здраве и успех!
      Мето
      А да свещите ги смених имах една изгоряла. Но той си пали лесно само дето трябва да му давам газ или с ръчнаъа газ. А ремонта беше точно преди да застудее

      Коментар


      • #4
        От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

        Ако е такова положението, тогава най-вероятно е разместена някоя центровка.Но за случая ще ти трябва или ръководство за помпата или друга кола с правилно центрована помпа, вкл и аванс, за да сравниш настройките и така да я върнеш в оригинално положение.
        Цялата помпа ли е сваляна?Не може ли човекът, който я е свалял, да си провери работата?
        Според мен, има дозатор на порцията гориво за студено време, който се премества автоматично от термоклапан с восъчна ампула.Ако тя е стара и част от восъка е изтекъл пради износено уплътнение, вече не върши работа и в студено време, ходът е непълен.По този начин влияе на дозатора.Та се налага да дърпаш смукача дето се казва, за да обогатиш сместта.
        Най добре е да я види някой, познаващ модела.Като го оправиш, ще съм ти благодарен, ако светнеш крушката тука:-))
        Мето
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #5
          От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

          Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
          Ако е такова положението, тогава най-вероятно е разместена някоя центровка.Но за случая ще ти трябва или ръководство за помпата или друга кола с правилно центрована помпа, вкл и аванс, за да сравниш настройките и така да я върнеш в оригинално положение.
          Цялата помпа ли е сваляна?Не може ли човекът, който я е свалял, да си провери работата?
          Според мен, има дозатор на порцията гориво за студено време, който се премества автоматично от термоклапан с восъчна ампула.Ако тя е стара и част от восъка е изтекъл пради износено уплътнение, вече не върши работа и в студено време, ходът е непълен.По този начин влияе на дозатора.Та се налага да дърпаш смукача дето се казва, за да обогатиш сместта.
          Най добре е да я види някой, познаващ модела.Като го оправиш, ще съм ти благодарен, ако светнеш крушката тука:-))
          Мето
          Убогатителя е термо... хмм всъщтност на български незнам как се казва ("ония" му викат cold start valve). Представлява буталце, през което циркулира антифриз. На база колко е топъл/студен антифриза, буталцето задвижва лосче, което бута лостовата система на газта. Така като е студено дава газ вместо теб докато загрее ДВГ-то. Най-вероятно е резместено нещо там - аз на моята го регулирах няколко пъти докато нагодя желаните обороти на празен ход.

          Реглажа става елементарно с гаечен ключ 10мм, разхлабва се гайката на лосчето на въпросното буталце и с развива шпилката докато опре лостовия механизъм и леко го натегне. Това на СТУДЕН двигател. След което се законтря гайката и палиш. Ако не ти хареса, веднага гасиш, че да не стопли двигателя и пак регулираш. Добре е да се направи на около 7-8* градуса, да държи 950об/мин. След това само ще си регулира колко да бута.

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

            [QUOTE=I.Stoyanov;3392863]Убогатителя е термо... хмм всъщтност на български незнам как се казва ("ония" му викат cold start valve). Представлява буталце, през което циркулира антифриз. На база колко е топъл/студен антифриза, буталцето задвижва лосче, което бута лостовата система на газта. Така като е студено дава газ вместо теб докато загрее ДВГ-то. Най-вероятно е резместено нещо там - аз на моята го регулирах няколко пъти докато нагодя желаните обороти на празен ход.

            Реглажа става елементарно с гаечен ключ 10мм, разхлабва се гайката на лосчето на въпросното буталце и с развива шпилката докато опре лостовия механизъм и леко го натегне. Това на СТУДЕН двигател. След което се законтря гайката и палиш. Ако не ти хареса, веднага гасиш, че да не стопли двигателя и пак регулираш. Добре е да се направи на около 7-8* градуса, да държи 950об/мин. След това само ще си регулира колко да бута.

            Поздрави [/QUOT

            Това мисля че го пробвах със шпилката и добре но но като загрее колата и лошо щото работи с около 1500 оборота. Ако говоря за това де. тази шпилка е на жилото на газта нали. А къде се намира това буталце с антифриз. Аз мисля че мойта е с вакуум ама трябва да проверя. Не ми се занимава с тоя майстор че за едни уплътнения на помпата го чаках 40 дни и сега пак да я сваля ако трябва да го чакам 40 дни. А каза че я е слагал на стенд но центровки не е пипам защото няма данни за Denso

            Коментар


            • #7
              От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

              Това на жиото ти е болта за празен ход на горещ двигател. За студен трябва да има нещо допълнително, което на студено да подбутва лоста на газта или някой друг механизъм по помпата че да го играе ръчна газ, която след загряване просто не играе.

              Вакуум...хм.... ако визираш вакуумната бандура върху помпата, това не е на вакуум а на налягане. Турбокомпенсация се казва и идеята му е когато турбото вдигне налягане да подава допълнително гориво.

              Дали имаш нещо друго по помпата без снимка няма как да преценим.
              Последно редактирано от sparkybg; 27-11-18, 14:34.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                Колега виж дали към помпата отиват 2 маркуча от охладителната уредба. Те отиват към въпросното устройство. Като го локализираш разгледай лостовата система и ще се ориентираш

                Коментар


                • #9
                  От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                  Ще опитам утре ако не вали да огледам за маркучи от охладителната система. Опитах да я снимам но нищо не се вижда. Благодаря и на колегата Sparky за обяснението.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                    Колеги днес го видях това термо буталце, но в това студено време и на какво неудобно място е няма да го правя, защото май трябва да се сваля е гнп, а и изобщо не знам откъде мога да го намеря. Благодаря ви за информацията.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                      Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
                      Колеги днес го видях това термо буталце, но в това студено време и на какво неудобно място е няма да го правя, защото май трябва да се сваля е гнп, а и изобщо не знам откъде мога да го намеря. Благодаря ви за информацията.
                      Що ще сваляш ГНП-ТО за това???!!???!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Що ще сваляш ГНП-ТО за това???!!???!!!
                        Днес ще опитам без да го свалям ама на пръв поглед ми се видя че е на много неудобно място

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                          Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
                          Днес ще опитам без да го свалям ама на пръв поглед ми се видя че е на много неудобно място
                          Само една гайка се развива!
                          Свали въздушния филтър о ще имаш достъп

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ниски обороти при студен двигател toyota 4runner 2.4td

                            Там и се регулира, не самия термопатрон, а щанги и приводи след него, виж да не са и мех заяли
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X