Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка за снимка в КАТ - как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проверка за снимка в КАТ - как?

    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    В системата излизат САМО връчени глоби.
    На мен ми излиза една от преди три години, дето не ми е връчена? Ако я водеха връчена, щеше да излиза в НАП като задължение ?
    Нали за това се пънат да съветват гражданЯта да проверяват на сайта им?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Проверка за снимка в КАТ - как?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      За да ти вземат пари за "бързата" поръчка ...
      На заявлението има квадратче за експресна поръчка, но не важало, казаха на гишето. Възможността обаче е предвидена. Явно, все още не могат да се справят с експресно издаване на СУМПС, както го има при личните документи. Иначе, предполагам, на драго сърце щяха да ми вземат парите. А аз доброволно щях да ги дам, защото сега, вместо да обикалям обектите и да оптимизирам работата, седя без книжка пред компютъра, пиша мнения из форума и губя повече пари. Но не чак толкова, че да си наема шофьор да ме разкарва и да му плащам хотелите.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #18
        От: Проверка за снимка в КАТ - как?

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        На заявлението има квадратче за експресна поръчка, но не важало, казаха на гишето. Възможността обаче е предвидена. Явно, все още не могат да се справят с експресно издаване на СУМПС, както го има при личните документи. Иначе, предполагам, на драго сърце щяха да ми вземат парите. А аз доброволно щях да ги дам, защото сега, вместо да обикалям обектите и да оптимизирам работата, седя без книжка пред компютъра, пиша мнения из форума и губя повече пари. Но не чак толкова, че да си наема шофьор да ме разкарва и да му плащам хотелите.
        Че ти книжка си имаш, не ти е отнета, най-много да те глобят за неносене, но входящия номер от КАТ би трябвало да обясни защо не я носиш.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          От: Проверка за снимка в КАТ - как?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          Че ти книжка си имаш, не ти е отнета, най-много да те глобят за неносене, но входящия номер от КАТ би трябвало да обясни защо не я носиш.
          Не пробвай това, ако книжката ти е реално важна за работата.

          Коментар


          • #20
            От: Проверка за снимка в КАТ - как?

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Е да де, ама нали съм написал, че на колегата са му взели пари за снимки отпреди поне 3 години, тамън и аз ще "узрея" до 2020!
            Е той, като е продал колата, няма ли документ за това свещенодействие?

            Коментар


            • #21
              От: Проверка за снимка в КАТ - как?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              На мен ми излиза една от преди три години, дето не ми е връчена? Ако я водеха връчена, щеше да излиза в НАП като задължение ?
              Нали за това се пънат да съветват гражданЯта да проверяват на сайта им?
              Все пак е системата на КАТ , не съм казал, че работи. После пък ще я платиш, и има да чааааааааааакаш да ти я свалят от ситемата. Може да са ти я връчили без ти да знаеш, и за такива съм чувал, а сега ще ги публикуват на сайта на МВР, щом е там се чете за връчена. Твое задължение е да си прелистваш списъка там и да се търсиш, например вместо вестник сутрин. Найс, а! Дет се вика.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Е той, като е продал колата, няма ли документ за това свещенодействие?
                Тука продажбата служи за ориентир във времето, че снимките са преди това, демек повече от две години! Човека си е платил глобите без разправии, за да не стане пешеходец - както ще направя най-вероятно и аз, защото не се виждам да вися по гишетата само за справка!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                  Връчването без ти да знаеш е масова практика. Изобщо при връчването на съобщения от МВР. Конкретен случай-РПУ-то търси някакъв, него го няма, човека е във Франция, работи си там, даже някакви документи беше вадил през посолството, дал си е адрес, всичко. Кварталния му "връчва" съобщение с хвърчащ лист в пощата, на българския адрес. Следва глоба 300 лева за неявяване. Носят второ хвърчащо листче и нова глоба за неявяване- вече 500 лева. Идва си човека точно за смяна на лична карта и...опа...ама вие имате 800 лева неплатени глоби по ЗМВР. За какво...ми не знам, е там при началника, той ще обясни.
                  Паднаха и двете в съда на първа инстанция, защото ЗМВР не регламентира режим за призоваване, прилага се ЗАНН, от там НПК. А по него нещата с призоваването са доста по-стриктни в сравнение с гражданския процес. И тъпия шапкар, вместо да си викне подчинения и най-малкото да му направи забележка, че връчва съобщенията не според закона, тръгна да ми обжалва съдебните решения за отмяната на глобите. Малоумник пълен. В тая връзка....вица с маймуните е точно на място.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не пробвай това, ако книжката ти е реално важна за работата.
                    бледи са ми спомените от 2009г., но категорично не съм слязъл от колата докато чаках новата книжка - само не помня кога се връщаше старата - при подаване на документите или при вземане на новата, за паспортите е при получаване а и така пише на сайта на КАТ. Ако е така драма няма, ако старата е изтекла, е друг случай.


                    IV. Получаване на готовото свидетелство за управление на моторно превозно средство
                    Заявителят получава своето готово свидетелство от звеното "Пътна полиция", където е подал заявлението си, и в срока, за който е платил съответната държавна такса.

                    Заявителят може да провери дали документът му е готов на интернет сайта на МВР.

                    При получаване на новите свидетелство за управление на МПС и контролен талон заявителят е длъжен да върне старите.




                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      бледи са ми спомените от 2009г., но категорично не съм слязъл от колата докато чаках новата книжка - само не помня кога се връщаше старата - при подаване на документите или при вземане на новата, за паспортите е при получаване а и така пише на сайта на КАТ. Ако е така драма няма, ако старата е изтекла, е друг случай.
                      Старата се връща при получаването на новата и стига да не е изтекла, няма никакъв проблем да караш с нея. Интересното става, ако е изтекла.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        Че ти книжка си имаш, не ти е отнета, най-много да те глобят за неносене, но входящия номер от КАТ би трябвало да обясни защо не я носиш.
                        Специално попитах в КАТ - казаха, че документа за унищожаването на изтеклата книжка и входящия номер за новата не ми дават никакви права за шофиране - все едно да карам без книжка.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                          Документът става готов почти веднага, но има един по-дълъг срок-да дойде физически от мястото на изработка до мястото, където трябва да си го получиш. Пътуват само със специални вътрешни пратки в системата на МВР. И аз така като сменях книжка, излезе в системата готова след 2-3 дена, но в РПУ-то я нямаше-дойде на предпоследния ден от срока.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                            А на майка ми книжката става готова за буквално 15 минути
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                              То и тука не става за много повече, но Чавдар го каза, направили са го за пари.
                              Аз понеже се водех София област, ми беше по-удобно да си подам документи в централата на КАТ за София област, която е в Слатина(в София). Добре, но по едно време тоя вариант беше възможен само за бърза поръчка.
                              Отделно, тук наскоро коментирахме, вече и да ти е излязла книжката по-рано, не можеш да си я получиш преди срока на поръчката за която си платил(бърза или нормална).
                              Не ми се вярваше, но друг участник тук го сподели от непосредствен личен опит.
                              Преди въобще не беше така, лично съм си взимал книжката много по-рано от срока.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проверка за снимка в КАТ - как?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                А на майка ми книжката става готова за буквално 15 минути
                                Аааа, сигурно имаш таен метод. Аз всякак се подмазвах на гишето - не и не.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X