Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заминало LSD на Pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заминало LSD на Pajero

    Успях по някакъв начин (не е от неправилно масло) да си убия LSD-то. Въпроса ми е как се ремонтира при положение, че не намирам никъде нови цели касети или само дискове. Също има ли значение (би трябвало да няма) касетата дали е от 4.26 (моя) или от друг диференциал. Възможно ли е да се сложи твърд блокаж от друг диф без замяната на целия? Паджерото е 3.5.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    От: Заминало LSD на Pajero

    Предавателното число на дифа не е от значение за касетата, важно е да е с еднакъв диаметър където се захваща короната. Възможно е да сложиш блокаж, но се сменя всичко, най-лесно целия заден мост и влизаш в голям филм, правих го скоро, ако е повече за офроуд си заслужава, ако повече се кара по асфалт направи си шпера. Имам читав шпер от моята джипка, но няма да пасне на твоята.

    Коментар


    • #3
      От: Заминало LSD на Pajero

      Ако не се завираш по тегави места, дето някое колело увисва във въздуха, не ти трябва ни ЛСД, ни блокаж. Едни хубави гуми и си ти. Не си струва да влизаш в тия филми от куртоазия ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Заминало LSD на Pajero

        Трябва ти диф като твоето главно предаване , два полувала , компресорчето , маркуч , бутона за включване и един бушон.

        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #5
          От: Заминало LSD на Pajero

          Явно отпада твърдия блокаж. Много ми бърз диференциала и трудно ще намеря такъв с блокаж. Иначе трябва да сменям и предния, което не е лошо като идея, но не съм сигурен дали ми се занимава толкова. Идеи тогава за касета комплект. Не е толкова куртоазия, така или иначе ще трябва да го сваля да видя какво става вътре та направо да я сменя. Преди 2 седмици му смених маслото и изтече доста тъмно и гъсто, но не бозаво от вода. По скоро от дисковете са свършили и това им е отлагането. Предпочитам нова касета, но приемам и идеи от какъв друг диференциал става за да я рецеклирам. Искам като сваля моя, да имам готова под ръка и да не виси по подемниците.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: Заминало LSD на Pajero

            Какво толкова може да става - износени са фрикционните дискове. Сигурно има същите по размер от други марки и модели, ама без да имаш диска в ръка и да ходиш да сравняваш, надали ще стане. Ако не са много изтъняли, можеш да добавиш още дискове и ще кара известно време, но това си е консуматив. Ако няма парчета от дисковете в дифа, аз не бих се занимавал да го отварям.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Заминало LSD на Pajero

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Явно отпада твърдия блокаж. Много ми бърз диференциала и трудно ще намеря такъв с блокаж. Иначе трябва да сменям и предния, което не е лошо като идея, но не съм сигурен дали ми се занимава толкова. Идеи тогава за касета комплект. Не е толкова куртоазия, така или иначе ще трябва да го сваля да видя какво става вътре та направо да я сменя. Преди 2 седмици му смених маслото и изтече доста тъмно и гъсто, но не бозаво от вода. По скоро от дисковете са свършили и това им е отлагането. Предпочитам нова касета, но приемам и идеи от какъв друг диференциал става за да я рецеклирам. Искам като сваля моя, да имам готова под ръка и да не виси по подемниците.
              Какво е предавателното число ?
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Заминало LSD на Pajero

                Също има ли значение (би трябвало да няма) касетата дали е от 4.26 (моя) или от друг диференциал.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X