Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавка за теч на антифриз!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавка за теч на антифриз!?

    Здравейте колеги!
    Търся една определена добавка за охладителната система за спиране на теч. Пускам темата тук защото , преди две години когато си сменях радиаторчето на парното на Фронтереата ми мина пред очите , но тогава търсих точно обратното-добавка за отпушване и не съм купувал , а сега не мога да намеря темата.
    Ставаше дума за добавка , която циркулираше свободно и без ограничение във времето в охладителната система , защото принципа и на действие е при теч на мястото при контакт вече с въздуха може би се втвърдява и запушва. Един колега беше показал едно радиаторче за парно , отвън изглеждаше като полиуретан вече излязла навън и втвърдена.
    Ако някой се сеща или знае такава добавка ще съм му много благодарен! Идеята ми е , че не искам да си правя бели с другите добавки и да запуша нещо което не трябва , защото съм го ял - след сипване на добавка и айде парното изчезна. Надявам се , че такава добавка ще може да си циркулира безпроблемно и няма да прави бели , а ще действа точно там където има теч.
    Благодаря!

  • #2
    От: Добавка за теч на антифриз!?

    Едната е на YACCO убий ме не мога да я произнеса как се казва, тя изглежда като минерална вода. Силно препоръчвам но внимавай на въздух образува брутален "каменен" слой.

    Другата е на Бардал, но тя вече не прозрачна като вода така че незнам.

    Като цяло и двете им дават да живеят около 6 месеца в системата.

    Коментар


    • #3
      От: Добавка за теч на антифриз!?

      Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
      Здравейте колеги!
      Търся една определена добавка за охладителната система за спиране на теч.
      ... тогава търсих точно обратното-добавка за отпушване
      Споко, после пак ще търсиш добавка за отпушване.

      Коментар


      • #4
        От: Добавка за теч на антифриз!?

        Тези неща са аварийно решение- да се прибереш някъде от полето или примерно в друга държава, където нямаш достъп до сервизи и части. Ползвал съм веднъж такова нещо, на Лики-Моли. Теча на големия радиатор го запуши, но после трябваше да изхвърля и двата радиатора- и големия, и тоя на парното.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Добавка за теч на антифриз!?

          Най-добре оправи теча! А с такива добавки за мен е тинтири минтири работа.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Добавка за теч на антифриз!?

            Колега използвал ли си точно такава? Моля те напиши нещо повече , защото точно това искам да избегна! Както казах вече веднъж съм си прецакват парното , но беше с добавка от типа на така наречената "боза" , която запушва се що "види". Надявам се тази за която говорим тук да си циркулира нормално в охладителната система без да създава ядове и да се втвърдява само на мястото на изтичане! Поне така беше обяснено!

            Коментар


            • #7
              От: Добавка за теч на антифриз!?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Споко, после пак ще търсиш добавка за отпушване.
              Колега използвал ли си точно такава добавка? Моля те напиши нещо повече , защото точно това искам да избегна! Както казах вече веднъж съм си прецаквал парното , но беше с добавка от типа на така наречената "боза" , която запушва де що "види". Надявам се тази за която говорим тук да си циркулира нормално в охладителната система без да създава ядове и да се втвърдява само на мястото на изтичане! Поне така беше обяснено!
              Последно редактирано от cecoboy; 23-11-18, 10:07.

              Коментар


              • #8
                От: Добавка за теч на антифриз!?

                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                Най-добре оправи теча! А с такива добавки за мен е тинтири минтири работа.
                Така е колега , но в случая просто става дума за много пари! Обявиха ми 1000лв. Труд и 600лв. части
                Иначе и аз не обичам такива решения , за Фронтерата ми даже се заинатих и за една седмица три пъти си разглобих сам таблото благодарение разбира се на едно ръководство от колега , което намерих тук във форума (поздравления и благодарности на такива хора) и си смених радиаторчето на парното , но това не е в моите компетенции вече!

                Коментар


                • #9
                  От: Добавка за теч на антифриз!?

                  Сигурното избягване на това се състои в не-ползването на никаква добавка, а истинското оправяне на проблема.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Добавка за теч на антифриз!?

                    Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
                    ... да си циркулира нормално в охладителната система без да създава ядове и да се втвърдява само на мястото на изтичане
                    Каквото и да ти обясняват, няма дядо Мраз.

                    Не, не съм използвал "такава". Аз съм химик и знам, че няма. Но съм се нагледал на вой и писъци във Форума.

                    Има средства за спасяване на положението - да продължиш придвижването с последващо жертване на радиатори, топлообменници и понякога двигателя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Добавка за теч на антифриз!?

                      И аз смятам, че по принцип добавките са временно решение, но по аналогични на твоите причини /много пари за ремонт/ преди около 5-6 години сложих Лики Моли /не ме питай точно каква - не помня/ в охладителната течност и теча спря и още нищо не се запушило - още си я карам колата.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Добавка за теч на антифриз!?

                        Такъв тип е Holts Radweld. Но за този тип препарати е абсолютно наложително да няма дори следи от антифриз, някой химик може да обясни защо.

                        Добавено:
                        Има и други. Youtube показа K-Seal. Странно, но работи в смес с антифриз.

                        Доколкото се разбира от малкото документация за такива добавки, идеята е че разтвор на нещо като водно стъкло при контакт с изгорели газове започва да кристализира, също и при контакт с въздуха и изсъхване. За ремонт на спукана глава или повредена гарнитура имаше специално намислена процедура, при която проблемният цилиндър се оставя отворен - без свещ или дюза и двигателят се оставя да работи така до загряване или определено време. Това би трябвало да работи в много случаи, и се потвърди в два (от два проведени опита).
                        Последно редактирано от Stbd; 23-11-18, 13:52. Причина: допълване

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добавка за теч на антифриз!?

                          За мен това е добавката.
                          Пише че помага за спукани глави и блокове. Препоръча ми я познат от Англия.

                          http://cyclo.com/introducing-permastop/
                          Сложих я една зима да изкарам до пролетта а изкара три зими /над 30 000 км./ така я продадох.
                          Имам приятел който има камиони и е сипал по 2 опаковки в радиаторите им.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Добавка за теч на антифриз!?

                            Мога да препоръчам https://www.ows-germany.com/ows-radi...stem-protector
                            на цена 10 лв .
                            Пише да се използва до осъществяване на нормален ремонт.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Добавка за теч на антифриз!?

                              Ако е за спасяване на положение, белтък от яйце е незаменим.
                              Слагал съм и добавки, не е умирал радиатор от което.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X