Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гръмоотвод в горивния филтър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гръмоотвод в горивния филтър?

    При последната смяна на елемента се зачудих за предназначението на тази пружинка в капака на корпуса на филтъра:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2aeaf0cs-960.jpg
Прегледи:1
Размер:253.4 КБ
ID:6153060
    Това е капака на корпуса гледан отвътре, той е с подгрев и пружинката опира в една от греещите плочи закачена на минуса. Другият й край опира във горната метална плоча на елемента:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:6153061
    Това е направено с цел да .......? Вие сте!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Гръмоотвод в горивния филтър?

    Не съм специалист, но според мен, дори и хипотетично да е някакъв вид гръмоотвод, то той трябва да е в най-високата точка на общото цяло - автомобила. Не виждам логиката да сложат гръмоотвод в горивен филтър.

    Най-вероятно е друг елемент с друго предназначение.

    Коментар


    • #3
      От: Гръмоотвод в горивния филтър?

      Да не подскача елемента
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Гръмоотвод в горивния филтър?

        Дори да има някаква подобна роля-примерно да провежда натрупано статично електричество и т.н., тя със сигурност не и е основната роля на тая пружина. За гръмоотвод в класическия смисъл на това понятие-абсурд.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Гръмоотвод в горивния филтър?

          Да не е нещо за байпасен клапан, ако филтъра примерно се задръсти и спре да пропуска?

          Коментар


          • #6
            От: Гръмоотвод в горивния филтър?

            Гръмоотвод естествено е пресилено, но дали не разрежда статично електричество от триенето на горивото в пластмасовия корпус, например?! Пружинката е точно контактна и не може да преодолее силата на сглобката на елемента към корпуса, та не е против подскачане! Не е клапан защото просто опира в нагряващата плоча зад пластмасовата стена, даже си мислех дали не предава някаква топлина директно към елемента, но ми казаха, че е невъзможно! Иначе има перфектен контакт към минуса на колата.

            П.П. След като сега монтирах елемент с пластмасови капаци ми стана ясно, че прецаквам функцията на тази пружинка и се върнах в магазина да си взема филтър от същия производител като на корпуса - Purflux. Изненадващо обаче и този елемент се оказа пластмасов, по обяснение на търговците вече масово елементите са Еко, демек без метални капаци! Та оттам ми идва чуденката за истинското предназначение на тази пружинка, която я има в най-различни коли - снимките са от руски форум и са от Астра Г!
            Последно редактирано от Edo; 23-11-18, 12:46.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Гръмоотвод в горивния филтър?

              Тая работа....въглеводороди в течна фаза да минават по метални тръби и да предизвикват натрупване на статично електричество...е загубена кауза. По принцип автомобилите отдавна нямат връзка към земя. Съветските курници са последните, зад които съм виждал да се влачат антистатици.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                Точно за разреждане на статично електричество, което се генерира при преминаването на маслото през филтърния материал (не през металните тръби).

                Връзката със земята, няма връзка с темата

                Коментар


                • #9
                  От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                  В колите има едно правило - когато нещо е железно и не тече ток по него - се замасява към земята на колата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    ...По принцип автомобилите отдавна нямат връзка към земя. Съветските курници са последните, зад които съм виждал да се влачат антистатици.
                    Няма и сми. Гумите от известно време го играят тоя антистатик.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                      Ако има датчик за наличието на вода в горивото, това може да дава контакт.. Ако няма такъв датчик тази пружинка само си стои и си подпира където иска
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                        Ако е такъв датчик, това няма как да дава контакт, защото е 1 брой и е проста пружинка, тези датчици са с 2 електрода, защото принципната им работа се базира на меренето на проводимост на флуида.

                        По-горе споменахме, че това служи, за да отвежда електрическите заряди, които се генерират при преминаването на дизеловото гориво през филтърната материя към по-ниския потенциал.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:water_in_fluid_20788-jpg.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5804129
                        https://www.littelfuse.com/~/media/a..._datasheet.pdf

                        https://www.klmperformance.com/produ...el-sensor.html
                        Последно редактирано от Ro-di; 29-11-18, 23:04.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                          А щом като горивото произвежда електрически заряди, то може да си взаимодейства и с магнитно поле, което беше предмет на един стар спор за ползата от магнетизаторите за гориво

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            А щом като горивото произвежда електрически заряди, то може да си взаимодейства и с магнитно поле, което беше предмет на един стар спор за ползата от магнетизаторите за гориво
                            Еее, бях ги забравил наколенките на доктор Ливайн.
                            Така де, магнетизаторите за гориво.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                              Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                              ...тези датчици са с 2 електрода, защото принципната им работа се базира на меренето на проводимост на флуида.
                              Има и такива с поплавък, по-тежък от нафтата и по-лек от водата. Едното ми возило е с такъв. В поплавъка има магнитче, а в стеблото, около което се мести поплавъка, има рид ампула. Като нищо може да е с една жица, ако филтъра (както е в моя случай) е метален (класически, в метален корпус) и замасен (през конзолата му).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X