Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia SORENTO не включва 4LO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia SORENTO не включва 4LO

    Киа Соренто, 2003г. ръчни скорости. Включва нормално и работи на 4HI, но не включва 4LO. Лампата за индикация работи, не е изгоряла, но като завъртя копчето не светва и съответно не се включват бавните. Отдолу не се вижда нищо което да е изключено или нагоряло по кабелите към раздатката.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181008_140250.jpg
Прегледи:1
Размер:356.6 КБ
ID:6153062

  • #2
    От: Kia SORENTO не включва 4LO

    За да превключиш на бавни трябва да си спрял, което се отчита от датчика за скорост, и евентуално да си натиснал съединителя, ако можеш да палиш само с натиснат съединител. Ако едно от двете условия не е изпълнено не можеш да превключиш на, или от, бавни. Не идва някой от тези сигнали до компа който да разреши на актуатора да се премести, освен ако няма друг проблем, но тогава ще излиза някаква грешка.
    Много вероятно е да ти се е прецакал датчика за скорост, но може да разкачиш, напръскаш с контактен спрей, и пак да закачиш буксите към раздатката. Малко вероятно е да се оправи, но не пречи да пробваш, а и профилактиката не е лошо нещо.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Kia SORENTO не включва 4LO

      Свалях, пръсках, не става. Днес ще сваля и самото копче, но ме съмнява че е от него.

      Коментар


      • #4
        От: Kia SORENTO не включва 4LO

        Здравей колега.
        Имам Теракан ,но принципа е същия. Проблема може да е на няколко места -протрити ,даващи на късо кабели/при мен снопа минава през десен подкалник и там е слабо място/,проблем в самото копче за режимите/мръсно,нагорели контактни пластини/ и третото и най-гадно е самото моторче /при мене е отгоре на раздатката/.Там също има контактни площи , които определят режимите. Сваля се и се лекува/в 90процента/ успешно.

        Коментар


        • #5
          От: Kia SORENTO не включва 4LO

          Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
          Свалях, пръсках, не става. Днес ще сваля и самото копче, но ме съмнява че е от него.
          Не разбрах, като завъртиш от 4HI на 4LO, лампата за 4LO мига докато 4HI свети постоянно, или 4LO въобще не свети ?

          Звънни ми на 0898 82 О1 82 когато ти е удобно, че е много и бавно за писане.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X