Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за градско камионче - подобрения ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

    И как беше като цяло ?

    Мислех си една хубава компресорна хладилна чанта няма да е лошо да сложиш.

    Преди години в Родопите бяхме с Яро(той имаше един ейнгел ли да беше..).. аз цял ден пия топли бири, а на него му замръзнала минералната вода.

    Коментар


    • #32
      От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

      Като цяло другия път сме аз и децата само,с брата и неговите евентуално,2 часа друсани полянка и реанимираха 3 часа до нас после.

      Аз имам кульрче,ден лед държи в него,но съм загледал и разни хладилници пък и място ше се отвори,едно по едно карам,топлата вода за ден не е голям приоритет в момента.

      Тегава работа с това,хората какви ли не опции им дават,поне 50 джипки минаха покрай нас,хора които се връщаха явно от сериозни камънаци с подготвени возила........за тях има какво ли не,аз 2 дни ходя болен с рулетката и меря стойка за фарчета,че да не си затапя радара за автопилота.Е влезе кекавата тръба и не пречи ма сега пък 6 инча фарчета леееееко големи и идват та правоъгълни му взех.

      Бе мани,е такива луни има на далавера,аз въртя ли въртя та ега се събере нещо между тръбичките и то само това да беше.

      Ще сменям концепцията май,комбито си е комби,представи се идеално ма па си е комби.Ще го мъча докъде може,за сега за каквото съм го взел е отлично ма мен си ме знаеш.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

        Не остана време за миене ма ако някой го интересува - пишката на отдушника на задния диф се намира върху дифа от дясно,става за 80ка,РАВ 4, Тундра,4 рьньр и какво ли още не.
        Маркуча го прекарах над някакви алумин тръби които не загледах за чий са там,набутах го в една гумена тапа след като я изрязах малко,тапата е на дъното на кутията в багажника от дясно.От там маркуча влиза към заден десен калник,минава покрай механизма за сваляне на третия ред седалки и го закачих малко над стопа,набих му пак вентила.
        В момента за да влезе от там вода тя трябва да е на около 5 пръста над дрьжките на вратите,а това няма как да стане,тя ще плува до тогава,заклевам се,чука за разбиване на прозорци се събира в предната долна част на лява седалка.

        Утре на канала и го мислим това с рейката.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

          Пичове стискайте палци преди заспиване,трябва да набутам спирачките под джантите,че спре ясни камион пред нас и ония тръгна да ги разтоварва с долито.

          На принципа Мое да не върви ма ше спира.....те ги те


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9D0ED7E2-F637-4200-802D-D134956B799B.jpeg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5803997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:525A0F0A-428A-4E8E-A7D0-BD754A8C2471.jpeg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5803998
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

            Викаш.. натрупал си Бенджаминките ..



            https://www.youtube.com/watch?v=5aD7lhR7Gj0



            https://www.youtube.com/watch?v=kE5h3yEWdqM



            https://www.youtube.com/watch?v=fum9QTOMyUU


            И канала :
            https://www.youtube.com/channel/UCiy...-ihtLHz-juFxIQ

            Коментар


            • #36
              От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Яяяяяя я я я кажи пак за батерийките,аз зор да е при мен за 2 дни нямам,може и с камиона да дойде,12 кила нищо не са,аз спирачки чакам пък те там са торба цимент.

              ЛЕДа в купето е готов,че с тия крушчици дето бяха сложили може да се почесвам само ма къде чеша не се виждаше.

              Кажи сега за батерийките,че ония ден ми хареса една ELAN GT5 лодчица която вървя на батерии около час,зареждането не ми хареса ма тук работата е друга.

              Маааааллллииииии,ти няма ли да идваш насам пак,с влака тоя пък,един 2 куфара с батерии да донесеш

              Кажи и я грабвам,е така за експеримента,имам много добър електроджинджинер тук и мисли ще ни се измислят веднага как да е нахакаме у Секвоята,той има Тундра и долу са почти еднакви.
              Както казах - проблема е само в транспорта.
              Не ми се спори с колегата дето казва че аир транспорт е възможен- всъщност може и да може но поне аз дет работя всичко дето се праща е не с аир танспорт - за това съм на 100% сигурен.
              Може и да има няколко глупаци в моита фирма дето да не знаят че може с аитр но шанса за това е много минимален.

              ГСМ същия ли ти е като преди 2 г - че аз смених проваидера и имам друг номер ,да ми званеш или азда званна - да ти обясня леки детаили ,че да не пиша фермани тука...

              Ще ти пратя и размери на батерията да видиш механично дали влазя.

              Коментар


              • #37
                От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                Венцо аз съм беден мигрантин,парЕ нЕма ...........действаме,както казах Може да не върви ма ще спира.Утре продължение на сагата,задни спирачки и малко фарове па ако дойдат и койловете съвсем ще се намацаме.

                А телефона е същия,да не се губя.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1C0A8BE4-00D2-4442-86C6-0EA7239F94A2.jpeg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5804020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40B463B8-E881-4194-B233-20C64F076824.jpeg
Прегледи:3
Размер:65.3 КБ
ID:5804021

                Тук много късокрак изглеждам
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                  Ни вляя,в бурканЯ ни вляя


                  За инфо на някой,ако се престарае със спирачките на тия - XD795 Джанта с 30 offset и 2 инча спейсьри опира в апарата,единственото което ги събира от 20 размера са Лимитед оригиналните на Тундра/Боабаб като остава милимунда до джантата,баланса трябва да се лепне възможно най-напред.Половин Сан Диего цька и съветва 22 джанти или 20ки от положителен 60 оригинален офсет да се бяга на 40-50 отрицателен или мммммм 5 пръста стърчащи от калниците и пак гаранция няма.

                  Е от тоя ъгъл изглеждат нормални.Моите старите са мммммм айде да не са нови ма почти нови,ставали на Такома / да се провери това,че не съм сигурен / и ако на някой му трябват да се обажда,давам ги за 3 бири,доставката от вас.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:803302C7-890C-4BB8-BABC-8F56A6C09E37.jpeg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5804098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:416E4E09-5255-4516-AF2B-BC93404465B6.jpeg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5804099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6A167F44-F1E0-4CA5-835A-39789951AC02.jpeg
Прегледи:2
Размер:41.8 КБ
ID:5804100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9E789F6E-7B1E-4AA7-ABAE-6E1D6927A50C.jpeg
Прегледи:1
Размер:45.3 КБ
ID:5804101


                  2 дни спирачки,да живее флекса и пилата както и ножиците за ламарина,че ти пречат тенекиите на дисковете........ма така е,като не стискате палци достатъчно.

                  Днес предни койлове
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:99235C77-B82B-4507-973B-69D07CA46ECA.jpeg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5804134Натиснете снимката за да я уголемите

Име:64536F7C-9039-4CCD-80DA-DFF6C98949DD.jpeg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5804135Така не се правело,не се пипало там......ъхъ,да даОт 12 се скъсаха 4 кенави болчета,пълно говно е измислено при закрепване на картера на трансмисията,няма и 7 годишна пустинячка със задрали болтове от корозия,пълно лайно.Утре е на паяка
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Много яка тема,няма що


                      ,Стойка за допълнителни фарчета му взех / води се бул бар ма бика трябва да е на шпагат та да му закача макарите или поне полегнал /,малко спирачки чакам и нови амове с пружини за предницата,все още гуми има,но и това е на списъка .............друго какво?
                      И аз за това сложих бара отпред - за ледовете
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • #41
                        От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                        Ледовете преди малко дойдоха,изглеждат много добре и ще ги видим дали и колко се опьват на АРБто на четворна цена.

                        Лошото на модела е,че имам скапана броничка със сензора на радара на автопилота - няма как да върви вертикално тоя бар,а скосените не събират и 6 инчови ледове та съм взел правоъгълни Аурора и утре пак съм Тойотец с кабелите.Решетката на Тундра събира едноредови барове,мойта това не го може,тръгна ли на смяна на решетка трябва да сменя и бронята и се завъртам пак в кръг,сензора за радара трябва да го мисля,да режа,да правя стойка за него...........ма ми трябва малко почивка първо,че до преди малко рязахме пак с флекса,оправяхме скьсаните болтове на картера на трансмисията,масла и тьпотията по смяната им..........

                        Днес и беше първи път на паяка,има да черпи дьрвото му с дърво,трябва да върви без проблеми поне 3 години за да го харесам пак.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AC11066F-5D58-4585-ABFD-8E54BF3BB39C.jpeg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5804189Натиснете снимката за да я уголемите

Име:206BF234-E486-441A-99E0-DB136231F0E6.jpeg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5804188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4DEBDDE4-4DA9-4F30-A941-3FFB3D8B4688.jpeg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5804187


                          Да си продължава думата

                          Както казах джантите от Лимитед събират най-големите спирачки които някой прави за модела,с малко ма влизат.Сега идва сагата с гумите - с леко рязане по тенекето под мотора и леко с пистолета за горещ въздух масаж на калобраните ще събере 285/65/20,че тия и стоят като подарени.

                          За всички които ше сменят масло на скоростите - къса болтове ЛЕСНО,ние с късмет скъсахме 4 от 12 от кекавите на картера,повечето късат и по 8-10.Задните 2 в средата са на шпилки вече,другите са неръждавейка като крайните са с гайки,а да го видя сега кое ще му корозира.......дьрвото му с дърво.Утре ако остане време ще гася лампата на таблото за сензорите за налягане,точно това да ми обяснява кога са ми меки гумите няма нужда.

                          От днес с ЛЕДове,влязоха на 3 мм
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                            Началник, прежали ли боята ??

                            Коментар


                            • #44
                              От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                              На Комбито ли?Не,не сьм още,има време да му се порадвам като комби пьк то другото не го може.

                              Това горе е пикапа,нямат раздатка като хората ма е с цял мост та да го товариш.

                              До момента малко му стегнах предницата с ТРД стабилизираща,малко Енерджи полуретани,нови Мишелинки ЛТХ,броня под мотора РСА,че оригинала е като тенеке от сирене,нова батерийка с мускул около 60% повечко от старата / е рязахме едни кабели ма знаеш аз и Ники с големите клещи какво правим / и разни други дреболийки.

                              Остава да си монтирам горните носачи на СПЦ,че с 2 инча лифт му бяга сходимоста и мрьт по каналите и няма и няма пьк носача е здрав и дебел за разлика от оригинала както и да се прежаля да му сложа новите койлове на Билщайн на предницата пьк задника да го чакам да сдаде багажа.Това и прагове като хората ми трябват и сьм готов с комбито,то стана по-яко от колкото ми трябва за целта.

                              Това не става за наджипване,е брата се е уровил с неговата в снега и за потентно комби е вьрха ма за пустинята и сериозни тьпотии сме намислили да вземем една на партия с брата и айде у рЯката,само се чудим Тойота ли да е или Вранглер.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6A8F4020-11CD-4789-9A7A-15E4AFC06B22.jpeg
Прегледи:2
Размер:938.0 КБ
ID:5806687Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EB792FF7-8C3D-4167-8D91-F10A49EBE683.jpeg
Прегледи:2
Размер:501.2 КБ
ID:5806684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EEE8D597-4614-4250-BDC1-C542DA90E12F.jpeg
Прегледи:1
Размер:857.0 КБ
ID:5806681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EE4766F9-BCD9-4AF0-A454-57C9EC298196.jpeg
Прегледи:1
Размер:932.9 КБ
ID:5806685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:486451EB-8D67-4D11-B9F7-D81964317AC9.jpeg
Прегледи:1
Размер:909.5 КБ
ID:5806682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6D138DD3-D94D-470C-8DB5-4A157C64E453.jpeg
Прегледи:3
Размер:1.03 МБ
ID:5806686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0E000234-E535-44F4-BAF9-01F6D620086E.jpeg
Прегледи:1
Размер:559.3 КБ
ID:5806683
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 18-01-19, 01:53.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Идеи за градско камионче - подобрения ???

                                Асене ,къде намери този сняг в Сан Диего
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X