Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавка за теч на антифриз!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Добавка за теч на антифриз!?

    За яйцето - слага се в каквото има останало. И доливаш с каквото има. ))
    Не знам каква е разликата (напиши че е интересно), но работи и тако и вако
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Добавка за теч на антифриз!?

      В гореща вода белтъкът ще коагулира за минута или секунди на големи парцали, в студена и при бавно загряване ще коагулира до фина емулсия от микрочастици. Личи си кой не може правилно да застройва супа.
      Как коагулира в супа с антифриз не се знае. Може би по-бързо.

      Коментар


      • #33
        От: Добавка за теч на антифриз!?

        Имам предвид че не ми е ясна разликата по отношение на крайния резултат.
        Смисъл - както и се прави теча спира. Моят опит не е показал запушване на нещо от белтъка.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Добавка за теч на антифриз!?

          Ползвал съм течност на Лики-Моли....
          Полимерна... На спукана входяща тръба на радиатора - пластмасово/алуминиев с голям теч...
          Държа почти година докато при лош път не се размести пак....
          Така, че за инцидент и временно решение става... Но ако търсиш сигурност - само смяна на повредения детайл...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Добавка за теч на антифриз!?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Имам предвид че не ми е ясна разликата по отношение на крайния резултат.
            Смисъл - както и се прави теча спира. Моят опит не е показал запушване на нещо от белтъка.
            Аз не съм посмял да пробвам. При нужда и липса на други варианти бих обмислил ремонтна процедура и приложил. Сериозни хора са казвали, че при камионите Шкода и други преди 40-50 години е работило.

            Коментар


            • #36
              От: Добавка за теч на антифриз!?

              Това на Cyclo дето горе ти посочих е течно със вискозитет на вода. На цвят е млечно синьо. Без значение на студен или загрят двигател ще го сложиш.
              не променя цвета на антифриза сложих го в червен G12 и си остана такъв и бистър.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #37
                От: Добавка за теч на антифриз!?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Купи си кора яйца, два три белтъка и си ти.
                Няма твърди частици
                И не, не се шегувам.
                И боза, и червен пипер също вършат работа. Ама понякога .... С червен пипер едно време така съм се наигравал, че ми се стъжни живота.... София - Казанлък за 6 часа със спиране на всяка локва за доливане на вода. Какво и къде запуши не знам, но Москвича грееше и по надолнище. По едно време ми писна и го карах сигурно половин час със стрелка в лютеницата. Оцеля, корава кола излезе .... Със стария радиатор на пикапа пробвах с добавки и брах ядове на магистралата преди 1 месец, щото беше изтекла водата, докато стоя 2 седмици на летището, тръгнах без да проверя и ядох бахура съответно. Добре, че един приятел ми докара вода, та се прибрах без пътна помощ. Причината беше, че ръждите бяха раздули между питата и долната пластмаса на радиатора и бяха отворили кернировката. На топло не тече, като изстине тече на лейка. В последствие го видях и гарантирам, че никакво добавки, яйца, компоти и какво да е не могат да запушат тоя теч ...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Добавка за теч на антифриз!?

                  Ползвал съм Holts Radweld за теч от казанче на радиатор (пластмасово). Свърши работа. Смених радиатора 1-2 години по-късно, като съм минал над 50000 км. Нямаше проблем с парно или термостат.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Добавка за теч на антифриз!?

                    След два експеримента на два автомобила-добавка в охладителната система няма повече да сложа.
                    Каква е колата че се налага едва ли е цялата водна система да се смени(съдейки по обявената цена)?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #40
                      От: Добавка за теч на антифриз!?

                      Вече не вярвам на никакви добавки,особено тези за запушване на нещо.
                      Някои ще ме разберат,други няма.Проблема си е техен!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X