Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автобомили, паркинги, местна власт и т.н.

    Мод: Темата е отделена от тук

    И до сега единствената причина да карам в София буса е височината му. На практика почти няма място, където да не може да се качи и където за щастие повечето леки коли не могат....та остава място за паркиране. Същата ще ми е мотивацията и ако си взема джип някога. С колата все имам ядове-ниска е. А администрацията е...каквато си я изберем. Аз се уморих да обяснявам, че всеки, който гласува за крадци, на практика също е крадец. Много искам да доживея времето, когато ще има паркинги и няма да има ни една кола паркирана на улицата. Постижимо е, реално е. Тогава и моята няма да е там. Но попаднал в джунглата, човек е длъжен да се съобразява с правилата и. Битието определя съзнанието, както беше казал оня брадатия....
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-11-18, 19:34.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

  • #2
    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    И до сега единствената причина да карам в София буса е височината му. На практика почти няма място, където да не може да се качи и където за щастие повечето леки коли не могат....та остава място за паркиране. Същата ще ми е мотивацията и ако си взема джип някога. С колата все имам ядове-ниска е. А администрацията е...каквато си я изберем. Аз се уморих да обяснявам, че всеки, който гласува за крадци, на практика също е крадец. Много искам да доживея времето, когато ще има паркинги и няма да има ни една кола паркирана на улицата. Постижимо е, реално е. Тогава и моята няма да е там. Но попаднал в джунглата, човек е длъжен да се съобразява с правилата и. Битието определя съзнанието, както беше казал оня брадатия....
    Много по-просто е! Нещата могат да се оправят и като ти пишат по един акт на всяко "паркиране".

    Коментар


    • #3
      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
      Много по-просто е! Нещата могат да се оправят и като ти пишат по един акт на всяко "паркиране".
      Да ама не.
      Щото повечето падат в съда, на останалите събираемостта е никаква. Съвсем отделно няма толкова милиционери дето да пишат нон стоп актове. А аз съм много твърдо против всякакво увеличаване на репресивния апарат.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Да ама не.
        Щото повечето падат в съда ...
        Факт - милиционерите са толкова неграмотни, та напрактика актове плащат само такива, които ги мързи да се занимават.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Не е да не са ми писали. Последния го помня даже....по някаква наредба на общината, някакви ченгета ме мотаха 20 минути с надеждата да им дам пари за горен десен джоб. Като видяха, че тая няма да стане, все пак ми написаха акт.
          Резултат в съда- съдията не можа да разбере коя е наредбата, защото я бяха изписали съкратено и бяха разменили 2-3 букви. Отделно се оказа, че актосъставителя тоя ден не е бил на работа, защото и датата бяха объркали.

          Заради това искам паркинги. От тия поне 20 коли, дето бяхме спрели там, поне половината са им дали пари.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Да не мислите, че на запад са много по-грамотни и се иска докторска дисертация да станеш поУицай?
            Всичко е въпрос на организация..
            Даваш на полицай един кочан с предварително попълнени актове, в които допопълваш само номера на автомобила, дата/час и място. Към актовете удряш една снимка с апаратче за 100лв и си бетон (ако не объркаш датата де )....
            Е да - трябва да обиколи улиците, а не да стои в храсталака, ама за една предиобедна разходка ще е вкарал пари в бюджета за заплати на цялото РПУ
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              На общините им трябват пари, не ред в движението и паркирането.
              Между другото, на точно това място, където в предния пост разказвах как са ми писали акт за паркиране, сутринта имаше спряла патрулка. Дебнеха за фарове.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                На общините им трябват пари, не ред в движението и паркирането.
                Така е! И ако тези пари отиваха за стоежа на нови улици и ремонт на старите, щеше да е приказка. Пример - въведената в началото на месеца зелена зона в кв.Лозенец на София. Седмица-две преди това, слагаха колчета, ограничаващи паркирането от едната страна на еднопосочните улици. Тогава стана съвсем невъзможно да намериш място за паркиране. Случвало ми се е да паркирам на 500м от там, за където съм тръгнал. Даже буферния паркинг, в метрото, беше пълен. После въведоха зоната. И сега, при два пъти по-малко място за паркиране, нямам никакъв проблем да спра непосредствено до кантората, която посещавам. Същото беше и преди, нощем. Явно, въпреки безобразното презастрояване, кварталът има паркоместа, които обаче са заети, през деня, от външни посетители.

                Коментар


                • #9
                  От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Това е заради липсата на паркинги по линията на метрото. Буферния на Баучър е 500-600 места. Смях без гащи! Там трябваше да са поне 2000, за да е горе-долу адекватен. Всички живеещи в новите квартали под Витоша ползват тази метростанция и паркираха в квартала. Сега циркът ще се пренесе на Хладилника и другата година и там ще направят зона. И това ще продължава докато в деня за местни избори софиянци продължават да ходят за риба. Просто някой трябва да излезе и да каже-София не може да съществува без автомобили, в бъдеще тя ще расте и автомобилите ще стават все повече. Каквито и решения да приемаме от тук нататък, те трябва да се съобразени с тази действителност. Тя е предвидима, ясна и се дължи на фактори, чието действие в бъдеще е непредотвратимо. Градският транспорт е това нещо, което продължава маршрута на личния автомобил до местоработата на конкретния човек. Не го замества, не го изключва, а трябва да бъде негово продължение. Подобна мисъл всъщност не е чужда на част от съветниците в общината. Т.е. не всичко е загубено.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Да ама не.
                    Щото повечето падат в съда, на останалите събираемостта е никаква. Съвсем отделно няма толкова милиционери дето да пишат нон стоп актове. А аз съм много твърдо против всякакво увеличаване на репресивния апарат.
                    Тука съм съгласен. Не става само тояга. Тука не е до морков точно, ама трябва да се прави и нещо за да могат хората да живеят, не непрекъснато да се забранява всичко. Ако има достатъчно паркинги и по-адекватен транспорт, няма да има толкова коли навсякъде.

                    В София конкретно последните години започна да се строи поголовно без да се спазват сума ти разпоредби. В квартали с двуетажни къщи (кота корниз 7 или 10 метра) на мястото на всяка съборена се появяват 4 етажни блокове. Всички блокове са с по един гараж на два - три апартамента. А на всеки апартамент се падат по две коли. Разстояние между блоковете обособено аз паркинги? Моля ви се. Даже стана модерно да се строят блокове, които по проект се водят хотели, за да не се хабят за гаражи. Познайте дали са истински хотели после. Е, тия хора все някъде ще паркират.
                    Последно редактирано от nissan_gr; 21-11-18, 11:39.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      То изобщо трябва да се работи в посока развитие на поне още един град. Щото от 7 млн България 3 в София е много. И освен това е глупаво.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Нещо за гумите, не че и сами не можете да си намерите такива клипчета де:

                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Това е заради липсата на паркинги по линията на метрото. Буферния на Баучър е 500-600 места. Смях без гащи! Там трябваше да са поне 2000, за да е горе-долу адекватен. Всички живеещи в новите квартали под Витоша ползват тази метростанция и паркираха в квартала. Сега циркът ще се пренесе на Хладилника и другата година и там ще направят зона. И това ще продължава докато в деня за местни избори софиянци продължават да ходят за риба. Просто някой трябва да излезе и да каже-София не може да съществува без автомобили, в бъдеще тя ще расте и автомобилите ще стават все повече. Каквито и решения да приемаме от тук нататък, те трябва да се съобразени с тази действителност. Тя е предвидима, ясна и се дължи на фактори, чието действие в бъдеще е непредотвратимо. Градският транспорт е това нещо, което продължава маршрута на личния автомобил до местоработата на конкретния човек. Не го замества, не го изключва, а трябва да бъде негово продължение. Подобна мисъл всъщност не е чужда на част от съветниците в общината. Т.е. не всичко е загубено.
                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                          Тука съм съгласен. Не става само тояга. Тука не е до морков точно, ама трябва да се прави и нещо за да могат хората да живеят, не непрекъснато да се забранява всичко. Ако има достатъчно паркинги и по-адекватен транспорт, няма да има толкова коли навсякъде.

                          В София конкретно последните години започна да се строи поголовно без да се спазват сума ти разпоредби. В квартали с двуетажни къщи (кота корниз 7 или 10 метра) на мястото на всяка съборена се появяват 4 етажни блокове. Всички блокове са с по един гараж на два - три апартамента. А на всеки апартамент се падат по две коли. Разстояние между блоковете обособено аз паркинги? Моля ви се. Даже стана модерно да се строят блокове, които по проект се водят хотели, за да не се хабят за гаражи. Познайте дали са истински хотели после. Е, тия хора все някъде ще паркират.
                          А може ли да се опитаме да погледнем на нещата от страна различна от страната на притежателите на автомобили? Аз пък ще гласувам за някой, който смело стане и се изправи да каже, че притежанието и ползването на автомобил не е нито местен нито национален интерес, който трябва да се защитава. Това, че българина приравнява по степен на важност една ламарина до децата, жената и др. изобщо не е основание да се харчат парите на всички, за да се строят паркинги. Предпочитам парите за такава глупост да се дадат за образование, детски градини, места за отдих, а не за скапани паркинги. Притежаването и ползването на автомобил не се гарантира от конституцията.Ако не можеш да стопанисваш една вещ, няма да си я купуваш. На същия принцип аз искам параход, трябва ли да ми се направи канал, да си го докарам пред блока? Или място за кацане на личния ми вертолет? Ай стия глупости....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Автомобилът за българина отдавна не е този фетиш, той е неизбежна необходимост от първостепенно значение.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              А може ли да се опитаме да погледнем на нещата от страна различна от страната на притежателите на автомобили? Аз пък ще гласувам за някой, който смело стане и се изправи да каже, че притежанието и ползването на автомобил не е нито местен нито национален интерес, който трябва да се защитава.
                              ...На същия принцип аз искам параход, трябва ли да ми се направи канал, да си го докарам пред блока? Или място за кацане на личния ми вертолет? Ай стия глупости....
                              Рей Бредбъри имаше навремето едно есе за автомобила и отражението му върху формиране на духа на човека. Много му се смяха тука от в. "Стършел", където го прочетох всъщност.
                              Но автомобил значи свобода. Свобода на придвижване, че и някакво покривче над главата. Независимост, колкото и илюзорна да е. Не е все едно да яздиш кон (не е по силите на всеки, особено на стари, болни и т.н.) или да се друскаш в каруца (най-много да издържиш до съседното село или "до градО").
                              На автомобила се качваш и прекосяваш страната, че и континента. С него отиваш когато и където си поискаш (особено с тези с "повишена проходимост"). Не зависиш от разписанието или кефа на водачите на обществения транспорт.
                              Та, "предвид гореизложеното" мисля, че Бредбъри е бил много прав. Време е автомобилът на бъде признат за жизнена необходимост - като жилището и като топлата вода.
                              Ся, че има все още държави, където под "жилище" се разбира казарма със спално помещение за 20-50 човека, общи кенефи (па и без преградни стени между дупките), обща столова и "Димѝтровска / КимИрСеновска стая" за гледане на телевизия, ние с тях ли да се равняваме?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X