Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW F850GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW F850GS

    Здравейте, почти съм купил въпросния мотор (нов), като колебанието ми до последно е между него и R1200GS adventure.

    Основният ми мотив да се спра на него е по-малкото тегло, сравнено с големия GS, по-добрите възможности извън пътя и факта, че ще го карам почти изцяло на средни и къси разстояния (в БГ), но ще има и доста офроуд каране (не мотокрос очевидно...).

    Нямаше да имам никакви колебания ако двигателят не се правеше в Китай от Loncin.

    Знам, че моторите на един от предишните F650GS също са правени там и основният ми въпрос е някой има ли наблюдения над надеждността им.

  • #2
    От: BMW F850GS

    Тук не знам някой да го кара това, аз поне...

    Дори някой да има наблюдение, то ще е върху ограничен брой машини. Най-добре се разрови в чуждите форуми - там ще се намери инфо за много машини (систматизирано за много машини), но така рискуваш да се наплашиш от дадената машина неоснователно... консуматора в днешно време е страшно нещо.

    Като става въпрос за нова машина - тя нали е с гаранция? Ако много неща тръгнат да се обаждат - продаваш преди да изтече гаранцията и така. Старите 800-ки с ротакс двигателя вариант ли са?
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      От: BMW F850GS

      Всъщност по западните форуми не открих на практика нищо тревожно за предишния мотор, произвеждан от китайците - става въпрос за около 35 000 двигателя вградени в G650 (грешно съм написал f по-горе) в периода 2006-2009 - това са Rotax-и, произведени в Китай, в нов по онова време завод, под надзора на БМВ - може да се познаят по това, че са боядисани в черно, а не в сребристо като австрийските.
      F800 не е вариант, защото искам да взема нов мотор. Дилемата е основмо между този и r1200gs.

      Ще се мятам, пък каквото сабя покаже...
      Последно редактирано от Сашо Пунчев; 18-11-18, 08:30.

      Коментар


      • #4
        От: BMW F850GS

        аз съм "за" по-малките кубици. мятай се, кефа да не ти свършва никога и не се притеснявай-щом е нов нещата са оправими/ ако въобще нещо даде дефект....снимките които всички чакаме,може и по-натам да ги пуснеш.
        Последно редактирано от boda nx; 18-11-18, 09:14. Причина: допълване

        Коментар


        • #5
          От: BMW F850GS

          Много са примамливи офертите сега. Успех и честито в аванс!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: BMW F850GS

            Преди 2 седмици на Мийковци дойде един македонец с такъв. Каза ,че му е навъртял към 10 000 и е много доволен. Няколко човека не се стърпяха и го караха , ама не бръснат да пишат тука ,въпреки ,че четат. Аз пропуснах не за друго , а за това ,че БМВ не ми е марка. Някой може да се прежали и да напише поне как го е усетил. Поздрави и да се изкефиш на каквото и да вземеш!

            Коментар


            • #7
              От: BMW F850GS

              Надявам се и аз след 10 000 км да се похваля със същото... В крайна сметка f850 реших и до няколко дена ще го вкарам в гаража - иначе - ето я машината:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1341.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5802552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1342.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5802553

              Коментар


              • #8
                От: BMW F850GS

                Ами честито и много весели и безаварийни моменти. А що се отнася до 10 000км, ами да ти кажа, че няма да се усетиш кога ще си ги подминал.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #9
                  От: BMW F850GS

                  Без да съм разбирач и с много опит за съвременен мотоциклет 800 см3 за асвалт са достатъчни, а 160 кг за безпътица са вече много тежки.
                  Честито за придобивката. БМВ не е сред фаворитите ми, но нали ако всички харесваха едно и също щеше да съществува само една марка мотоциклети?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW F850GS

                    Те и без друго марките мотоциклети са две, BMW и останалите
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW F850GS

                      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                      Здравейте, почти съм купил въпросния мотор (нов), като колебанието ми до последно е между него и R1200GS adventure.

                      Основният ми мотив да се спра на него е по-малкото тегло, сравнено с големия GS, по-добрите възможности извън пътя и факта, че ще го карам почти изцяло на средни и къси разстояния (в БГ), но ще има и доста офроуд каране (не мотокрос очевидно...).

                      Нямаше да имам никакви колебания ако двигателят не се правеше в Китай от Loncin.

                      Знам, че моторите на един от предишните F650GS също са правени там и основният ми въпрос е някой има ли наблюдения над надеждността им.
                      За офроуд и двата мотора не стават , за разходки и придвижване по черни пътища и двата стават. Аз ако купувам мотор за доста офроуд , първото за което ще потърся информация е окачването и каплите , от коя фирма са произведени и къде. Примерно новата "Африка" явно има сериозен проблем с каплите при офроуд каране , защото ги сменят дори веднага след покупката на мотора. Въпросното БМВ е с 43мм. предница, която ме съмнява , че ще се справя при сериозен офроуд с 230кг. мотор. Та най-добре се поинтересувай какво е ползвано за първоначално вграждане, в случай , че ще излизаш често извън асфалта.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW F850GS

                        Аз го карах този модел, естествено за кратко и само на асфалт. Като цяло, не мога да кажа нищо лошо за поведението на машината. Всичко е разчислено много добре и всеки, който се качи да го пробва ще го хареса. Това, което на мен не ми допада е теглото 230кг. Вярно, в движение не се усещат, но са си там. Резервоара е 15 литра, но в твоя случай ще е повече от достатъчно. Другото Motor_Men го спомена - тънка предница и тежък мотор много няма да издържат. Освен това окачването е прекалено меко но... за извън пътя по добре си вземи нещо, което можеш да прежалиш. Качеството на изпълнение определено не е като GS1200, личи си спестяването на материали, но затова пък от към цена не са се стискали. Слагали, че слагали... повечето екстри се плащат отделно. Щом си реши да купуваш такъв мотор е явно, че парите не са ти проблем, а и не смяташ да го ползваш, кое знае колко сериозно. Вземай и не му мисли много, едва ли ще успееш да го счупиш скоро. Относно гаранцията, чети малко по-подробно, защото повечето хора въобще не са наясно какво означава това. Има много условности и почти винаги не са в полза на купувача.

                        Тук можеш да видиш и ревюто, което съм правил. На Английски е, но мисля, че това няма да е проблем.

                        https://www.youtube.com/watch?v=qbMHAMXYggU&t=134s


                        Успех!
                        Последно редактирано от ramar; 23-11-18, 22:15.

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW F850GS

                          Ма тва верно е 230 кг. Тогава какъв е смисъла от него, като ГС е 240 кг. и е с 20 л.резервоар. Според мен ни риба, ни рак.
                          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW F850GS

                            Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                            Ма тва верно е 230 кг. Тогава какъв е смисъла от него, като ГС е 240 кг. и е с 20 л.резервоар. Според мен ни риба, ни рак.
                            Ами идеаята е много проста. БМВ са много добри в маркетинга, те никога не изтърват клеинт. Много хора, аз също, не харесват боксер двигател. Намирам го за хипер грозен и супер нефункционален, особено ако става въпрос за каране извън пътя. Тук, ще вметна една бележка, преди да са ме нападнали любителита на марката с аргументите, че има нисък център на тежеста и ако падне се вдига лесно, заради позицията на цилиндрите, че ролбарите пазят и т.н... всичко това го знам, но просто не ги харесвам. Та да се върна на темата: Понеже има много като мен и от БМВ много добре знаят това, предлагайки един малко по-различен модел, рекламирайки го като префектната оф роуд машина, те всъшност обират голяма част от пазара, все хора, които иначе са щели да изпуснат. Както вече казах, БМВ са много добри в маркетинга. Квотата за Германия, специално за този модел, беше разпродадена, преди да го има изложен в магазините. Добре де, ами нали имат ГС 800? Ами пак отиваме на маркетинга. ГС 800 се изтърка отдавна. Чичо ти Ханс или Гюнтер иска нещо ново. Нещо, което ще го накара да се почувства адвентчъра, който винаги е мечтал да бъде и хоп - новото 850... Веднага ще се почне едно писане по известните мото списания, сравнения, доказателства, десетки платени статии и готово. Иначе както вече казах, мотора си е хубав. Не ме вълнува заради теглото, високата цена и сложната подръжка, но ако ми го подарят ще го поощавя малко, ще му понатегна прижините и ще си карам и чупя с удоволствие.
                            Последно редактирано от ramar; 26-11-18, 12:41.

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW F850GS

                              При тези килограми , предимството е за боксера , не е само центъра на тежестта. Когато наклониш мотор с редови двигател , цялата тежест преминава по посока на наклона , при боксера не е така , баланса е много по-добър. Цилиндрите не стърчат повече от кормилото , проблема е само в много дълбоки тесни коловози. При тези килограми , предното окачване на боксера има своите предимства , при свиване на окачването не се променя колесната база , част от окачването е разделена от управлението, има амортисьор който работи по-добре от предницата на f850. Но дано са отстранили проблема при горния тройник. Иначе перфектният мотор за автора на темата е HP2 , но го няма нов.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X