Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 за дълъг път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 за дълъг път

    Здравейте,

    Търся си ново возило и не мога да се спра на марка/каросерия.

    -Няма да го ползвам ежеднетно, тъй като до работа ходя пеша. Веднъж в месеца пътувам София-Варна и обратно, искам да ми е удобно на дълъг път. 185 см съм висок и 130 кила, и в някои си ми е бая тясно. Като изключа това пътуване, събота и неделя ходя по излети, планина/язовир, обикновенно Еленския Балкан, Априлци, и Родопите. Искам спокойно да се движа по черен път и най-вече сняг. Сигурно това са 10 процента от пътуването, но най-важните 10. --
    - Предпочитам дълга база/комби.
    - Дизел или бензин няма значение, дизелите в момента ми се струват доста паднали. Ако е бензин, да може на газ.
    - Бюджета ми е 12к плюс 3к за първо обслужване.
    - Като цяло нямам много опит с колите и няма да мога сам да ремонтирам.

    Следните модели мисля, че могат да са подходящи:
    Jeep Patriot
    Subaru Forrester
    XC60 някое по-старо
    Audi A6 Allroad
    Octavia Scout

    Ходих да гледам един Jeep Patriot от 2008 с 2.4 бензин с оригинална газ. Като цяло ми хареса много, има доста козметични забележки. Собственика е имал куче и това е оставило следи.
    Днес намерих един Опел Инсигния 4х4 комби, и много ми хареса като цена, мисля следобед да отида да го видя. Двигателя е 2.0 CDTI с ръчка от 2011 и е със сервизна история. Чудя се дали ще ми е достатъчно да не закъсвам по баирите?

  • #2
    От: 4х4 за дълъг път

    За черен път си трябва просвет.
    За сняг също е добре.
    За асфалт пък просвета пречи, дига разхода и окачването с големи ходове внася нестабилност.
    Компромисите са автомобилите с нивомат примерно Туарег, МЛ, Дискавъри и подобни.
    Там пък няма да ви харесат цените на часгите, разходите за гориво и т.н.

    Изяснете си тази точка защото Опелчето, Октавията и Аудито са доста далеч примерно от моето виждане за леко Априлци (минавам през Русалийския проход )

    Най добре е един магисталовоз 4 х 2 и една язовирска кола 4 х 4.

    Успех
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: 4х4 за дълъг път

      От тия трите по принцип диското ми е много слабост. Туарег и МЛ, в тоя бюджет ми се струват наистина много скъпи за поддръжка. Може би ще видя да отделя някаква част за една джипка с подходящи гуми и ще си ходя с нея само събота и неделя. Ако взема половината за джипка за до към 5 ще е някое терано, или паджеро.

      Коментар


      • #4
        От: 4х4 за дълъг път

        Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
        ...
        - Бюджета ми е 12к плюс 3к за първо обслужване.
        - Като цяло нямам много опит с колите и няма да мога сам да ремонтирам.

        Следните модели мисля, че могат да са подходящи:
        Jeep Patriot
        Subaru Forrester
        XC60 някое по-старо
        Audi A6 Allroad
        Octavia Scout

        Ходих да гледам един Jeep Patriot от 2008 с 2.4 бензин с оригинална газ. Като цяло ми хареса много, има доста козметични забележки. Собственика е имал куче и това е оставило следи.
        Днес намерих един Опел Инсигния 4х4 комби, и много ми хареса като цена, мисля следобед да отида да го видя. Двигателя е 2.0 CDTI с ръчка от 2011 и е със сервизна история. Чудя се дали ще ми е достатъчно да не закъсвам по баирите?
        Споко, те по-новите коли щеш не щеш опираш до сервиз - сам не става.

        - Jeep Patriot ако е автомат е със CVT-кутия (безстепенна) ... доколко е надеждна нямам идея, дано е по-надеждна от мултитрошляка на Ауди. Мисля, че даже и американците не си го харесват.
        - Subaru forester - ако става въпрос за 3-то поколение (2008-2012) автоматата пак е CVT. Не съм карал такава кутия и не мога да дам впечатления за самата кутия. Иначе ръчната кутия е здрава, ама маховика е демпферен. Задължително бензин, щото първите поколения на дизела късат колянов вал. И както казва един клоун - става на газ. Клиренс си има, ама за магистрала си е спънат кон. Гледа се много обстойно за ръжди и да не е прегряван.
        - XC60 - за 12k не знам дали ще намериш читаво. Здрави ламарини, наистина е safety first работата. AWD-то е халдекс. Но ... ако наистина си с тия габарити търси XC90.
        - A6 Allroad - за 12k - зор работа. За 3к ... да рециклираш окачването и да смениш ролки и ремъци. Вериги, дюзи и турбо - още 3k, ама по 2. От изброените от теб за магистрала не виждам по-добро - голяма комфортна кола за дълъг път. Клиренса на lift (5-то ниво на окачването) е доста приличен, но колата е дълга и зъба на бронята си понастърча напред.
        - Octavia Scout - лично на мен много ми допада. Само да не е 2.0 TDI 140 коня. Там си има кусури тоя мотор.

        Разгледай и Volvo XC70. Не е много търсен модел, но лично на мен ми допада доста.

        Коментар


        • #5
          От: 4х4 за дълъг път

          Гледах една обява за XC70, повдигната скоро във Форума - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=228757
          Малко е над бюджета, но ако се приеме, че евентуално няма да се наложи обслужване скоро(предвид ясен произход, поддръжка и история) разликата не е много сериозна.
          Има и коментари за модела в темата.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: 4х4 за дълъг път

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Гледах една обява за XC70, повдигната скоро във Форума - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=228757
            Малко е над бюджета, но ако се приеме, че евентуално няма да се наложи обслужване скоро(предвид ясен произход, поддръжка и история) разликата не е много сериозна.
            Има и коментари за модела в темата.
            Мдаа , мисля че въпросния автомобил се вписва в заданието ! Много е важно , че е поддържан от човек с възможности !

            Успех в избора колега !
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: 4х4 за дълъг път

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Мдаа , мисля че въпросния автомобил се вписва в заданието ! Много е важно , че е поддържан от човек с възможности !

              Успех в избора колега !
              ++1,наистина си заслужава.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: 4х4 за дълъг път

                Често се позаглеждам в обявите за Нисан Патфайндер...

                Коментар


                • #9
                  От: 4х4 за дълъг път

                  И моите 50 ст. по въпроса - лека кола (ХС70) не става за извън пътя - може да мине на няколко места ама е нервно, закачат се пластмаски, търкат я отдолу тревички (до скро карах Мазда 6 AWD 16 см просвет - продадох я). Също така Волво се славят с една от най-скъпите поддръжки, иначе прекрасна кола за път!
                  За тези пари - Нисан Патрул или още по-добре Гранд Чероки, седят прилично на дълъг път, минават на много места Без притеснения и нерви - Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4х4 за дълъг път

                    Погледни и Дюрангото от първа генерация- много приятна на дълъг път машина. Има ги с хубави раздатки, салоните са супер...

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4х4 за дълъг път

                      Ти си извратен,салона на Дуранго супер
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4х4 за дълъг път

                        XC70-то на колегата изглежда много добре, само че цената е извън бюджета. Харесах си няколко Pathfinder 2.5 cdi и Grand Cherokee. Ще ги видя на място тази седмица и ще ги пробвам. Pathfinder oособено изглежда много добре, ще харчи много по магистралата, но ще търся някакво друго решение за дългия път.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4х4 за дълъг път

                          Черока е много по-цивилизован според мен поне от Нисанчето,за дълъг път определено е за предпочитане
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4х4 за дълъг път

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            И моите 50 ст. по въпроса - лека кола (ХС70) не става за извън пътя - може да мине на няколко места ама е нервно, закачат се пластмаски, търкат я отдолу тревички (до скро карах Мазда 6 AWD 16 см просвет - продадох я). Също така Волво се славят с една от най-скъпите поддръжки, иначе прекрасна кола за път!
                            За тези пари - Нисан Патрул или още по-добре Гранд Чероки, седят прилично на дълъг път, минават на много места Без притеснения и нерви - Успех!
                            Още един глас в тази посока. Нисанът е широк, удобен, проходим, доста як, сравнително безгрижен и събира много багаж. Ако си ОК с вървежа му, че не е много резачка , ще си много доволен човек.

                            Черокито върви доста повече и надълго се пътува по-бързо, проходимо е, но трябва да се подхожда доста по-внимателно с него. Моите (странични) наблюдения са, че доста по-често ходи на сервиз. Нямам личен опит, само от познати. Бензиновите искат газ.

                            Патфайндерите и аз съм ги заглеждал, но нямам опит с тях или някой в обкръжението си с такъв. Иначе май са доволни собствениците им.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4х4 за дълъг път

                              Патфайндъра е супер за дълъг път, с 6ск е и 140 си пътуваш без проблем, разхода е около 8,5-9л на сто. Ако караш до 100-110 пада под 8 гарантирано. За дизела 174 коня става въпрос. Освен това е много по-стегнат като поведение от Гранд Черокито и не се люля по завоите като лодка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X