Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 за дълъг път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 4х4 за дълъг път

    Патрол за пътуване основно извънградско Сф-Вн, плюс черен път няма ли да е излишно. Той си е камионче.
    Ако найстина извън пътя ще е само по черно без коловози и по-хард изпълнения си мисля, че Хюндай Санта Фе II се вписва добре в критериите. Вписва се в бюджета при години 2007-2012. По-голям е от другите масови семейни SUV (Rav 4, CR-V, X-trail, X3, Тiguan). На големина е сравним с Туарег. Висок съм 195 и когато Карах такъв 2.2 дизел автоматик бях около 102-4кг. Беше ми комфортен. На дълъг път също е комфортен, но да се има предвид, че не е премиум марка(Х5, МЛ или Туарег и тн.). Подръжката до колкото чета е доста приемлива (карал съм, но не съм поддържал). Има и избор на двигатели и дизел и бензин, като мисля че като качества и надеждност са съпоставими; въпрос на вкус. И двата вида се предлагат и с ръчна и с автоматични кутии.

    П.С. Кажете повече за Дурангото, че ми стана интересно, що за машина е?
    Последно редактирано от zarrick; 20-11-18, 17:16.

    Коментар


    • #17
      От: 4х4 за дълъг път

      В петък и събота ще ходя да гледам, за сега се спирам на Патфайндър, Гранд Чероки 3 и XC70. Мисля и трите да ги пробвам. Доколкото разбирам и трите харчат доста и долу горе са с еднаква поддръжка.
      Сериозни коловози не съм попадал, но бая отдолу често опирам. Зимата май не съм закъсвал, но ми се е случвало да не мога да изкарам . Не съм писал, че до скоро имах Пасат.
      Патрула за мен си е истински джип и ще ми е много за пътя. А иначе това Dodge Durango ми е доста екзотично и ще е проблем с поддържката после, обиконовено като има повреда е трудно да намериш майстор, който няма да ти свали главата.
      Патфайндъра ми изглжда най-интересен за сега. Повечето са дизели, но мен не ме притеснява. Надявам се да пали зимата без проблеми. А и всичките са 7 местни, но седалките май лесно се свалят/махат. Има ли нещо особено за дизеловия двигател 2.5?
      Гранд Черокита има доста и то с различни двигатели. Пак дизела ми грабна окото, бил на мерцедес.
      Ще почна да ги гледам и ще пиша какво съм харесал.

      Коментар


      • #18
        От: 4х4 за дълъг път

        Има ли някаква препоръка за скоростната кутия. На пръв поглед ми изглеждаше, че са предимно с автоматични кутии. Обаче реално има много и с ръчни скорости и то са на по-прилични цени май.

        Коментар


        • #19
          От: 4х4 за дълъг път

          Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
          Има ли някаква препоръка за скоростната кутия. На пръв поглед ми изглеждаше, че са предимно с автоматични кутии. Обаче реално има много и с ръчни скорости и то са на по-прилични цени май.
          Ако е "за дълъг път" - става и с ръчна кутия. Ще ти липсва круиз-контролът, макар, че и някои коли с ръчки имат такова чудо.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: 4х4 за дълъг път

            Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
            Патрула за мен си е истински джип и ще ми е много за пътя.
            На мен единственото, което ми нарушава комфорта, е ускорението. Тромавичък е, което естествено е от значение. Иначе, ако не си карал такова нещо, ще те изненада. Мен така ме изненада преди години с доста прилично поведение, комфорт и ергономия. А не е като да съм карал само жигула дотогава. Говоря за Патрол Y61.

            Така де, не се опитвам да ти го навирам в ръцете, не е като да си продавам моя

            Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
            А иначе това Dodge Durango ми е доста екзотично и ще е проблем с поддържката после, обиконовено като има повреда е трудно да намериш майстор, който няма да ти свали главата..
            Звучи ми като кола, дето като го намериш веднъж, може често да се виждате и да се сприятелите

            Коментар


            • #21
              От: 4х4 за дълъг път

              При братушките съм чел, че при Патфайндера има засада - прецаквало се охлаждането на автоматика и бъркало боза в радиатора. Като превенция - смяна на радиатора след 100-тина хиляди.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: 4х4 за дълъг път

                А Сантафе 2ка?
                8)

                Коментар


                • #23
                  От: 4х4 за дълъг път

                  Вече имам наблюдение над три броя сантафе... И на трите им се смени цялото окачване, едното скъса носач в движение, но добре, че е било с ниска скорост. Носачите им са от тенекия за сирене... Двама от собствениците ревът, че са наляли много пари и съжаляват, че са ги взели, третия не съм го разпитвал. Черокито(бензина) ще ти свали главата от кръста ако не го газифицираш. Аз бих дал 5-6к за а6 ц5 и останалите пари за някоя малка джипка. Ако пък държиш да е само едно мпс... Ленд крузър.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 4х4 за дълъг път

                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    А Сантафе 2ка?
                    Нещо тая марка не ми вдъхва доверие и конкретно Санта Фе ми се струва леко паркетен за гората, но реално не съм го пробвал...

                    Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

                    Коментар


                    • #25
                      От: 4х4 за дълъг път

                      Ако не се кара оффроуд, а по черен път без много кал става.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 4х4 за дълъг път

                        Мицубиши Монтеро 3(Паджеро) 3.5 или 3.8 бензин е чудесен вариант за шосе и умерен офроуд. Газифицира се и не създава ядове.

                        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #27
                          От: 4х4 за дълъг път

                          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                          Мицубиши Монтеро 3(Паджеро) 3.5 или 3.8 бензин е чудесен вариант за шосе и умерен офроуд. Газифицира се и не създава ядове.

                          Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                          Aма викаш, да го търси с току що кадърно подновено задно окачване.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: 4х4 за дълъг път

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Aма викаш, да го търси с току що кадърно подновено задно окачване.
                            Че каква е драмата със задното окачване , викаш?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #29
                              От: 4х4 за дълъг път

                              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                              Че каква е драмата със задното окачване , викаш?
                              Съдейки по темите - голяма, викам.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: 4х4 за дълъг път

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Съдейки по темите - голяма, викам[emoji2].
                                Не те разбрах ?


                                Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X