Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление за баня, какво да бъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отопление за баня, какво да бъде?

    Адакса става.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Отопление за баня, какво да бъде?

      Ако ще е конвектор слагай смело Теси CN03 с електронно управление без 1500W. Нищо не оправдава значително по-високата цена на Адакс.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        От: Отопление за баня, какво да бъде?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Теси CN03 с електронно управление без 1500W...
        Що , на 1500 -ватовите кво им е ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Отопление за баня, какво да бъде?

          От личен опит също препоръчвам Адакс или малко по-евтиният вариант Айрлек. Всичко е на цената на качеството. В бюджетния сегмент единствено Елдом си заслужават парите, всичко друго е - не даваш нищо и не получаваш нищо.
          TLC LJ70 2LT
          Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

          Коментар


          • #20
            От: Отопление за баня, какво да бъде?

            Записвам се за темата, понеже автора питаше за инфрачервено отопление. А мисля да си правя сауна с такова и се ослушвам. Гледам, че това съм си запазил в отметките, но си нямам идея колко ще свърши работа. Имам спомени, че и в продавалниците съм срещал подобни обяви на подобна цена.

            Вчера попаднах на темата и сутринта като се къпах в квартирата ми в Монтана се замислих, че никога не ми е липсвало отопление в банята по квартирите ми в различните градове (такава ми е работата). Въпрос на няколко секунди, докато пуснеш водата. В къщи съм сложил лира в банята и е топла, но ако нямах - едва ли щях да тръгна да прекарвам ново отопление при изградена баня. И доколкото знам лирите за баня са повече с цел да слагаш дрехи или кърпи върху тях да съхнат.

            Коментар


            • #21
              От: Отопление за баня, какво да бъде?

              Лирата е най-доброто отоплително тяло за баня.Конструирана е така,за да е лесна за почистване и за затопляне(сушене) на кърпи.В случая,лира с ел.нагревател с термостат е решението.Другото е Адакс.
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • #22
                От: Отопление за баня, какво да бъде?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Що , на 1500 -ватовите кво им е ?
                Защото е най-натоварената мощност от серията, 2000в е по-разтоварен.
                Първоначално публикуван от Svetlio122 Преглед на мнение
                От личен опит също препоръчвам Адакс или малко по-евтиният вариант Айрлек. Всичко е на цената на качеството. В бюджетния сегмент единствено Елдом си заслужават парите, всичко друго е - не даваш нищо и не получаваш нищо.
                Айрлек пък точно отстъпва на почти всички по-евтини. Теси, Адакс и дългите серии на Атлантик са по-добрите конвектори на пазара, като единствено Теси е на разумна цена. Елдома е тъпо изпълнено копие на Адакс с 2 нагревателя един над друг за да е по-къс.

                П.П. разглобявал и анализирал съм почти всичко на пазара и спирам да пиша в темата.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Отопление за баня, какво да бъде?

                  В няколко бани съм си поставил полу-IR отопление над вратите (там бе най-далеч от водата) - от онези стенните печки, дето се виждат стъклено-кварцови пръчки... Много бързо затоплят и усещането е комфортно... Но е факт, че ги ползвам много рядко - то като пуснеш врялата вода, и когато самата баня е с температурата на апартаментите - няма проблем с комфорта по принцип...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отопление за баня, какво да бъде?

                    Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                    Лирата е най-доброто отоплително тяло за баня.Конструирана е така,за да е лесна за почистване и за затопляне(сушене) на кърпи.В случая,лира с ел.нагревател с термостат е решението.Другото е Адакс.
                    И аз съм с водна лира 720Вт, с ел нагревател 600Вт в 5м2 баня. Окачен таван с PVC и 7 см вата отгоре. Термодвойка с регулатор отвън. Най доброто решение за постоянно отоплявана баня. Хавлиите са винаги сухи и топли.
                    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                    Е250 1998-продаден
                    Субару Пустош

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отопление за баня, какво да бъде?

                      Най комфортно е с водно подово.
                      Личен опит с 5 бани.
                      Банята си е винаги 22 градуса
                      Даже и лира не требе.

                      Иначе може и да палиш спирт в капачка


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отопление за баня, какво да бъде?

                        На теб ти е най.На мен медната лира ми е По.
                        И така.
                        Ако аз имах такава дилема щях да си напрсвя медна лира и нагревател според нуждите.
                        Така съм направил и вкъщи само дето отоплението е локално за всяка от къщите.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отопление за баня, какво да бъде?

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Най комфортно е с водно подово.
                          Личен опит с 5 бани.
                          Банята си е винаги 22 градуса
                          Даже и лира не требе.

                          Иначе може и да палиш спирт в капачка
                          Питам сериозно. За сериозно водно подово се изисква термостатичен трипътен вентил и една помпа. Което за която и да е стая има резон, но за баня най-често се пуска водата след радиатора да минава през подовото в банята. Тия 5 бани, дето си ги направил - как си решил въпроса с линейните разширения? Ясно е, че фугите трябва да са по-сериозни и пластични, но досега не съм виждал на практика водни подови за баня. И затова питам.

                          Коментар


                          • #28
                            Отопление за баня, какво да бъде?

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            Питам сериозно. За сериозно водно подово се изисква термостатичен трипътен вентил и една помпа. Което за която и да е стая има резон, но за баня най-често се пуска водата след радиатора да минава през подовото в банята. Тия 5 бани, дето си ги направил - как си решил въпроса с линейните разширения? Ясно е, че фугите трябва да са по-сериозни и пластични, но досега не съм виждал на практика водни подови за баня. И затова питам.
                            Водата си е 27-30 градуса входяща по всички подове в цялата къща.
                            Подовия грес е фугиран с 5 мм фуга.
                            По ъглите силикон.
                            Линейните разширения в замазката обрани с 2 см фибран към стените.
                            Лепилото клас С2ТЕ и нагоре.
                            Дано съм помогнал.
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 25-11-18, 06:07.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отопление за баня, какво да бъде?

                              Уточнявам- баня и тоалетна са заедно, разделени са с плъзгаща врата, която не стига до тавана. Общо около 8 кв.м, 23 куб м. Това е обема на една баня и тоалетна. Отоплението трябва при ползване на тоалетните. Къща, втори етаж. Долният етаж не се отоплява. Миналата година водата на пода в едната баня (две външни стени) беше замръзнала. Няма възможност за изолация и подово. За сега умувам между Адакс и Теcи, по 1 Kw.

                              По отношение на лирата - монтирах една 600 вата в една баня с тоалетна. Все едно, че няма отопление, за сметка на това гълта ток. За мен този вариант е отпаднал отдавна.

                              Миналата година купих три конвектора на Теси. И трите дадоха дефекти, различни и за трите. Май ще е Адакс, ще мисля до утре.
                              Последно редактирано от Георги Донев; 25-11-18, 09:38.
                              Георги Донев, 0889 437 687
                              Nissan Patrol Y60

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X