Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

    Това е правилната база за старт, да.
    500 също е чудесен избор.
    Фул Тайм са всички.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

      Сега малко словоизлеяния.
      Та преди 10 год си карах офроуд доста сериозно,но по едно-време реших да мина на мотори.Те са ми тръпка от дете.След инцидента,който претърпях пролетта и невъзможността да се върна към двуколесните реших да си взема Гега.И си взех,и си я кръстих Генчо.Как я взех?Ми от време на време докато си пия кафето си ровя из мобилето,българското и немското.Хоп една Събота сутрин излиза едно Г300 в Смядово.Викам си близо е ще ида да го видя довечера.Обаждам се късния следобед и ми казват,ама то е май продадено.Как май?Или е или не е?Капаро оставиха ли?Не не продадено е за сега.И ми затвориха,а мен ме гложди.Чукам телефона в Гугъл излиза строителна фирма.Хм.Имам познат със строителна фирма в Смядово.Намирам му телефона звъня.Оказва се,че Генчо бил на сестра му и предната вечер били заедно и той го купил от нея……И се почна 1 месец го тормозя да ми го даде,и накрая го взех.
      Та зет му си го е внесъл от Холандия 2014 год за себе си.Карал го е зимите.Гора в България не е виждал.
      Та от както го взех проблеми:
      1.Датчик да температура на горивито.Смениха го с нов.
      2.ЕГР клапана.Затапен и преработен софтуер да не си го търси.
      3.Акумулатора ме дразнеше,че върти бавно смених го с нов.
      Сега върви на бургия.
      Въртят ми се разни идеи за в бъдеще.Едната е да се отърва по-най бързия начин от това желязо.Това вседствие от пътуването ми до Априлци в Петък.Гръмна ми главата да ми бръмчи с тези AMG гърнета.Вече,ако Емо Чолаков не каже,че идва апокалипсиса с Генчо не тръгвам на дълго.МЛ си го превъзхожда по асвалт в пъти.
      Втортата идея е.Едни леки гумички.Чудя се Вранглер MTR( имам лични наблюдения) или Вранглер Дуратрак…Гледам и окачвания разни. А бе да си вляза във филма пак.
      Ще видим какво ще излезе.За сега ще си го джъткам зимата

      Коментар


      • #63
        От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

        Аз ако съм на теб няма да го пипам еле имам и МЛ под ръка да ме вози.

        За леки магистрални гумета аз съм твърдо за меките Дифендьр на Мишелин,зимата работят нормално,лятото возят.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Това е правилната база за старт, да.
          500 също е чудесен избор.
          Фул Тайм са всички.
          500 не са ли вече бензин?
          ОК, ако я имаш тая база, какво би му променил / допълнил и какви резултати да се очакват от тези изменения?
          Мен лично единственото, което ме гложди е това, че комфортната скорост е докъм 100, би ми се искало 120-130. Всичко останало го намирам за перфектно.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #65
            От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

            Скоростта се лекува перфектно с по-големи гуми.
            Бояне, ако решиш да се отърваваш, да знаеш, че точно тогава имам път към Шумен....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #66
              От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Скоростта се лекува перфектно с по-големи гуми.
              Бояне, ако решиш да се отърваваш, да знаеш, че точно тогава имам път към Шумен....
              Какви гуми влизат спокойно без лифт?Сега е със зимни Йкохама 265 60 R18.

              Коментар


              • #67
                От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                500 не са ли вече бензин?
                ОК, ако я имаш тая база, какво би му променил / допълнил и какви резултати да се очакват от тези изменения?
                Мен лично единственото, което ме гложди е това, че комфортната скорост е докъм 100, би ми се искало 120-130. Всичко останало го намирам за перфектно.
                Тя колата подържа спокойно и 150. Но понеже е голям кашон не е приятно.500 е бензин.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                  Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                  Какви гуми влизат спокойно без лифт?Сега е със зимни Йкохама 265 60 R18.
                  Без измерване и проби не смея да отговоря категорично, но до 65 не би трябвало да има проблем. Имаш ли отпред тръби, между предната гума и бронята?
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                    Вчера и аз го карах това "нещо"Генчо било значи, с аеродинамика на трансформатор Ами върви си нормално за Г мотора е правилния но кутията е бавна и мудна тръгва като пътнически влак на жп.гара!Но като дойде турбото се изправя ....може би ако беше ръчка ...може би ако беше и с по голям охлюв под капака и друга помпа!Може би но не трябва да се пипа нищо според мен !!!За това което е проектиран този танк си е супер а за гората хммм едно UTV Polaris на ремарке зад Гто....
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                      Забравих да спомена, че си дойде с името. Адаш ми е... един вид...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Без измерване и проби не смея да отговоря категорично, но до 65 не би трябвало да има проблем. Имаш ли отпред тръби, между предната гума и бронята?
                        а де?Ще снимам.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                          а де?Ще снимам.
                          Нямаш.
                          33 влизат
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                            Моята е с ръчни скорости и мога да споделя мнението на колегата както и да вметна, че 3-та скорост е малко странна. От втора на трета в по-ниски обороти ако не е хубаво загряла малко се мръщи по лек баир. Както и целия набор скорости - между 4-та и 5-та сваля само 200-300 оборота...не е направена за висока скорост. Мисля, че това идва от предавателните числа на диференциалите. За бързина - макса е около 130 км/ч според мен(толкова съм я напъвал), но не е комфортно. При 90 разхода пада до 8, комфорта е задоволителен, а усещането вълшебно. Като добавка мога да кажа, че удоволствието от шофирането е много важен елемент и не трябва да се пренебрегва. Продадох две нови коли за да си изпълня детската мечта и изобщо не съжалявам G500 са най-най от по-старите, но са и много редки. Хубав екземпляр е много трудно да се намери. Повечето са или насаждани или сложени на друга рама по субективни причини.
                            Впечатление от нова 2015 г63 е, че за 20 000 км ми се прецака климатика, боята на заварката на предния прозорец се напука (на старата още не е), алармата блокира и трябваше да репатрирам и разхода 50 евро на разходка из града. Всичко се отстрани гаранционно от мерцедес, но отнемаше много време. Ускорение жестоко като в игра стимулатор, но типичния АМГ звук, колкото е хубав, толкова в един момент ти надува главата. Карах от Берлин до градче в Хърватска и едвам издържах постоянното бумтене. От тогава всеки път като тръгвам за работа този шум ми пилеше мозъка... ама кой да го знае, те за гъзарлък са го направили.
                            Още един минус е, че винаги трябва да се внимава, когато се влиза по гаражаи, молове и подобни снижени сгради, защото са 196 см и много често опират. Огромна мъка ми е, че не мога да го вкарам в гаража ми - има един въздуховод на захода за гаражите, който ме спира с над 4 см. В кулите до КАТ имаше едни ограничители, които след време повдигнаха.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                              продължавам да завиждам (благородно?)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ами срам не срам и аз да се похваля....Купих си тухла четворка...G300TD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X