Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гръмоотвод в горивния филтър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гръмоотвод в горивния филтър?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Има и такива с поплавък, по-тежък от нафтата и по-лек от водата. Едното ми возило е с такъв. В поплавъка има магнитче, а в стеблото, около което се мести поплавъка, има рид ампула. Като нищо може да е с една жица, ако филтъра (както е в моя случай) е метален (класически, в метален корпус) и замасен (през конзолата му).
    Това тук не ми се вижда да е нещо такова.

    На който му е интересно, ето едно видео с общи понятия за това как се генерира статично електричество при движение на флуиди в допир с някаква повърхност, макар че се отнася за танкер, където мащабите са много по-големи.



    Както спомена някой от участниците, всички метални части трябва да са електрически свързани.

    Коментар


    • #17
      От: Гръмоотвод в горивния филтър?

      Замасяване на статично напрежение.
      Последно редактирано от raico; 30-11-18, 20:06.

      Коментар


      • #18
        От: Гръмоотвод в горивния филтър?

        Няма датчик за вода в горивото, двете жици са захранване за подгрев на капака на филтъра. Интересно, че чак сега, след повече от 4 години експлоатация, покрай чуденките с тази пружинка се сетих да проверя дали работи подгрева и резултата е май не! Доколкото разбрах той трябва да се включва през биметалната пластина в капака под +5 градуса температура на горивото. Проблема на проверката е, че колата си стои в топъл гараж през седмицата и единствената студена нощ й е на вилата събота срещу неделя - е този уикенд беше +1 градус сутринта, но верига /меря тока на бушона 20А/ продължава да липсва. Опитах се да разглобя капака докато сменях филтъра, но той е законтрен централно с една голяма назъбена зегерка и ме хвана шубето да не нараня пластмасовата ос защото там плътно ляга и горната част на филтърният елемент и може да почне да смуче горивото не през филтъра!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #19
          От: Гръмоотвод в горивния филтър?

          Днес минах през една автоморга с Фронтера от същата година и си купих корпуса на филтъра барабар с пластмасовата кора под картера, която при мен вече е на парчета! По обяд беше 3-4 градуса плюс и този корпус си даде верига 3 Ома на подгревателя, демек моят не работи! Сега съм го сложил в гаража да се стопли и ако веригата се прекъсне значи си работи перфектно и ще го сменям. Как не ми е замръзвала нафтата досега за тези 4 зими по планини и сериозни минуси?! Не слагам никакви добавки в горивото и просто зареждам само на Лукойл, а филтъра е отдолу на рамата под шофьора и си мръзне яко при движение!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #20
            От: Гръмоотвод в горивния филтър?

            Веригата беше изчезнала при затоплянето което значи, че капака си е в ред. Реших да пробвам да го разглобя като махна голямата зегерка която привидно държи цялата карантия на подгрева, но се оказа, че има още нещо - май трябва да махна и тези 4 пластмасови нита за да стигна до вътрешността! При Астра това са метални винтове и си има културен достъп до механизма, но тук са спестили средства и са пластмасови пинове, които са разтопени за да държат - тъпня!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1563.jpg
Прегледи:1
Размер:258.3 КБ
ID:5804474
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #21
              От: Гръмоотвод в горивния филтър?

              След месец дебнене дочаках по-студен уикенд и тази сутрин беше -2 градуса, махнах бушона и най-сетне тока тръгна - около 7А! Прави впечатление, че биметалната пластина е доста точна - миналия път при +1 градус не отчете нищо. Явно инфото за пускане под +5 градуса не е вярно пък и не е много логично - нагревателя се пуска при отрицателни температури. Моят излезе функциониращ и това обяснява защо не ми е замръзвала още нафтата в движение! Научих и нещо друго - този нагревател се ползва само при първото "студено" тръгване за деня, след това обратната нафта бързо затопля резервоара и горивото поддържа филтъра достатъчно топъл за да не се включва пластината. При мен има и допълнителен охлаждащ радиатор за обратната нафта и въпреки това подгрева не се включва дори и при бързо каране при -10 градуса навън!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #22
                От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                Допуснал съм грешка при меренето на инсталацията под колата - биметалната пластина прекъсва веригата на минуса, а пружинката е постоянно вързана към плюса идващ от бушона. Това дали променя теорията за обирането на статичното електричество - при постоянен плюс на филтриращият елемент?
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                  Нищо не променя.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гръмоотвод в горивния филтър?

                    Ок, мерси!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X