Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов член на клуба JEEP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов член на клуба JEEP

    Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
    Това е софтуер за автомобилите на концерна Fiat - затова става за Jeep.
    Има тази възможност, но не го направих, защото температурата беше 50 градуса. А защо трябва да е топло маслото - нали при първоначален старт на системата маслото е студено?
    Стана ми интересно - при работа на място на двигателя температурата на антифриза и на маслото на скоростната кутия се покачваха плавно с едни и същи градуси. Така ли трябва да бъде?
    Фиат нямат нищо общо с тази скоростна кутия и с Гранд Чероки 2005-2010 но щом става, с това нечуваното на Фиат, значи става.
    Температурата на скоростната кутия не трябва да надвишава 80 градуса. Ако надвишава 80 градуса има проблем с маслото или с управлението.
    Не знам защо автора е решил да се адаптира между 60 и 70 градуса. Не знам даже дали не се е преродил вече.
    Знам само какво е завещал на бъдещите поколения. Пише го на страница 193.

    https://techauthorityonlinedemo.extr...8169903067.pdf

    Адаптацията на кутията към маслото няма нищо общо с адаптацията на кутията към водача.

    Коментар


    • #47
      От: Нов член на клуба JEEP

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Фиат нямат нищо общо с тази скоростна кутия и с Гранд Чероки 2005-2010 но щом става, с това нечуваното на Фиат, значи става.
      Температурата на скоростната кутия не трябва да надвишава 80 градуса. Ако надвишава 80 градуса има проблем с маслото или с управлението.
      Не знам защо автора е решил да се адаптира между 60 и 70 градуса. Не знам даже дали не се е преродил вече.
      Знам само какво е завещал на бъдещите поколения. Пише го на страница 193.

      https://techauthorityonlinedemo.extr...8169903067.pdf

      Адаптацията на кутията към маслото няма нищо общо с адаптацията на кутията към водача.
      Благодаря за изчерпателния отговор!

      Интересуваше ме адаптацията на кутията към начина на шофиране. Вече разбрах, че това е динамичен процес и не се запаметява. Вече няма какво да правя по колата и ще си я карам с кеф!

      Очевидно Фиат са собственици на марката Jeep и затова им се налага да я поддържат. В официалния сайт на програмата не пише, че се поддържат други марки, освен тези на Fiat, но дефакто ги има вградени. И то с големи възможности за програмиране и управление! Не ми е хрумвало, че мога да паля светлини, мигачи, да включвам чистачки, да управлявам климатика или стъклата без да пипам копчета и лостчета. Направих си калибрация на клапите на климатика. Може да се тества всяка индикаторна крушка за да се провери дали не е изгоряла. Въобще много съм доволен от покупката си!
      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
      Kia K5 LPG 2012 г.
      LZ1DED

      Коментар


      • #48
        От: Нов член на клуба JEEP

        Паднала ми е опората за глава на едната задна седалка. Как се освобождава и как се връща в нормално състояние?
        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
        Kia K5 LPG 2012 г.
        LZ1DED

        Коментар


        • #49
          От: Нов член на клуба JEEP

          Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
          Паднала ми е опората за глава на едната задна седалка. Как се освобождава и как се връща в нормално състояние?
          Свали облегалките и ги напръскай с течна грес в отворите, за да смажеш и раздвижиш вътре механизмите, до колкото е възжмоно. Аз ака си оправих задна лява седалка. Успех

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X