Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавка за теч на антифриз!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Добавка за теч на антифриз!?

    Абе той за умиране не умира.

    Коментар


    • #17
      От: Добавка за теч на антифриз!?

      Преди години, когато карах Фероза ми се пукна блока от болт, който стяга главата. Тогава Търтея каза да ползвам Холтс. Сипах и карах по указанията на химията. След това промивка и антифриз. Ферозата карах след манипулацията още две години без теч и без запушване на парно. Така я продадох, а чоекът след мен продължава и до ден днешен. Не те навивам, просто споделям моя опит.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #18
        От: Добавка за теч на антифриз!?

        Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
        Така е колега , но в случая просто става дума за много пари! Обявиха ми 1000лв. Труд и 600лв. части
        Иначе и аз не обичам такива решения , за Фронтерата ми даже се заинатих и за една седмица три пъти си разглобих сам таблото благодарение разбира се на едно ръководство от колега , което намерих тук във форума (поздравления и благодарности на такива хора) и си смених радиаторчето на парното , но това не е в моите компетенции вече!

        Колега какъв ще да е проблема на колицата.За тази сума ? И според мен по добрия вариант е отстраняване на теча.Но следя и аз за някоя наистина читава добавка.

        Коментар


        • #19
          От: Добавка за теч на антифриз!?

          То това... "използвах еди коя си добавка и съм ного доволен" е много отностително понятие Първо, че някой може да е доволен, ама двигателя му хич да не е, а отделно се касае за запушване на различни проблемни участъци. Оправяй проблема без да сипваш добавки, защото те са авариен вариант да се прибереш от някъде си и то гаранцията е Франция. За другите фронтери не знам, ама откакто съм взел моята все се занимавам с подмяна на маркучи, термостати, радиатори, разширителен съд и не знам си още какво! Имах Фиат някога, как пък нищо по охладителната система не пипнах?
          В крайна сметка виж, кое се хвали най-много от колегите и си купи едно да си носиш за всеки случай, ако имаш притеснения, че може някъде да те сполетят изненади.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #20
            От: Добавка за теч на антифриз!?

            Ползвал съм на holts, преди години на колата ми се появи лек теч от радиатора. Спазих инструкцията теча спря 2г и 30к км никакви проблеми. Един ден след като паркирах и след малко гледам локва под колата, колко помагат не знам аз отложих смяната на радоатора с 2г. и не съм имал и нямам проблем с парното след ползването и. На другата ми кола имаше лек теч от радиаторчето на парното опитах с на бардал добавката, не помогна, но видях каква каша източиха при смяната на радиаторчето.

            Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #21
              От: Добавка за теч на антифриз!?

              някой може да е доволен, ама двигателя му хич да не е, а отделно се касае за запушване на различни проблемни участъци.
              Май се пита за препарати без твърди частици като основна съставка. Разтворите не запушват никъде из проблемни участъци. Бозите и кашите с конци, пипер, яйце и брашно са друго нещо и са проблем.

              Коментар


              • #22
                От: Добавка за теч на антифриз!?

                Добавките помагат само там, където материалите са с еднакво температурно разширение. Т.е. ако теча е от пробив (и зависи колко голям е) само в алуминиевата част на радиатора, може и да скърпят положениео за известно време. Ако теча е между пластмаса и алуминий, забрави. Няма добавка, дето да го оправи. Сменяй радиатора, докато не си се видял в друго приключение
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  От: Добавка за теч на антифриз!?

                  Както казва Kuzdov,зависи от къде е течът.Ако не е между пластмаса и метал и емного малък отвора съм спасявал уж временно положението,а всъщност изкарах доста време с една добавка, мисля че се казваше ''стоплейк'' или нещо такова.Вярно е че добавките са мижи да те лажем,но ми свърши работа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Добавка за теч на антифриз!?

                    Къв е тоя труд 1000лв. при 600лв.части и кви части са 600лв.Сменявах радиатори миналата година и двата ,към 350лв. ми излезнаха,водна помпа 130лв.термостат 40 лв. !Тия да не смятат и ремонт на глава със сваляне и качване.И това за Фронтера,тя да не е на Хан Соло кораба!?
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Добавка за теч на антифриз!?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      ....Къв е тоя труд 1000лв. при 600лв.части и кви части са 600лв....
                      Е те тва е кофтито на куцащата граматика !
                      Понякога поради слаба подготовка по български става твърде неясно какво е искал да напише аФтора . Което пък поражда спорове и тълкувания .

                      Ето :
                      Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
                      .... Обявиха ми 1000лв. Труд и 600лв. части....
                      ..което аз пък го тълкувам така : общата обявена цена за ремонта е 1 000 лв. В това число : за труд 400 лв. и за части - 600 лв.

                      Освен това едва ли става въпрос за Фронтера .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Добавка за теч на антифриз!?

                        Благодаря на всички включили се! Все още издирвам въпросната добавка , за сега неуспешно! Разгледах поне 6-7 вида на нито една не пишеше какво съдържа. Взех на Holts "RADWELD" защото някой писа , че била от този тип който търся , но като я отворих си беше чиста боза с поне 3 вида частици в нея и в никакъв случай няма да я сложа!
                        Все още търся на YACCO но не съм намерил в магазин и май ще я поръчвам по интернет.
                        Иначе за ремонта може би не съм написал съвсем разбираемо , но става дума за 1000лв. Труд + 600лв. части , това беше в първия сервиз в който няма да го правя , но няма да е много по-евтино на друго място! Не става въпрос за Фронтерата , писах тук защото бях виждал снимка на радиаторче за парно след такава добавка и ми допадна принципа на действие! Това което е притеснителното за този тип добавки до колкото разбирам е да не остава без охлаждаща течност системата за да не се втвърди вътре! За сега така или иначе не съм намерил!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Добавка за теч на антифриз!?

                          Купи си кора яйца, два три белтъка и си ти.
                          Няма твърди частици
                          И не, не се шегувам.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Добавка за теч на антифриз!?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Купи си кора яйца, два три белтъка и си ти.
                            Няма твърди частици
                            И не, не се шегувам.
                            Ще изчакам Великден!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Добавка за теч на антифриз!?

                              Аз писах, че Holts е сработила успешно точно по интсрукция два пъти и за много години напред. Наистина чорбата вътре не е бистра. Впечатлението ми тогава беше че водата в охладителната система не помътнява и че твърдите частици от една страна не са много, от друга не се раздуват вътре в системата. Раздуването е важно качество, защото при "прахчетата" и кашите с нишки принципа на увеличаване на размета на (многото на брой) частици в сместа е основен.
                              При яйцето е подобно - отначало напълно течния разтвор на белтък циркулира свободно и в най-тесните места на системата и дори в микроскопичните хлабини на повредена глава или гарнитура и при загряване продуктите на коагулацията са твърди тела - парцали белтък.
                              Правилният продукт се предполага да работи при досег с изгорели газове или при изсъхване, не чрез запушване на всякакави тесни проходи като пукнатини в главите, но и тръбичките на радиатора.

                              Малко извън темата - шофьорската наука какво казва по въпроса за начина на прилагане на белтъка? Слага се в гореща или в студена система и във вода или в антифриз? Разликата е голяма.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Добавка за теч на антифриз!?

                                Нещото за ремонт на блокове не е Radweld, а Wondarweld, показано на адрес .../holts/products/wondarweld/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X