Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 за дълъг път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 4х4 за дълъг път

    За поставените цели ние ползваме ЛР Диско 2, Та5. За последните 8 години ни е 3-та кола от тази марка и модел. Ако е нов внос от Италия нямат и следа от ръжда. Здрави, непретенциозни коли, ремонтопригодни, евтини части от Англия, разход 9-10 л/100 при 90-130 км/час.
    п.п. 3-та е, щото имахме 2 и ги продадохме, за да купим Д3. После разбрахме, че по-добър експедиционен 4х4 не познаваме и при налични вече Мицубиши Паджеро и Рейндж Ровър, купихме и Д2 - за сериозната работа по терена.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #47
      От: 4х4 за дълъг път

      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
      Да ,купе на 3ка със стария мотор на 3.5 , но скоростите са на 3ка. Има и 3.8 250 кс.

      Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
      Я верно има, а незнам (излагане)! А в БГ има ли такива?
      8)

      Коментар


      • #48
        От: 4х4 за дълъг път

        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
        Още един глас в тази посока. Нисанът е широк, удобен, проходим, доста як, сравнително безгрижен и събира много багаж. Ако си ОК с вървежа му, че не е много резачка , ще си много доволен човек.

        Черокито върви доста повече и надълго се пътува по-бързо, проходимо е, но трябва да се подхожда доста по-внимателно с него. Моите (странични) наблюдения са, че доста по-често ходи на сервиз. Нямам личен опит, само от познати. Бензиновите искат газ.

        Патфайндерите и аз съм ги заглеждал, но нямам опит с тях или някой в обкръжението си с такъв. Иначе май са доволни собствениците им.
        Сигурно е моят късмет, но Патрула ми не излезна от сервизите, а черокито макар и да ги посещава е по-скоро с коземтични проблеми - естествено това е личен опит а не статистика, така, че е въпрос на късмет!

        Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
        Патфайндъра е супер за дълъг път, с 6ск е и 140 си пътуваш без проблем, разхода е около 8,5-9л на сто. Ако караш до 100-110 пада под 8 гарантирано. За дизела 174 коня става въпрос. Освен това е много по-стегнат като поведение от Гранд Черокито и не се люля по завоите като лодка.
        Карал съм нов патфайндър до Габрово и обратно и сега карам Гранд - Гранда се държи МНОГО по-добре - лично Субективно мнение


        Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
        Патрол за пътуване основно извънградско Сф-Вн, плюс черен път няма ли да е излишно. Той си е камионче.
        ...
        Интереното е, че с патрула карах по-бързо от колкото с леката кола? Някакси ме увличаше и все бях в нарушение???

        Коментар


        • #49
          От: 4х4 за дълъг път

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          ...Интереното е, че с патрула карах по-бързо от колкото с леката кола? Някакси ме увличаше и все бях в нарушение???
          Ъхъм, и аз така с Черокито ама само на градско - почти винаги е над 60.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #50
            От: 4х4 за дълъг път

            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
            Я верно има, а незнам (излагане)! А в БГ има ли такива?
            Има. В групата имаме три Монтеро 2ки 3.5 и две 3ки 3.5 и 3.8. От топли щати са купувани и са без ръжделяци.

            Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #51
              От: 4х4 за дълъг път

              Мазда CX 7?

              Коментар


              • #52
                От: 4х4 за дълъг път

                Намерих един Grand Cherokee WH, 3.0 дизелкяк. Много изгоден и състоянието му еподозирам, че е като цената.
                Още не съм го гледам, но според собственика пали трудно сутрин. И освен това, има проблми с ключа. Проблема с кюча се появява от време на време, и показва някаква грешка. Не можа да ми обясни повече. До колкото прочетох из нета, това може да доведе до блокиране на двигателя. Струва ми се като проблем, който може да се оправи при подходящия ключар/майстор
                Това с паленето не ми вдъхва доверие. Може да и нещо сериозно. Колата е в Германия и продавачът е частно лице, което е отрегистрирало колата и не мога да я пробвам. Мога да я припаля на място. Това ме притеснява. До колкото прочетох, проблема с паленето може да е и в дюзите. Как мога да проверя?

                Коментар


                • #53
                  От: 4х4 за дълъг път

                  Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                  - Subaru forester - ако става въпрос за 3-то поколение (2008-2012) автоматата пак е CVT. Не съм карал такава кутия и не мога да дам впечатления за самата кутия.
                  Forester III 2008-2013 AT-тата не са CVT, а стандартен 4-ри степенен автомат, освен най мощния 263 коня, който пак е стандартен автомат, но 5 степенен. Затова си и взехме Фори, защото не е CVT. От EU почти няма нещо различно от 2.0 атмосферен бензин (какъвто е и нашия) заради еконорми малкото бройки 2.5 и 2.5 турбо обикновено са внос от USA и Украйна и до колкото знам от последните години май има и такива от EU. Съответно са редки и доста скъпи. Сувчето е чудесно, аз съм 190cm и не ми е малко (освен късите облегалки), но двойката двигател си е слабичка и за задминаване по двулентов път ще е мъка. За офроуд е учудващо проходим, но за няколко пъти до Мургаш и разни други обиколки започна да потропва рейката. Самата му возия не е правена много за офроуд, но това, че е много проходим доста увлича На най стръмните изкачвания с двойка двигател пасажерите ще трябва да слизат, заради недостиг на мощност, но това са такива места, дето те ако са за сефте сами ще поискат да слезат При Фори автомат няма бавни и по нанадолнищата ще се търкат яко накладки, което мен лично не ме кефи. На път за ски без значение дали са чистили, неизчистен сняг в града, и т.н. уникален кеф.

                  Поздрави
                  Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                  Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                  Коментар


                  • #54
                    От: 4х4 за дълъг път

                    Здравейте, много ми хареса темата защото и аз съм на същото положение. Едър собственик на Пасат свикнал на комфорта му, търсещ подходящ 4х4 за леки офроуд преживявания в тежки зими. Моля те пиши какво си взел (или тествал ако не си взел нещо още) и сподели мнения.
                    Успех.
                    VW Passat - най-вярното магаре

                    Коментар


                    • #55
                      От: 4х4 за дълъг път

                      Първоначално публикуван от ganev79 Преглед на мнение
                      Forester III 2008-2013 AT-тата не са CVT, а стандартен 4-ри степенен автомат, освен най мощния 263 коня, който пак е стандартен автомат, но 5 степенен. Затова си и взехме Фори, защото не е CVT. От EU почти няма нещо различно от 2.0 атмосферен бензин (какъвто е и нашия) заради еконорми малкото бройки 2.5 и 2.5 турбо обикновено са внос от USA и Украйна и до колкото знам от последните години май има и такива от EU. Съответно са редки и доста скъпи. Сувчето е чудесно, аз съм 190cm и не ми е малко (освен късите облегалки), но двойката двигател си е слабичка и за задминаване по двулентов път ще е мъка. За офроуд е учудващо проходим, но за няколко пъти до Мургаш и разни други обиколки започна да потропва рейката. Самата му возия не е правена много за офроуд, но това, че е много проходим доста увлича На най стръмните изкачвания с двойка двигател пасажерите ще трябва да слизат, заради недостиг на мощност, но това са такива места, дето те ако са за сефте сами ще поискат да слезат При Фори автомат няма бавни и по нанадолнищата ще се търкат яко накладки, което мен лично не ме кефи. На път за ски без значение дали са чистили, неизчистен сняг в града, и т.н. уникален кеф.

                      Поздрави
                      Малко уточнение: автоматичната скоростна кутия при Forester SH (трето поколение, от 2009 до 2012 мод.г.) е 4-степенна, вкл. и за 2.5XT модификацията; изключение е т.нар. S-Edition, който наистина е с 5-степенна автоматична скоростна кутия, но се предлага само за района Asia-Pacific, и е само с десен волан.

                      Ако автоматичната скоростна кутия има режим за ръчно превключване (до колкото си спомням, всички модификации са с 4EAT авт.ск.к. и имат, но не съм сигурен за 2.0 бензиновия двигател, предлаган в Европа), то избирането на първа предавка преди потегляне играе роля на "hill-descend control", т.е. ограничава максималната скорост на движение при спускане и облекчава работата на спирачките. При потегляне на хлъзгава настилка, пък, избирането на втора предавка преди потегляне дава възможност за по-плавно и бавно ускорение, намаляйки вероятността за превъртане на някое колело.

                      Аз имах 2009 SH 2.5X LLBean в продължение на 7 години и доста му се радвах. После му се радва жената. Сега му се радва шурея, т.е. все още е в родата

                      При 140км/ч, моят Форестър беше на около 3'300 об/м, което го правеше умерено шумен и леко лаком. В този смисъл, 4-те степени на авт.ск.к. наистина бяха неудобство, спокойно можеше да понесе още една предавка. Но, няма пълно щастие

                      Коментар


                      • #56
                        От: 4х4 за дълъг път

                        Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
                        Ако автоматичната скоростна кутия има режим за ръчно превключване (до колкото си спомням, всички модификации са с 4EAT авт.ск.к. и имат, но не съм сигурен за 2.0 бензиновия двигател, предлаган в Европа), то избирането на първа предавка преди потегляне играе роля на "hill-descend control", т.е. ограничава максималната скорост на движение при спускане и облекчава работата на спирачките. При потегляне на хлъзгава настилка, пък, избирането на втора предавка преди потегляне дава възможност за по-плавно и бавно ускорение, намаляйки вероятността за превъртане на някое колело.
                        Това го чувам за първи път, а уж бях изчел цялото ръководство, но може и да съм го пропуснал. Ще го тествам и ще споделя. Също ще го потърся и в ръководството, не вярвам да не са го написали, ако возилото го може това.

                        Поздрави
                        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                        Коментар


                        • #57
                          От: 4х4 за дълъг път

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Сигурно е моят късмет, но Патрула ми не излезна от сервизите, а черокито макар и да ги посещава е по-скоро с коземтични проблеми - естествено това е личен опит а не статистика, така, че е въпрос на късмет!
                          Видях, че темата е възобновена, та ми стана интересно. Какво му беше на Патрула? С тия коли обикновено каквото направиш като хората, повече няма нужда да го пипаш. Най-вече зависи какво наследяваш от предишния собственик и предишните майстори. Има "гении" на поддръжката, които избират съответните "капацитети" и ефектът е поразителен Другото много популярно, от което страдат и Тойотите, е "много са здрави, никаква поддръжка не им трябва". Успееш ли да изчистиш това наследство, после би трябвало да е наред.

                          И естествено има значение при какви майстори го закараш след това, щото може десет пъти за едно и също да ходиш. Или едно като пипнат, всичко около него вече да е за правене...

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Интереното е, че с патрула карах по-бързо от колкото с леката кола? Някакси ме увличаше и все бях в нарушение???
                          Това го има и при мене понякога. Донякъде изглежда парадокс, защото не е точно "бегачка", но всъщност е комфортен и доста добре седи на пътя и да го подкараш по-бързо е приятно. Особено ако не е с много големи гуми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 4х4 за дълъг път

                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Видях, че темата е възобновена, та ми стана интересно. Какво му беше на Патрула? С тия коли обикновено каквото направиш като хората, повече няма нужда да го пипаш. Най-вече зависи какво наследяваш от предишния собственик и предишните майстори. Има "гении" на поддръжката, които избират съответните "капацитети" и ефектът е поразителен Другото много популярно, от което страдат и Тойотите, е "много са здрави, никаква поддръжка не им трябва". Успееш ли да изчистиш това наследство, после би трябвало да е наред.....
                            историята е Мнооооого дълга, но с две думи грешка след грешка и дребен проблем се превърна в безкраен празник (2-3 отваряния на двигателя + фрезоване и на главата и блока - Излишно , едно сменено/Унищожено турбо, течове и пушеци от всякакво естество...), накрая "Майстора" каза, че двигателя е за боклука (и до днес новият собственик си го кара )

                            Коментар


                            • #59
                              От: 4х4 за дълъг път

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              историята е Мнооооого дълга, но с две думи грешка след грешка и дребен проблем се превърна в безкраен празник (2-3 отваряния на двигателя + фрезоване и на главата и блока - Излишно , едно сменено/Унищожено турбо, течове и пушеци от всякакво естество...), накрая "Майстора" каза, че двигателя е за боклука (и до днес новият собственик си го кара )
                              Благодаря Общо взето, както предположих. Дори и тия коли може някой да ги осере и то здравата. Ако е голям "майстор" - голямо осиране.

                              Коментар


                              • #60
                                От: 4х4 за дълъг път

                                Всеки по масивен джип с нормално окачване и гуми,става за дълго.Не става въпрос за Уаз,Газ и Камаз.Нисан Х трейл от по малкия калибър ,има си 6 предавки и 150-170 не се усещат,но нямаме пътища за такива скорости,само съм тествал.Аз нямам оплаквания и от дъртия въргил Фронтера А2.4 бензин ,със 130-140 скороста се усеща като 80-90,на газ и разхода е приемлив!От по-високи скорости няма и смисъл с тия скапани пътища.Просто докато си седиш в него си караш ,а е на почти 300 хиляди.Тойоти,Нисани,Чероци ,Мерцове ,Ровери всичко става.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X