Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка за снимка в КАТ - как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка за снимка в КАТ - как?

    Вчера един колега сподели, че миналата седмица при подмяна на книжката в КАТ-София са му връчили две снимки на кола, която е продал преди две години!? Това при положение, че редовно си проверява онлайн дали има нарушения и даже проверка от познат полицай в системата е показала липса на такива? На домашният му адрес в провинцията си живеят родителите му и никой не е пращал нищо за него по този повод? Аз това лято си давах Експерта на роднини-американци да се разхождат с него един месец из БГ и Гърция и логично очаквах да излезе някоя снимка досега, но сега разбирам, че онлайн проверката не е меродавна за това! Миналата седмица пък висях цял ден в тоя КАТ да прехвърля две служебни коли и проверката там си иска биволски нерви! Има ли прост начин за тази проверка, че след две години, когато ми дойде реда за подмяна на книжката, предполагам статистическата "средна" заплата вече ще е над три бона и съответно глобичките ще почват от 1К!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Проверка за снимка в КАТ - как?

    Има давност
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Проверка за снимка в КАТ - как?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Има давност
      Е да де, ама нали съм написал, че на колегата са му взели пари за снимки отпреди поне 3 години, тамън и аз ще "узрея" до 2020!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Проверка за снимка в КАТ - как?

        Не може за три години, нещо не е точно така.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Проверка за снимка в КАТ - как?

          Че има давност-има.
          Че от система, администрирана от МВР, където всичко е пълен погром, можеш всичко да очакваш (дори невъзможни според закона неща)-също може. Особено пък КАТ. Там от соц време още имат свое си разбиране на нещата и дори по-младите хора в системата изключително бързо усвояват манталитета на по-старите.
          Оптимизмът ти за размера на средните заплати в БГ за след 2 години е напълно безпочвен, за глобите обаче не съм сигурен-там може и да познаеш.
          Последно редактирано от santaclash; 20-11-18, 12:19.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Проверка за снимка в КАТ - как?

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Оптимизмът ти за размера на средните заплати в БГ за след 2 години е напълно безпочвен
            Е, това беше майтап - затова съм уточнил "статистически"!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Проверка за снимка в КАТ - как?

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Че има давност-има.
              Че от система, администрирана от МВР, където всичко е пълен погром, можеш всичко да очакваш (дори невъзможни според закона неща)-също може. Особено пък КАТ. Там от соц време още имат свое си разбиране на нещата и дори по-младите хора в системата изключително бързо усвояват манталитета на по-старите.
              Оптимизмът ти за размера на средните заплати в БГ за след 2 години е напълно безпочвен, за глобите обаче не съм сигурен-там може и да познаеш.
              Че МВР живее още в 60-те си напълно прав, ама предполагам само налучкваш. Младите там нямат избор, трябва да спазват правилата и заповедите, написани от старите. А те са едни и същи от има-няма 30-40 г. ....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                То че налучквам е ясно-прекалено "свежо" ми е ЕГН-то, за да ги определя с точност на коя година са спрели...Ама някак си...52 години пенсионна възраст и 27 години стаж трябва да са някаква обективна пречка пред това там да се разхождат динозаври от зрелия соц.
                На теория поне...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                  Сигурно е разказван многократно, но:

                  В една клетка затворили няколко маймуни (екип). В клетката имало кашони (ресурс) и банан, закачен на тавана (награда). Една от маймуните (лидер) наредила три кашона един върху друг, покачила се по тях и взела банана. От тавана започнала да пръска студена вода (намеса на Топ мениджмънта). Маймуните се разбягали.


                  Закачили нов банан. Друга маймуна наредила кашоните, покачила се по тях и взела банана. Пак запръскала студена вода. Останалите маймуни я набили и изяли банана (работа в екип). Закачили нов банан. Сработил "рефлекса на Павлов" - щом една маймуна решила да вземе банана, другите я набили, защото знаели, че всички ще бъдат намокрени, но не всички ще ядат банан (групова отговорност).


                  Действие Второ: Силата на екипа
                  Намесил се HR отдела. Подменили една от маймуните (развитие на екипа). Новата маймуна решила да вземе банана, но останалите веднага я набили (фирмена култура). Постепенно подменили всички маймуни. Последната нова маймуна решила да вземе банана. Другите усърдно я набили, без да знаят защо - те никога не били мокрени (Team Spirit).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                    Сега някой да каже и защо трябва да ми подменят изтеклата книжка чак след едномесечно чакане /или след седмица, ако платя двойно за бърза поръчка/. Компютрите ли мислят по-бавно при тях, що ли? Подозирам, че ако бяха в състояние да го правят за 24 часа, нямаше да пропуснат да вземат четворна сума, но явно не могат.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      Сега някой да каже и защо трябва да ми подменят изтеклата книжка чак след едномесечно чакане /или след седмица, ако платя двойно за бърза поръчка/. ...
                      За да ти вземат пари за "бързата" поръчка ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                        Да не отварям нова тема , кога е най-добре да се отиде в КАТ за смяна на книжката ?
                        Месец преди да изтече старата или ?

                        П.П. Не си спомням предния път като я подменях .
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Да не отварям нова тема , кога е най-добре да се отиде в КАТ за смяна на книжката ?
                          Месец преди да изтече старата или ?
                          Поне месец предварително. Може и в местното РПУ. Носиш си там медицинското, там си те снимат и си плащаш таксите с карта. Ако нямаш, ще тичаш до банката. И златният талон го таксуват двойно, ако имаш такъв.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                            В системата излизат САМО връчени глоби. Затова те дебнат в КАТ да им се появиш за нещо друго и 2 в 1. Тогава вече е връчен и би трябвало да излезе в системата. На връчената глоба има дата и място на нарушението. Ако е след продажбата на колата, носи договора в КАТ и те си търсят новия собственик, щото доскоро не беше модерно след покупка да си пререгистрираш колата. То и сега не е модерно, ама ти я спират от движение.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              В системата излизат САМО връчени глоби. Затова те дебнат в КАТ да им се появиш за нещо друго и 2 в 1. Тогава вече е връчен и би трябвало да излезе в системата. На връчената глоба има дата и място на нарушението. Ако е след продажбата на колата, носи договора в КАТ и те си търсят новия собственик, щото доскоро не беше модерно след покупка да си пререгистрираш колата. То и сега не е модерно, ама ти я спират от движение.
                              Ясно, така си го представях и аз. Значи ако искам да разбера къде са ми снимали колата, няма друг вариант освен гишетата в КАТ?!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X