Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов член на клуба JEEP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов член на клуба JEEP

    Здравейте колеги,

    От скоро съм щастлив собственик на JEEP Grand Cherokee 3,0 CRD / 2005
    Отдавна ми се искаше да се кача на подобна машина и да забравя всички притеснения относно нашата прекрасна пътна мрежа, бордюри, шахти и т.н.
    Тепърва прохождам в офроуда и за сега съм се пробвал само по някои "виладжийски" черни пътища около София, но машината ме изненадва със способностите си, очевидно може много повече.

    Опознаваме се още и отстраних някои дребни забележки, които ме дразнеха, но с едно не мога да се преборя. Системата за следене на налягането в гумите се оказа препъни камък.
    Имах грешка за ниско налягане в резервната гума. Пробвах с неколкократно помпане и изпускане, но не се оправи. Четох мнения по темата и в крайна сметка реших при смяната на гумите да премахна датчиците и да сложа обикновени вентили на всичките 5 колела. Противно на очакванията ми обаче системата не се деактивира и продължава да издава досадния сигнал при всяко стартиране на двигателя и да закрива дисплея със съобщения за ниско налягане на гумите (сега вече ги изрежда всичките). След като се зарових по-навътре в темата се оказа, че не е никак лесно да се заглуши системата на този модел и малцина май са успявали. Та въпроса ми е дали все пак знаете някакво решение или можете да ми препоръчате човек с подходящото оборудване, който може да заглуши TPMS системата или да я залъже някак да си мълчи.

    Благодаря предварително и много безаварийни километри на всички!

  • #2
    От: Нов член на клуба JEEP

    Потърси Еди Рангелов, това е за София, Дядо Владо в Костинброд, виж темите в секция ДЖИЙП.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Нов член на клуба JEEP

      Първоначално публикуван от aspasito Преглед на мнение
      Имах грешка за ниско налягане в резервната гума. Пробвах с неколкократно помпане и изпускане, но не се оправи.
      Нелечимо е.

      Първоначално публикуван от aspasito Преглед на мнение
      Четох мнения по темата и в крайна сметка реших при смяната на гумите да премахна датчиците и да сложа обикновени вентили на всичките 5 колела. Противно на очакванията ми обаче системата не се деактивира и продължава да издава досадния сигнал при всяко стартиране на двигателя и да закрива дисплея със съобщения за ниско налягане на гумите (сега вече ги изрежда всичките). След като се зарових по-навътре в темата се оказа, че не е никак лесно да се заглуши системата на този модел и малцина май са успявали. Та въпроса ми е дали все пак знаете някакво решение или можете да ми препоръчате човек с подходящото оборудване, който може да заглуши TPMS системата или да я залъже някак да си мълчи.
      Пробвай да попътуваш по-дълго време с по-висока скорост, пр. направѝ си една разходка София-Пловдив.
      Прочее, в една тема участник (мисля, че беше потребителят "CITIZEN") се похвали, че в "Балкан-Стар" (сега не знам как се нарича) в Пловдив му изключили системата на "Jeep Commander" (тя трябва да е същата), въпреки, че официално по телефона обясняват, че нямали право да правят това.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Нов член на клуба JEEP

        Благодаря ви за съветите!

        Не намирам поста на CITIZEN, но Еди Рангелов също ме насочи към Балканстар.
        Иначе при по-дълъг пробег излиза съобщение "Service TPMS", но за съжаление системата не се деактивира сама както се надявах.
        Някъде по чуждите форуми бяха писали, че когато не засича нито един сензор системата се изключва, но явно не и за този модел.

        Ако намеря решение ще споделя.

        Коментар


        • #5
          От: Нов член на клуба JEEP

          TPMS е най-сбърканата система в тази кола. Поне на 90% не им работи.
          Без значение европейско, американско или двигател, прави каквото си иска, винаги е различно.
          Първият ми въпрос е къде да го намеря тоз негодник, който я е измислил, за да му чупя ръцете.
          Имам дилърски софтуер. Имам и спортна електроника която бърка още по-надълбоко.
          На маса народ оправих TPMS за минути. За моето Гранд Чероки ми трябваха три месеца.
          Три пъти Балканстар. Три пъти смяна датчици. Неще и неще.
          Накрая стана със смяна на софтуера на управляващия блок. Най-шантавото е че разпозна датчиците още докато колата беше в покой.
          100% може да се изключва. Имах SRT8 в Сицилия го бяха изключили.
          Въпросът(вторият) е кой в България е успял да го изключи този паразит? Да пробваме. Че няма гаранция вече ми е ясно.

          Коментар


          • #6
            От: Нов член на клуба JEEP

            КОлеги, и аз се борех преди седмица с този проблем, тъй като си купих оригинални джанти от 2014г за моята кола от 2016г и действително не работи тази пущина. Има сигнал, след като бях при дилъра да ги замери, но не се индицират на дисплея, яшно заради изменения парт номер от 2015г. Аз лично имам някакво решение: да си прехвърля старите "работещи" от досегашните ми джанти на новите джанти, но тук в Германия това ще ми излезе през носа като цена на услугата и затуй си карам със светещ индикатор на дисплея, докато не износя всесезонните гуми, които купих заедно с джантите.
            Пламене, лично те разбирам за това,че искаш да счупиш ръчичките на този,който го е измислил това с TPMS и бих се наредил на опашката след теб.... За съжаление дори тази екстра е станала задължителна за всички коли с дата на производство след 2016 г доколкото не ме лъже паметта.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #7
              От: Нов член на клуба JEEP

              Да, за съжаление както мнозина от вас също са се убедили тази система е много проклета и дълпоко законспирирана така да се каже.
              Едно от най-смислените неща, които изрових е тук: http://jeep-club.co.uk/viewtopic.php?t=8435
              Не знам дали ще сработи и не съм намерил кой да го пробва на моя.

              Коментар


              • #8
                От: Нов член на клуба JEEP

                A някой да е излекувал " Spare Low Pressure" , за резервната гума? Чел съм, че конкретно за резерната трябва да ти програмират датчика при смяна ( не се обучава сам) и в балканстар ми говорят едни цифри, които ме разсмиват искрено. Иначе и при мен след смяна на летните гуми и джанти с зимните ( сензорите са в летните) постоянно ми изписва да проверя TPMS-а ( не се изключва) дали проблема може да е понеже гумите са складирани в канала под джипа и долавя сигнал от датчиците като го паркирам?

                Коментар


                • #9
                  От: Нов член на клуба JEEP

                  Честита Коледа колеги,

                  От днес съм щастлив собственик на JEEP Grand Cherokee 3,0 CRD / 2006.
                  Проблема с налягането на гумите го имам и аз, но ще го боря като слагам летни гуми. Явно предишния собственик е свалил датчиците при слагането на зимните гуми, но е оставил този в резервната.
                  Съвет от къде в България да си купя датчици?
                  Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                  Kia K5 LPG 2012 г.
                  LZ1DED

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов член на клуба JEEP

                    Относно ТПМС - проне на моят 2014г системата работи ПРЕКРАСНО... Не се занимавам да отбелязвам коя джанта откъде я свалям и т.н....
                    Въртя гумите както си искам, сменям ги със зимният комплект гуми-джанти, и всички датчици си ги определя и намира безпроблемно...
                    ОБАЧЕ!...
                    Гледам тук се коментира хубава/лоша/работеща/неработеща система...
                    Добре е да се имат предвид няколко неща:
                    1. През годините системата се изменя, и всяка система има различни датчици, които НЕ СА СЪВМЕСТИМИ с предходната система
                    2. Тук се срещат 'оригинални' европейски Джипове, и такива, внесени от Щатите... Датчиците на европейките и американките НЕ СА СЪВМЕСТИМИ - работят на различна честота...
                    3. Доста народ се е опитвал да 'мине метър' с китайски датчици от познати сайтове. Според един друг форум на хора с подобен на нашия манталитет (натрупали достатъчно опит в желанието да таковат дявола във въздуха ) , обикновено тези проби са неуспешни - или датчика не тръгва въобще, или дори и ръчното въвеждане на кодовете в компютъра е неуспешно.... ИЗКЛЮЧЕНИЕ е такива датчици да тръгнат...
                    Моите датчици са 1/1 с ОЕМ-ските, и ги взех от познат професионално работещ гумаджия... Цената не ми хареса (бяха около 120лв/бр), ама пък сега от гледна точка на изминалите безпроблемно години - навярно е било правилното решение...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов член на клуба JEEP

                      Датчиците на GC WH по същия начин можеш да си вътриш гумите както си искаш и системата работи и ги разпознава. Аз имам проблем с датчика на резервната. Не съм тръгнал да го сменям, защото четох, че точно на резервната трябвало да се програмира с някакъв уред.. Трябва като сменям напролет гумите да пробвам да сложа резервната като предна лява например и да видя дали ще я засече, ако не значи датчика е дал фира. Може да пробвам да сложа някоя от летните гуми като резервна ( те са с работещи датчици) да видя дали с-мата няма да я разпознае като резервна..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов член на клуба JEEP

                        Поне това което съм чел за WK2 системата работи така:
                        Има приемателни антени на 3 от колелата... Които антени практически хващат сигнал от всички датчици, а не само от датчика на съответното колело...
                        Но могат да определят и кой е датичкът на колелото, до което е антената... Т.е. системата веднага знае кои са датчиците на тези 3 колелета.
                        Резервната гума (ако има датчик за нея) се въвежда хардуерно - с WiTech, защото системата определя четвъртият датчик (колело) като сигнала, който тя чува, но не е в списъка на трите познати датчика и на резервната...
                        Предполагам и на WH работи по подобен начин, щом сама определя кой датчик/колело накъде е...

                        Откъдето правя следните изводи:
                        За мен е безсмислено да се мъчиш да въртиш резервната и да я слагаш на друго място, защото системата или чува резервната (независимо къде в автомобила е) и мълчи, или не я чува въобще...
                        Дори и да сложиш някоя 'лятна' на мястото на резервната, то системата пак няма да я разпознае като резервна, защото системата специално за резервната гума си търси номера на датчика, програмиран с Уайтека...
                        Има четци на TPMS с които можеш да прочетеш кода и въобще да видиш дали датчикът излъчва... Някои гумаджии и сервизи го имат..
                        На твое място бих действал така:
                        1. Проверка на кода на датчика (и евентуално - честотата му). Записвам точният код. Или сменям датчика ако не предава (има датчици, на които можеш да запишеш конкретен код, който можеш да подбереш да е еднакъв със записания в модула на автомобила, за да не преписваш кода в модула)...
                        2. Проверка с WITech какъв код е записан в модула на автомобила срещу 'резервна гума'...
                        Предполагам ако изпълнят горните стъпки проблемът ще се реши...
                        Според руснаците някои нови датчици не тръгват докато не ги надуеш до високо налягане (явно за да не хабят батерия докато са на склад) - някои тръгват при 3-3.5 атмосфери...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов член на клуба JEEP

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Моите датчици са 1/1 с ОЕМ-ските, и ги взех от познат професионално работещ гумаджия...
                          Може ли да знам кой е този гумаджия?
                          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                          Kia K5 LPG 2012 г.
                          LZ1DED

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов член на клуба JEEP

                            Да по същият начин е и при WK/H. Тъпо измислена е значи, от гледна точка, че не можеш да си вътриш 5те гуми, ако съм разбрал вярно и с-мата да си работи както трябва. Един вид сензора за резерната гуми си е само за резервната..?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов член на клуба JEEP

                              При мен няма как да си въртиш свободно петте гуми, защото резервната е 'тънка' - 245/65/18...
                              denkov, Маринтекс... Единствените, които съм виждал всеки път да затягат гайките/болтовете с динамометричен ключ и ако не са сигурни - да проверяват с какво усилие трябва да се натягат (дори сме имали спорове на тази тема )
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X