Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW F850GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW F850GS

    И при свиване на предницата, колко па да се промени колесната база? А при последните GS-и май бяха оправили тройника.

    п.п. Иначе и аз не си падам по боксер де!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: BMW F850GS

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      При тези килограми , предимството е за боксера , не е само центъра на тежестта. Когато наклониш мотор с редови двигател , цялата тежест преминава по посока на наклона , при боксера не е така , баланса е много по-добър. Цилиндрите не стърчат повече от кормилото , проблема е само в много дълбоки тесни коловози. При тези килограми , предното окачване на боксера има своите предимства , при свиване на окачването не се променя колесната база , част от окачването е разделена от управлението, има амортисьор който работи по-добре от предницата на f850. Но дано са отстранили проблема при горния тройник. Иначе перфектният мотор за автора на темата е HP2 , но го няма нов.
      Опитай да го обясниш на някой, който вече е чупил капаците на главите. Сега гледам ги опаковат като остъкление на БГ тераса с всякакви възможни планки, капачки и други, но за мен, въпреки всичките си предимства, си остава една грозотия. А това, че работи по-добре оф роуд, отказвам да го повярвам, не и с този камионския шарнир от горе, а да не говорим колко тежи тази предница.

      Коментар


      • #18
        От: BMW F850GS

        Без нужната защита може да пострада всеки двигател , при мен най-често страда капака на алтернатора. Относно окачването , казах сравняваме тези два мотора , с тези килограми при каране по черни пътища , не за спорт, скокове и тежък офроуд. Колесната база всеки може да премери с колко се променя, с един прост чертеж , но грубо казано около 80-100мм. което е много.





        Относно килограмите , не тежи повече , защото отпада част от рамата. Другото предимство е , че за разлика от амортисьора , в телескопа има нужда от въздушна камера което създава проблеми в работата. Заради изброените проблеми , дори в мото кроса пробваха да премахнат телескопичната вилка.





        Подобно окачване и днес се ползва при мотоциклетите с кош.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #19
          От: BMW F850GS

          Разликата в теглото действително не е особено голяма (въпреки че аз избирах между този и един adventure 1200, който е към 260 кг). Лошото е, че тази разлика е почти изцяло в предната половина на мотора и от там, поне според мен, 850 се усеща доста по-лек. Разликата в цената също не е без значение...

          Благодаря за мненията!

          Коментар


          • #20
            От: BMW F850GS

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Много са примамливи офертите сега. Успех и честито в аванс!
            Някакви намаления ли има, колега?

            Коментар


            • #21
              От: BMW F850GS

              .... пробваха да премахнат телескопичната вилка.... Това мисля, че слага край на спора.

              Коментар


              • #22
                От: BMW F850GS

                Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                .... пробваха да премахнат телескопичната вилка.... Това мисля, че слага край на спора.
                На моторите с тегло 90-100кг. , но при тези с кош където теглото е по-голямо , работи по-добре от телескопичната и за това се ползва.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: BMW F850GS

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  На моторите с тегло 90-100кг. , но при тези с кош където теглото е по-голямо , работи по-добре от телескопичната и за това се ползва.
                  Съгласен, на камион ще работи още по-добре... шегичка, просто не ги харесвам тези ГС-и и това е.

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW F850GS

                    Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
                    Някакви намаления ли има, колега?
                    Да. Въртят се едни реклами с отстъпки за налични мотоциклети.
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW F850GS

                      Търговски финтове са това, цената на наличните е точно същата като каталожната. По-атрактивни са цените единствено на демо моторите.

                      Edit: поне при конкретната марка е така.

                      Коментар


                      • #26
                        От: BMW F850GS

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Да. Въртят се едни реклами с отстъпки за налични мотоциклети.
                        Жокер къде се гледа?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW F850GS

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Жокер къде се гледа?

                          https: //motorrad .bmw-autobavaria. bg/?fbclid=IwAR29FqBnEWxu- uPcv5vn6QFRjq-hr4KfWWpxWj_RiubIBzbSwsMdKk-9Mh8

                          Махни интервалите като го търсиш
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW F850GS

                            Тия цени са абсурдни. Сори. Всички, които караме тая марка си заслужаваме всичките подигравки.
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW F850GS

                              Вярно е впечатляващо. Промоцията на африката в момента (вярно, автоматик - срам за цялата рода, ама все пак африка) е за 23 бона.

                              Да не остава Сашо с грешно впечатление - много е як 850 GS-а. Дори да удари някакъв проблем, сигурно преди това ще е карал толкова, че хич няма да му дреме. И мен ме ентусиазират този тип мотори повече от боксерите (по-скоро заради веригата вместо кардана, отколкото нестърчащите цилиндри), но хондите са ми по-близки от бмв-тата.
                              Последно редактирано от AimeR; 28-11-18, 23:13.

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW F850GS

                                Базовата Африка е сравнима (малко по-евтина) с базовия F850. Адвенчър Спорт Африката е подобна на цена с F850GS Sport. Даже и цветово баварците са ги направили подобни на африките - очевидно в техните фенове се целят. Африката е малко по-тежка - мисля 245 кг.

                                Гледах я Хондата и много ми хареса, но в това да взема BMW има и някои други, чисто субективни мотиви, така че аз за решението си не съжалявам. Дали са абсурдни или не цените на новите БМВ машини (коли и мотори) е друга тема, но очевидно това не им пречи да продават.

                                Надявам се скоро да мога да се включа с добри отзиви за мотора.

                                Иначе, на който му е интересно - новият GS1250 вече може да се види в Auto Bavaria.
                                Последно редактирано от Сашо Пунчев; 29-11-18, 08:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X