Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за градско камионче - подобрения ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за градско камионче - подобрения ???

    Много яка тема,няма що


    А здрасти пак,гледам да стоя в страни от раздела ма все пак ще питам - какво им подобрявате на тия джипки / Круизьри разни и подобни / за градско атакуващо средство с елементи на лек планински и пустинен офроуд?

    Идеи ми трябват - кое ви липсва в едно такова нещо,кое се доработва,кое се донаджипва.........че оригинално нещото което взех е кьораво от към фарове,куцо от към спирачки,друсащо от към предница,бибитките му като на Королка,а пък отдушника на задния диф си е на него вместо да го извадят и качат високо като на предния и скорости с раздатка.

    Вьтре/вън идеи за доработване,че тъкмо съм се развихрил и викам да не пропусна нещо.

    Яка тема ви казвам,вие сте.

    До момента съм му пооправил малко фаровете,Стойка за допълнителни фарчета му взех / води се бул бар ма бика трябва да е на шпагат та да му закача макарите или поне полегнал /,малко спирачки чакам и нови амове с пружини за предницата,все още гуми има,но и това е на списъка .............друго какво?

    Идея имам за втора батерия под него,място има,батерия имам,24 модела е,но стойки за под шасито не намирам та и тук едно рамо ще ми трябва.

    Мерси предварително.



    А забравих - Секвоя 2011 е,Платинум модела с някои екстри по него.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

    Съмнявам се някой да се разсърди да пооплакне окото с някоя друга снимка, белкем му дойде някоя свежа идея.

    Коментар


    • #3
      От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

      Без да се обиждаш тази лимузина каквото и да и правиш дцип няма да стане.При вас нямали вранглери или подобни.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

        В тоя форум е пълно с луди,става и без снимки - е гадовете са скопили фаровете за мъгла да не работят с дьлгите,сега и на електричар ще си играя,те ще ми кажат на мене кога ми трябват фарове за мъгла.

        Идеи,идеи,идеи,тия японци само сечено от тях,кое им преработвате на тия и подобни на тия,че съм сигурен как и в други модели магариите са на почит.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Без да се обиждаш тази лимузина каквото и да и правиш дцип няма да стане.При вас нямали вранглери или подобни.

          Има ма Врьнгела половината влиза в багажника,тя и темата е Градско камионче,не ми е идея да е Вранглер с китайска скоростна кутия и пластмасови елементи вътре.

          Аз правилно съм го избрал,доработките сега дипля.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
            Съмнявам се някой да се разсърди да пооплакне окото с някоя друга снимка, белкем му дойде някоя свежа идея.
            Не е точно неговата но е същата.
            Воала:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1835589900 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5802567
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1835589903.JPG
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5802563
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1835589905.JPG
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:5802564
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1835589906.JPG
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5802565
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1835589909.JPG
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5802566
            Прикачени файлове
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Не е точно неговата но е същата.
              Воала:
              ...
              Благодаря! Преди да напиша моя коментар, също поразгледах снимки на въпросния модел, но мисълта ми беше да пусне снимки на неговия екземпляр, ако няма нищо против, разбира се. Но разбрах, че предпочита без снимки, затова и твоите са полезни, за което отново благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                Не ми ги качва форума пък и имам 3 снимки на кръст.

                Ще опитам пак.

                И тая е грозна,мойто е черно
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Има ма Врьнгела половината влиза в багажника,тя и темата е Градско камионче,не ми е идея да е Вранглер с китайска скоростна кутия и пластмасови елементи вътре.

                  Аз правилно съм го избрал,доработките сега дипля.
                  Босе, без да се засягаш ама Тундрата четириврата със затворен багажник не беше ли по добра база?
                  Има си цял як заден мост поне.
                  Виждал съм доста лифтнати с огромни гуми по Аляската.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                    И тая е грозна,мойто е черно
                    То за пустинята при вас най добре да е бяла ама ти си знаеш де...
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Босе, без да се засягаш ама Тундрата четириврата със затворен багажник не беше ли по добра база?
                      Има си цял як заден мост поне.
                      Виждал съм доста лифтнати с огромни гуми по Аляската.
                      Много добър приятел тука точно такъв пикап има. Идеален е... ама на Асен му трябват третия ред седалки.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                        На туй дърво/щото си мисля. че е секвоя/бих му купил най-дискретния лифт кит - чак на трети поглед да се забелязва и по възможност. ориентиран към комфорт.
                        Големи гуми. но по-скоро на широчина и цолаж на джантата.
                        Ако има някакво "активно" окачване. бих мислил дълго. обаче.
                        Понятие нямам какво предлага пазара оттатък голямата вода. но съм убеден - всичко.
                        За нас тук. където се събират отходните води. това е еротичен сън ... а той и без подобрения си остава такъв.

                        Със здраве да си я караш!
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                          С 33ки е,с нови гуми е опирала малко та по-големи не влизат
                          лифт 2 инча,като ми сменя предните амове тия дни ще видим
                          Задника на въздух,като го издуха за хилядарка слагам нормално

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=2812&page=36
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 20-11-18, 17:51.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                            Да пусна снимките тук, че по-'убаво стои.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:248.0 КБ
ID:5802569 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5802570

                            П.П. Ако имаш други снимки и искаш да ги качиш, но не можеш, пусни ги по Вайбър на телефона от подписа ми и ще ги кача тук.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                              Нямам,аз това съм го виждал 5 пъти,не мога да се пребера от бачкане баси,жената казва,че върви още.

                              Тия дни го мятам,че в нас се зарина от кашони,вие идеи давайте кое да му доработвам докато съм топъл пък ако мога да снимам омазан ще му дръпна една сесия.


                              Идеите до момента / без Уууууу,аз не карам много по закон /

                              Фаровете не ми се сменят,полирах ги и станаха като нови,по десетина до 20 вата повече на крушка,че са сложили слаби и се наложи преработване.75 вата къси,кьсите с преработка станаха на тия за мъгла,а дьлгите с преработка вдигнаха и там 15 вата.Доработка на тия за мъгла да светят кога си искам,а не кога те искат,това го мисля още ма е един кабел и 4 връзки.Светлинките под огледалата светят кога си искат и те,ще се преправя да светят на аларма и на отворена врата,много им сложно на тия японци с тия светлини,една като хората няма.

                              Спирачки РОТОРА 405мм дискове с 8 бутални апарати / голям спор цяла вечер с магазинерката дали ще влязат в тия джанти,трябва ми 20ка резерва обаче,до тогава карам без резервна /,задните 4 бутални,че по-големи никой не прави.

                              Предни койлове Билщайн 6112,една идея по-добри от оригинала и 2-3 идеи по-евтини от разни спортяги които няма как да блеснат с мойто каране,все пак ми е децки Хавтомобил.

                              Леко яки ЛЕДове за заден ход,че добре са му сложили камера ма да му бяха сложили и светлинки.

                              Стойка за фарове,фаровете ги мисля още или по-точно се опитвам да ми се откъсне от сърцето една хилядарка за Баха Дизайн XL80 / LP6,по-големи не влизат,малка ми стойката.

                              Леко вдигам отдушника на задния диф,сложили го на дифа ма се сетили предния и скорости/раздатка да ги качат на ниво над предната гума,задния обаче гълта вода при първата локвичка 3-4 педи,него ще го кача поне на нивото на фаровете.

                              Втората батерия с изолатор и инвьртьр я мисля още,място има,алтернатор як та як ма да видим до кога ще ми трае мерака.

                              Замислил съм един Аубърн диф да и сложа,че сега е с отворен размер Дана 70 или 10.5 ма електрониката мисли вместо прост диф пък чак толкова мислене не ми се мисли на мене,изключваш електрониката и газ да върви там.

                              Батерия 31,в момента е с гелова 24,оригинално идва с 27,но пък влиза 31,Стойка съм и взел,батерията лесна,гела го мисля под шасито за втора да мине.


                              Едни допълнителни стопове,че знам ли,може някой да не ме види,че спирам с 5 крушки на задника,по-добре 7.

                              Бибитки съм и взел,че както казах квичи като Королка,сега ще бучи като себе си.





                              Идеи пичове,идеи ми трябват,давайте,вие сте.

                              Нямат раздувки на калниците като на Тундрата пък гумите и стърчат и в снега ще е весело,има някакви пласмаски да пазят да не си хвърля кал на гърба ма за като за 15 Цолова гумичка,свиди им се да сложат по една гума като на ГАЗка.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 20-11-18, 19:26.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X