Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ колеги няма части

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ колеги няма части

    Здравейте, колеги имам фероза от около 2 години вече и винаги съм имал проблеми с частите, но вече и най елементарни неща не мога да открия. Започна да свири пистовия ремък и искам да ги сменя и него и онзи дето е на виското, обаче ударих на камък с ролките. Някой може ли да каже къде и как да ги намеря или с какви мога да ги заменя. Също така лагер на главина на предния мост. Излизат някакви китайски по 50 лв дето не знам дали са читави а единя е за смяна. Ще се радвам и да ми предложите някой добър майстор в София или околностите защото и с това имам проблеми вече? Надявам се да помогнете

  • #2
    От: Помощ колеги няма части

    Все пак, Фероза се произвежда до 97-ма година по спомен.
    Ако не си я правиш ти лично, то по-добре да възложиш на мазйстора да търси, особено лагери, ролки и подобни. Те знаят откъде да поръчват и да им се доставят бързо частите.
    Аз свалям лагера примерно и отивам в магазин за лагери. Търсенето на лагер за точно тоя модел е трудно, а и не всички онлайн магазини за авточасти ги имат в каталозите.
    В нормалните магазини, също се зверят в повечето случаи.

    Ето след едно кратко и незадълбочено търсене:

    http://autokivi.bg/продукти/daihatsu...а/4382/10534

    Нямам право да публикувам линкове към магазини, заради което модераторите моля да ме извинят.
    Последно редактирано от TigerHunter; 17-11-18, 19:55.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ колеги няма части

      Ревнал съм много Майстора дето ми я правеше си би камшика в чужбина, а като отида при някой не познат и като чуе ферозка и ми вика много работа имам Ако знаете някой готов да се занимава с мойта ферозка ще съм благодарен да го споделите Иначе съм решил да си сваля ролките и да почна да обикалям с тях Много я обичам тая ферозка и не ми се иска да се предавам ама на там отиват нещата. В София е много сложно

      Коментар


      • #4
        От: Помощ колеги няма части

        Първоначално публикуван от fifkata84 Преглед на мнение
        Ревнал съм много...
        Хубаво, ама не оревавай орталъка, пускайки няколко теми за едно и също. Става ли? Имай търпение - нов си още и темите и постовете ти се одобряват от модератор, тоест не се появяват веднага.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ колеги няма части

          Я виж Росен какво ще ти каже..
          sobax му е ника тук.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ колеги няма части

            Лагера на главината го има на SKF номер VKBA3322, както и на FAG 713 6160 60, но цената им е 50х2 лева. Въпросните ролки също ги има в повечето онлайн магазини за авточасти.
            TLC LJ70 2LT
            Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

            Коментар


            • #7
              От: Помощ колеги няма части

              ... и Люцкан-Patrolfen
              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Я виж Росен какво ще ти каже..
              sobax му е ника тук.
              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ колеги няма части

                Комплект на SKF за едното колело е 77лв, комплект 2 лагера, 2 семеринга, гайка, и зегерка. И за такъв комплект цената е добра.

                Има го и на Japanparts за 36лв в комплект само с един семеринг, ама аз това не бих го купил.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ колеги няма части

                  Добре а за ролките на ремъците какво бихте направили вие Дали е ок да си намеря някакви подобни по размер и какво да гледам. Имат ли някакви особености с които трябва да се съобразя ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ колеги няма части

                    Първоначално публикуван от Svetlio122 Преглед на мнение
                    Лагера на главината го има на SKF номер VKBA3322, както и на FAG 713 6160 60, но цената им е 50х2 лева. Въпросните ролки също ги има в повечето онлайн магазини за авточасти.
                    колега може ли да ми ги постнеш като номера тези ролки защото ги няма. Защото и аз намерих някакви ама ги нямат налични никъде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ колеги няма части

                      Не мога да съм сигурен, но мисля че поне едната ролка е със сменяем лагер. Смени лагера.

                      ПП: Не знам къде търсиш, но ролката на ангренажния ремък я има в 58 варианта поне в 3 онлайн магазина и струва между 20 и 60лв. Ремъка на алтернатора няма ролка. Друга ролка, ако изобщо има такава, е на ремъка на хидравликата на волана, и e със сменяем лагер.

                      Ако искаш да сме по-конкретни ще трябва да качиш снимки и да кажеш каква е комплектацията на конкретната фероза (климатик, хидравлика).
                      Последно редактирано от sparkybg; 19-11-18, 09:22.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ колеги няма части

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не мога да съм сигурен, но мисля че поне едната ролка е със сменяем лагер. Смени лагера.

                        ПП: Не знам къде търсиш, но ролката на ангренажния ремък я има в 58 варианта поне в 3 онлайн магазина и струва между 20 и 60лв. Ремъка на алтернатора няма ролка. Друга ролка, ако изобщо има такава, е на ремъка на хидравликата на волана, и e със сменяем лагер.

                        Ако искаш да сме по-конкретни ще трябва да качиш снимки и да кажеш каква е комплектацията на конкретната фероза (климатик, хидравлика).

                        ...именно-сменяем капсулован лагер Z6301 на успокоителната шайба-3лв.
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X