Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sportage 2.0 128кс '98 автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: KIA Sportage 2.0 128кс '98 автоматик

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Антената беше разглобена за да се ремонтира.
    Паразитната ролка която притиска назебената лента към зъбното колело, което я движи, беше блокирала и се беше износила малко. Трябваше да се произведе друга, но поради мързел се сложи обикновена антена.
    Беше предложена за подарък преди опита за ремонт, и ако Гого не я е изхвърлил след него е твоя.
    На Гецата работи, но е скършен телескопа, или поне така обясни по телефона.
    Ясно,ако я има ще се пробвам от две да направя една,ама все ми се струва че ще е друга антена.
    Цената няма значение,стига да е евтино.

    Коментар


    • #77
      От: KIA Sportage 2.0 128кс '98 автоматик

      Първоначално публикуван от Geri75 Преглед на мнение
      Ясно,ако я има ще се пробвам от две да направя една,ама все ми се струва че ще е друга антена.
      Въобще не се занимавай с ремонти, а направо слагай подобна на тази която сложи Гого. Нови са за никакви пари.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: KIA Sportage 2.0 128кс '98 автоматик

        Ше се сменят и фаровете, като се почва с десния, щото засега изпадна само такъв.

        Обаче, какъв вид/стандарт са тези крушки ?!
        И аз, и Гого виждаме таквиз за пръв път !

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15502425848790.jpg
Прегледи:1
Размер:441.9 КБ
ID:5808953

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15502425984041.jpg
Прегледи:1
Размер:543.0 КБ
ID:5808954
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: KIA Sportage 2.0 128кс '98 автоматик

          https://www.google.com/search?q=auto...sDEjdA0rqPoM:o

          Коментар


          • #80
            От: KIA Sportage 2.0 128кс '98 автоматик

            Крушката е HB1 или 9004.
            На пластмасовата част ги има и двата номера.

            Днес научих нещо ново.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #81
              След година, да размърдам темата.

              Накратко: Гарнитурата беше поизгнила и/или поразпаднала се, като и беше стегната едно към гьотере, щото имаше и хлабави болтове.
              Главата свалена и ремонтирана, като учудващо, беше в перфектно състояние, а и май никога преди това не е била шлайфана.
              ​​​​Така и така се кара на газ, и идеята беше да се свали с 0.5mm, но поради някакви причини главара я смъкна с 0.45mm

              Ето резултата:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200403_151320121_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:405.3 КБ ID:6582929

              Не съм снимал свалената гарнитура, както и всичко по качването, че си имах доста задачи, но и това ще направя, както и още нещо интересно и/или полезно ако се е появило междувременно.

              В момента се прави профилактика на охладителната система с добавка за почистване, но и за това по-късно, щото съм си у нас.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                Пет десети на шлайф са много за отнемане и отнася доста време.
                Друг е въпроса,че това не е начина за обработка на глава.Вгледай се във повърхността,цялата е натръпната от камъка.Ако се направи контрола,гарантирам пропадане мин.0,02-0,03мм на всяко влизане и излизане на камъка в началото,края и на горивните камери.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #83
                  Единственият бърз поглед който хвърлих на главата е когато я щракнах в багажника ми, щото два-три дни помагам едновременно на няколко човека да си оправят супер-спешни проблеми, даже нямах време да помогна на Гого за събирането на двигателя, което много обичам да правя, особено с приятна компания по нощѝте.
                  Дори да има пропадане от 0.05mm, пак не е проблем, важното е, че знам как работи пича, щото баща му ми прави главите през този век, а освен шлайфа, много ми е важно как са направени клапаните, като ако искам леглата да са както съм им казал, да са както сме се разбрали, а не както си знаят, щото няма кой да проверява, което съм и правил.

                  Още не мога да стигна до КИАка, да видя резултата, а и за малко фотодокументалистика, даже днес не съм се чувал с Гого, което ще стане след като си пусна още едно кафе.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #84
                    Клапани се правят винаги по един и същ начин, леглата също.Има разлика в изпускателните легла,ако ще върви на газ.
                    Изключвам версията за рейсинг изпълнение,там нещата са доста различни, включително и работният ъгъл на клапаните.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #85
                      Естествено, че по "клапани" имам предвид леглата.

                      P.S. Сега погледах, че съм го пояснил.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        Не всички мотори понасят сгъстяване.
                        За съжаление точно тоя мотор не понася-(лично проверено по принуда, заради крива глава и.....крив и блок!)
                        Резултата след изравняването на повърхностите беше сериозно сгъстен мотор, компресия 16атм.,звънтене над 3500об/мин.и след 8200км.пълна щета на мотора-(2016г.),поради детонационно горене.
                        Аз също имам вина за всичко случило се,тъй като можех да компенсирам намаляването на гор.камера с по-дебела гарнитура,но тогава не го сторих.
                        Дано и при вас не се получи такъв пагубен режим на работа.
                        Аз точно на тоя мотор не бих отнел 0.5мм.без наложаща причина.
                        При читава глава е достатъчно едно зачистване 0.15мм.
                        Доколкото си спомням вашата КИА беше автомат.
                        Да не Ви разочаровам,но дупките между предавките са големи и колата е жива мъка за каране.
                        То при ръчката си е мъка.....-изцепиш първа до прекъсвач, набиеш втора и мотора умира!
                        Не е нормално първа да ти е 3.71,втора чак на 2.01!?
                        Калпави изчисления на ск.кутия....-оттам липса на тяга, особено в ниски обороти.

                        Коментар


                        • #87
                          Ноември я покарах малко докато си сменях съединителя, а и се направи профилактика на скоростите.
                          Точно две бутилки газ съм изхарчил, което ще рече малко над 120л за 800km.
                          Достатъчно прилично си върви в града, освен ако не си слязъл от Голф/Ауди 1.8Т или беенве шестак.
                          Имах и една разходка до Благоевград, която си беше мъка ако се опитваш да се движиш с над 100 по магистралата, като разхода си беше не под средният за който споменах.
                          Има забележки по работата на компа, но след като беше презапоен и качен, Гого не е правил абсолютно нищо по него, както и по газовият, щото няма време.
                          Относно повода за ремонт, колата не е сварявана, а след като се появи проблема, просто беше спряна от движение.
                          Гарнитурата на главата беше като изгнила и поразпаднала се, като имаше и хлабави болтове. Ако Гого не я е изхвърлил - ще я снимам.
                          Доколкото стана ясно, старият собственик е оставил в Колос около 3К за ремонт на/по мотора, но човека нищо не разбира и не знае за какво точно ги е дал.

                          По думите на Гого, КИАта си върви без разлика от преди, като и помен няма от детонации.

                          Всъщност, след събирането се появи проблем.
                          При първоначално палене след престой от поне половин час, избухваше облак от плътен син пушек, който изчезваше за около 5сек, след което имаше мнооого бледи синкави следи за около 10÷15сек, и след което всичко си ставаше перфектно.

                          ​​​​Това, разбира се, беше изкоментирано на момента с главара, който каза, че няма как да е прецакал гумичките при монтажа, щото не се набивали, а се щраквали, но се разбрахме да се разглоби всичко по главата и да дойде на място да разгледаме какво се случва за да не се сваля пак, ако е възможно.

                          Междувременно Гого ме помоли да му намеря клапана за картерните газове, че неговият бил счупен и омотан с изолирбанд.
                          Намерих му оригинален KIA, че в момента нямаше алтернативи.
                          При подмяната на клапанчето провери нивото на маслото, и се наложи да долее точно литър. Това за десетина дни каране на къси разстояния, като преди това маслото не мърдаше и милиметър на пръчката.

                          След смяната на клапанчето КИАта е изпушила два-три пъти, но съвсем по-леко, след което всякакво изпушване е изчезнало, и, Ооо - Чудо, от тогава маслото не мърда !

                          Не съм предполагал, че от този клапан може да се появи такъв проблем.
                          Днес - утре, ако имам време, ще мина покрай Гогата да пием по кафе, да обсъдим резултата от ремонта, а и да си взема капака на компресора, че да го боядисам докато се мòтам у нас.

                          Ако не е изхвърлил гарнитурата, за което изрично го помолих, че я снимам.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #88
                            Ново двайсе! Скъса се жилото за отваряне на багажника. Дали се продава ново?

                            Коментар


                            • #89
                              Нямам идея дали се продава ново, но ако бронята му е здрава може да смениш само жилото. Аз така направих.
                              Hyundai Galloper 3.0 V6

                              0885 44 60 16

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X