Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за мотоблок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за мотоблок

    Здрваейте,
    от известно време обмислям покупка на мотоблок(употребяван) и намерих един на добра цена. Утре ще ходя на оглед. Според продавача, мотоблокът е американски(предполагам само двигателя). Внос е от Австрия или германия. Интересуваме дали инвентара, който може да се прикачи към силоотводния вал е еднакъв за всички марки/производители, или различните марки не са съвместими. И мога ли да го олзвам и с обикновен инвентар като плуг и браздир, от тези, които се закачат като ремарке и просто се дърпат?
    За какво трябва да се гледа по принцип при такъв вид техника? машината е "гола", т.е. няма никакъв инвентар към нея.

  • #2
    От: Въпрос за мотоблок

    Нещо,марка,модел,снимки?
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за мотоблок

      За сега нищо. Чак утре ще имам повече информация.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за мотоблок

        И така, мотоблока е Gravely, за модела не знам. Двигателят е колер 12 коня. Пали и работи добре, но до там. Тъй като досега не съм работил с такава машина, искам да попитам как става работата със скоростите, за да се изпробват дали работят. Също така липсва и жилото на газта, за което искам дали е проблем, т.е. мисля че намерих къде се свързва, но не разбирам от къде точно минава самото жило. Пали със стартер.

        Доколкото разбирам, лявата ръчка е за бързи и бавни, но как се превключва.



        Последно редактирано от mybabybook; 20-11-18, 12:54.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за мотоблок

          Още една снимка на мотоблока( американците го водят трактор). Някой може ли да каже, дали би могъл да се ползва с обикновени плуг и браздир, защото инвентар за силоотводния вал е невъзможно да се намери у нас.



          И някой дали има представа къде водят маркучетата, които някога са били свързани тук:

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за мотоблок

            Влизаш в Тубата и почваш да гледаш клипове, има ги десетки и стотици. Из планинските райони на Италия, Швейцария, Австрия има най-различни такива машини - има ги из къщичките по ливадите и къде ли не.За Германия не знам как е.
            С тия гуми си мисля че няма да може да оре. И без това е тежко и му трябва сцепление.
            На едната ти снимка виждам дъска за палцева косачка, към инвентара ли е?
            Виж тия дето внасят японски тракторчета дали знаят нещо. В Япония такива мотоблокове също са много разпространени и вкарват такава скрап и насам.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за мотоблок

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Влизаш в Тубата и почваш да гледаш клипове, има ги десетки и стотици. Из планинските райони на Италия, Швейцария, Австрия има най-различни такива машини - има ги из къщичките по ливадите и къде ли не.За Германия не знам как е.
              С тия гуми си мисля че няма да може да оре. И без това е тежко и му трябва сцепление.
              На едната ти снимка виждам дъска за палцева косачка, към инвентара ли е?
              Виж тия дето внасят японски тракторчета дали знаят нещо. В Япония такива мотоблокове също са много разпространени и вкарват такава скрап и насам.
              Че то май си е косачка!
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за мотоблок

                Да, най-вероятно е ползвано точно като косачка по планински ливади и най-много да е влачило някаква платформичка. Виждал съм най-различни такива машинки докарани оттам, включително и толкова стари, че дръжките им бяха с дърво Като на нашите стари ръчни колички с едно колело, робички дето им викахме. На по-съвременните мотоблокове управлението може да се обръща според инвентара който се монтира отпред или отзад. Примерно косачки, помпи, роторен снегорин отпред, фреза отзад и т.н.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за мотоблок

                  Не е косачка. Американците го водят Walk behind tractor. Може да му се сложи косачка, фреза, свредел и много други. Проблемът е, че в България инвентар май няма, както и в Европа. Мисля си да го ползвам с обикновен плуг и браздир.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за мотоблок

                    Как се подава гориво към двигателя? Това, което си показал на една от снимките, много ми напомня на вакуумна бензинова помпа като на едновремешните Вартбурзи. Вържи му две маркучета и виж дали изтласква въздух при работещ двигател. Рисковано е да го пробваш с течност, заради неизвестното състояние на мембраната. Всъщност двигателя двутактов ли е или 4-тактов?
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за мотоблок

                      Човекът, който го продава го е направил с маркуче директно от резервоара към двигателя мисля че. Вкарано е от Германия за продан, и продавачът не е сигурен какво е имало на мястото на липсващите маркучета, но както ти каза, и той предполага че е подкачваща помпа за горивото. При работещ двигател и затиснати с пръст и двете пробки, не се усеща нито създаване на вакум нито налягане. Според един човек, подкачващата помпа е дала фира преди време и са го направили директно от резервоара към двигателя подаването на гориво. Машината работи около 10 мин на бърза, бавна скорост, и включително форсирахме и двигателя. не усетихме някакви проблеми.
                      По принцип такова избягване на подкачваща помпа наред ли е, или може да доведе до проблем вбъдеще?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за мотоблок

                        Ако това черното до гърнето е резервоара, проблем може да възникне само при много голям наклон и малко количество гориво. Зависи и къде се намира щуцера за изхода - при наклон в дадена посока може по-лесно да остане във въздуха.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X