Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW F850GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BMW F850GS

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    ... Колесната база всеки може да премери с колко се променя, с един прост чертеж , но грубо казано около 80-100мм.* .
    Пробвах, но ми липсват много данни. Би ли го сметнал ти? Просто съм любознателен. Но имай предвид и задното окачване. Ето жокер: http://www.whosyadaddy.com/rake_trail_calculator.htm
    Благодаря предварително. Също, ако може ми кажи каква е разликата в поведението на подобен (туристически) мотоциклет при промяна на колесната база при явно невисока скорост (все пак хода на окачването е от порядъка на 200 мм.).
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: BMW F850GS

      Цените в посочения линк са си каталожните + всички възможни пакети, т.е. отстъпки няма, освен едногодишния безлихвен лизинг. Цените са такива, каквито са, в БМВ има един огромен отдел с ценовици и изчисляват перфектно колко могат да вземат за техните продукти и щом марката прави двуцифрени ръстове всяка поредна година, значи знае какво прави. От месец се оглеждам за нов мотор и съизмерими модели от другите марки са на почти същите цени.

      Коментар


      • #33
        От: BMW F850GS

        Цените се натоварват от опционалните екстри, без които може да се мине като "потегляне при наклон", лед фарове, куйк шифтър, TFT дисплей, елетронно регулируемо окачване и т.н. иначе цените на базовите модели са съизмерими с конкуренцията. Проблемът е, че с подновяване на моделите все повече от тези екстри стават стандарт и повишават цените.
        Дилърите купуват "натоварени" мотоциклети, защото 1.трябва да се демонстрират технологиите 2. наличното се продава най-лесно, а от по-скъпото се печели повече, затова в тези брошури влизат такива екземпляри.
        Самите аксеоари закупени от дилър също са много скъпи, а има добри алтернативи, просто човек трябва да търси.

        R 1200 GS от 29.650,00 лв или новия боксер R 1250 GS от 31.300,00 лв

        F-серията винаги е била надценена, макар, че в базовата си версия е приемливо предложение, но това се случва и при други модели, например CRF 1000L Africa Twin Adventure Sports от 28 699 лв и над 30 000 лв. за DCT.

        R 1200 RS струва 26 950 лв, което за такъв мотор е много добро предложение, тук като алтернатива се сещам само за бест-селъра на Кавазаки в Европа - Z1000SX, въпреки че е доста различен мотор.

        S-серия има за ... S 1000 R от 26.990,00 лв

        Човек като влезе при дилър за нов мотор или кола, ако парите са от значение (което е 99,9999% от случая, въпреки че не обичаме да си го признаваме), да не се изкушава да дава пари за неща, които не му трябват.
        Последно редактирано от Ro-di; 30-11-18, 10:27.

        Коментар


        • #34
          От: BMW F850GS

          Сегашните цени не са ли "сезонни"?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #35
            От: BMW F850GS

            Няма сезонни цени за новите мотори...

            Коментар


            • #36
              От: BMW F850GS

              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
              Няма сезонни цени за новите мотори...
              Има, има и достатъчно примери.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: BMW F850GS

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Пробвах, но ми липсват много данни. Би ли го сметнал ти? Просто съм любознателен. Но имай предвид и задното окачване. Ето жокер: http://www.whosyadaddy.com/rake_trail_calculator.htm
                Благодаря предварително. Също, ако може ми кажи каква е разликата в поведението на подобен (туристически) мотоциклет при промяна на колесната база при явно невисока скорост (все пак хода на окачването е от порядъка на 200 мм.).
                Начертаваш една хоризонтална линия , под ъгъл от 64гр. /наклона на вилката/ начертаваш втора линия и отбелязваш пресечната точка. От тази точка измерваш 204мм. по наклонената линия /хода на окачването/ и го отбелязваш с точка. От нея пускаш отвесна линия към хоризонталната и отбелязваш пресечната точка. Измерваш разстоянието между двете пресечни точки на хоризонталната линия и то е 92мм. Задната ос се измества в зависимост от положението на шарнира , но разликата е малка , около 10мм. , когато шарнира е в хоризонтално положение. Та при свито окачване имаме разлика в междуосието около 80-90мм.
                Мотора тежи 230кг. , отгоре се качва Ханс със своите 120кг. , междуосието на мотора е 1560мм. , приемаме , че центъра на тежестта е на 750мм. от предната ос и на 810мм.от задната ос. Как ще се разпределят тези 350кг. върху двете оси ако изместим предната ос с 90мм. към центъра на тежестта , и какво влияние оказва това при каране офроуд?
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #38
                  От: BMW F850GS

                  Толкова глупусти не бях чел отдавна да ме прощаваш!!

                  п.п. Ти видя ли какво дадох, като линк?
                  п.п. От статика и кинематика имам понятие.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: BMW F850GS

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Толкова глупусти не бях чел отдавна да ме прощаваш!!

                    п.п. Ти видя ли какво дадох, като линк?
                    п.п. От статика и кинематика имам понятие.
                    От подобни "експертни" оценки , не остана никой в този раздел. Не знам от какво имаш понятие , но от мотори разбираш толкова колкото да пазиш равновесие от горе. Питаш нещо уж от любопитство , но си е просто заяждане. Дали съм видял линка? След като мога да си правя рамите за моторите , явно съм наясно какво е стъпка , наклон на вилката , междуосие , .... Ти изобщо помислили малко върху това което даваш като линк? Обяснявам отново , бавно , така , че дори и тези с умствени проблеми да го разберат. Не става въпрос за два мотора от една марка , с различно окачване , на които междуосието е различно. Става въпрос за два мотора със сравнително голямо тегло и различно окачване. На първият мотор, междуосието не се променя при движение , неравности , спиране. На вторият мотор, междуосието се променя с до 92мм. при движение , неравности , спиране. Може да си направиш труда да разбереш защо когато се ползва една и съща рама , при офроуд и мото крос се ползват едни тройници , а при супер мото се ползват други тройници? Защо при супер мотото има тройници с регулируема ос , какво се измества по този начин , и какво се постига? Ето ти и един жокер:

                    https://f1e.nz/oscommerce/product_in...roducts_id/634

                    И още един жокер , защо на този мотор вилката е с толкова голям наклон , голямо междуосие , и каква е целта?

                    https://www.motorcyclespecs.co.za/model/bmw/bmw_hp2.htm

                    Ако дадеш отговори на тези въпроси , ще ти стане ясно какво се получава като се промени междуосието от 1560мм. на 1470мм. , като изместването е в следствие само на предната ос. И как при тази промяна започва да работи окачването , и предното,и задното. 230кг. мотор и 120кг. Ханс върху него.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #40
                      От: BMW F850GS

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      От подобни "експертни" оценки , не остана никой в този раздел.
                      Няма страшно, ти ще останеш последен като гледам! По голем от всички инженери на света и по дебелокож от всички слонове и носорози! Да не забравиш да изгасиш лампата накрая!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #41
                        От: BMW F850GS

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Няма страшно, ти ще останеш последен като гледам! По голем от всички инженери на света и по дебелокож от всички слонове и носорози! Да не забравиш да изгасиш лампата накрая!
                        Господин старшина , с вашето висше-инженерно , реализирано в системата на МВР на най-престъпната и най-корумпирана държава , не съм и очаквал по-смислен отговор в темата. Но ако в условието на задачата имаше думи като: /нарушение , трябва да пишем , какво ще правим , да почерпиш/ , съм сигурен , че щяхте да дадете точен отговор в цифри. Относно лампата , по-добре аз да я загася , защото ако сте вие , много преди това ще са спрели тока.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #42
                          От: BMW F850GS

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          От подобни "експертни" оценки , не остана никой в този раздел. Не знам от какво имаш понятие , но от мотори разбираш толкова колкото да пазиш равновесие от горе. Питаш нещо уж от любопитство , но си е просто заяждане. Дали съм видял линка? След като мога да си правя рамите за моторите , явно съм наясно какво е стъпка , наклон на вилката , междуосие , .... Ти изобщо помислили малко върху това което даваш като линк? Обяснявам отново , бавно , така , че дори и тези с умствени проблеми да го разберат. Не става въпрос за два мотора от една марка , с различно окачване , на които междуосието е различно. Става въпрос за два мотора със сравнително голямо тегло и различно окачване. На първият мотор, междуосието не се променя при движение , неравности , спиране. На вторият мотор, междуосието се променя с до 92мм. при движение , неравности , спиране. Може да си направиш труда да разбереш защо когато се ползва една и съща рама , при офроуд и мото крос се ползват едни тройници , а при супер мото се ползват други тройници? Защо при супер мотото има тройници с регулируема ос , какво се измества по този начин , и какво се постига? Ето ти и един жокер:

                          https://f1e.nz/oscommerce/product_in...roducts_id/634

                          И още един жокер , защо на този мотор вилката е с толкова голям наклон , голямо междуосие , и каква е целта?

                          https://www.motorcyclespecs.co.za/model/bmw/bmw_hp2.htm

                          Ако дадеш отговори на тези въпроси , ще ти стане ясно какво се получава като се промени междуосието от 1560мм. на 1470мм. , като изместването е в следствие само на предната ос. И как при тази промяна започва да работи окачването , и предното,и задното. 230кг. мотор и 120кг. Ханс върху него.
                          Веско!
                          Ти си практик, аз теоретик. На мен сметките ще ми отнемат не повече от седмица за нещото дето на теб ще ти отнеме поне година практика. Не се заяждам! Чисто любопитство беше моето питане от практична гледна точка. Мотовозило карам откакто бях около 10 годишен (което няма в случая никакво значение). Наистина никога по никакъв начин не съм се занимавал с мотокрос. От любопитство, като на лаик ми кажи как се променя поведението на мотора при конкретните условия. Пак да кажа: туристически мотоциклет и около 200 мм. ход с наклон около 28 гр. при скорост извън пътя от примерно 40 км/ч. макс.

                          п.п. И ъгъл на атака знам какво е!
                          Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 09-12-18, 20:31.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: BMW F850GS

                            А по темата за 850GS
                            https://www.nhtsa.gov/vehicle/2019/BMW/F850GS#recalls

                            Коментар


                            • #44
                              От: BMW F850GS

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Веско!
                              Ти си практик, аз теоретик. На мен сметките ще ми отнемат не повече от седмица за нещото дето на теб ще ти отнеме поне година практика. Не се заяждам! Чисто любопитство беше моето питане от практична гледна точка. Мотовозило карам откакто бях около 10 годишен (което няма в случая никакво значение). Наистина никога по никакъв начин не съм се занимавал с мотокрос. От любопитство, като на лаик ми кажи как се променя поведението на мотора при конкретните условия. Пак да кажа: туристически мотоциклет и около 200 мм. ход с наклон около 28 гр. при скорост извън пътя от примерно 40 км/ч. макс.

                              п.п. И ъгъл на атака знам какво е!

                              Предно окачване:

                              http://www.bmwgsclub.com/moto/meccanica/r-4/telelever/

                              Задно окачване:

                              http://www.largiader.com/paralever/
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #45
                                Малко да вдигна темата, как е новият GS колега?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X