Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

    Здравейте!
    Тя темата е по-скоро за раздела "Ретро автомобили" :-) ама...
    И така, наложи се да сменя двигателя на стария ми VW Passat B3. Новия двигател като цяло има повече мощност, качва баирите на 4-та и съм доволен. Но гори масло.
    Мерих му компресията - на топъл двигател е 11,5 на всички цилиндри. Сложих му една добавка за пушещи двигатели, от онези сгъстители на масло, които са като локум - никакъв ефект, замина през ауспуха.
    Дайте идея, как да разбера откъде гори маслото?

  • #2
    От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

    Е то няма много варианти
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

      Гумички на клапаните, по-вероятно и по-лесно за ремонт. Сменят се без да се сваля главата.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

        Aко напишеш июс кой двигател е В3-ката?

        Коментар


        • #5
          От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Aко напишеш июс кой двигател е В3-ката?
          Започва се от най-лесното както го е казал колегата по-горе , гумички на клапани .Ако продължи харченето на масло , следват маслени сегменти .

          П.П. Слушал съм от колеги , че при харч от около 2-3 литра на 10 к км , след смяна с друг вид масло , автомобила спира да го гори .
          Дали е вярно не знам , аз лично съм скептик .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

            Проверката на компресията не най - правилния метод в случая. Като вкарва масло в горивната камера съответно и компресия ще е в норма, Аз бих му направил диагностика със сгъстен въздух на пропуск (има си такъв диагностичен уред още от времето оно(става и с уреда за помпане на гуми, най просто дали духа в картера ) . Ако е в допустимите норми ( пропускането ) отваряне отгоре вадене на маслообирачите (без сваляне на глава) и проверка на водачите ( пак на усет).

            Коментар


            • #7
              От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

              И трите ми VW горяха масло от маслоотражателите,така наречени -гумички на клапаните.И пасата,и кордобата,и шарана.
              Залагам бира че мотора е RP/ABS (в краен случай 2Е)
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #8
                От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

                Обикновено когато има запекли маслени сигменти ,се отчита по висока ковпресия в цилиндъра от характерната за мотора и пробега му.По -скоро са гумички на клапаните.Равна ли е компресията в четирите цилиндъра и е в нормите за мотора ,няма проблем.Зависи и с каква комбинация са сегментите и колко редови са сегментите канали на бутала.Има варианти 2 компресионни ,полумаслен и маслен.Има компресионен ,полумаслен ,маслен и всичко това е от значение за разхода на масло .Почва се от най-лекото ,смяна на гумички.После става сериал.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Новият двигател гори масло, как да разбера от какво е?

                  Този двигател е на не знам си колко хиляди километра, само каквото разпипаш ще става по зле..

                  Ако не цапа свещи наливай едно евтино масло и карай докато живей..
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X