Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за Тойота в Бургас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиз за Тойота в Бургас?

    Здравейте всички,

    интересува ме има ли читав, ама наистина читав майстор на Тойота в Бургас? Става дума за 4runner 91-ва , 3vze двигателя. Досега 6-7 отказа изобщо да я гледат и 2 неуспешни огледа.

  • #2
    От: Сервиз за Тойота в Бургас?

    В официалния сервиз на марката там работеше високоуважаван и видимо много в час с автомобилите форумен участник - Димитър Джамбазов. Не е влизал отдавна във форума и не е ясно дали още работи там, но не пречи да го потърсиш.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Сервиз за Тойота в Бургас?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      В официалния сервиз на марката там работеше високоуважаван и видимо много в час с автомобилите форумен участник - Димитър Джамбазов. Не е влизал отдавна във форума и не е ясно дали още работи там, но не пречи да го потърсиш.
      За голямо съжаление. изглежда. Джамбазов остана обиден от нещо. или някого и престана да пише тук.
      Има десетина души от форума. чиито мнения задължително чета.
      Неговите бяха на първо място. та дори и да се отнасяха за "земното притегляне".
      Нямам честта да го познавам лично. но се поинтересувах. преди време и ми казаха. че е отишъл на отговорна работа във Волво -Бургас.
      Дано е вярно. защото е обнадеждаващо. че в клета майка България има бъдеще за кадърни хора.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Сервиз за Тойота в Бургас?

        Здравей колега докарай я при мен ще я видя!

        Коментар


        • #5
          От: Сервиз за Тойота в Бургас?

          Пробвай тук: 0899182194 - Яни. Нямам оплаквания - тъкмо обратното. Мисля, че има около 9 години работа в Тойота, преди да почне да работи за себе си. Успех!
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • #6
            От: Сервиз за Тойота в Бургас?

            Яни беше един от първите, който ми отказа. Като чу V6 бензин, и дотам.Отказаха ми също Митко от гробищата, Диян от Комлука, Вромос.

            Коментар


            • #7
              От: Сервиз за Тойота в Бургас?

              А поради каква причина се търси сервиз за този двигател?/питам понеже и моята е със същия двигател/. Ако е нещо, с което съм се сблъскал и съм го решил - мога да помогна.

              Коментар


              • #8
                От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                Митака Джамбазов беше в сервиза на Волво по пътя за Долно Езерово.Не знам дали още е там.Той е №1. 0899 661266 дано не го е сменил.

                Коментар


                • #9
                  От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                  Яни също е добър,но силата му е в ел.инсталациите,там няма равен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                    Днес я водих на един сервиз, замерили компресията - на 3те цилиндъра от едната страна (2,4,6) нямало никой. Ако е така, красота, никой в Бс няма да му се занимава с такъв проблем.Явно ще се ходи в Тойота.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                      E, добре де, поне не са ли казали от клапани ли е или е от сегменти проблема? Ако е на газ - много е вероятно, в зависимост от аванса на запалването, да са нагорели изпускателните клапани и да не затварят добре или да са подбили леглата си, при което без да се сменят пулове пак не затваря добре - от там и липса на компресия. Вариантите са много - а от там и решенията им. За тойота .... не е много добра идея, поне според мен. Преди време само за комплекта гарнитури ми обявиха цена от около 900-950 лв. При евентуален ремонт при тях бюджета може да надхвърли повече от 50% от себестойноста на автомобила. Но всеки сам си решава. Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                        В американските форуми говорят за клапани при нулева компресия. Иначе Тойота ми казаха 1900 лв само за труд, ориентировъчно.Търся и други варианти, но майсторите са кът направо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                          За всеки механик, работил и разбиращ от четиритактов бензинов двигател, няма да представлява проблем работата по 3VZE.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                            А де, ама не намирам за момента, направо съм се отчаял.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                              Няма място за отчаяние, преди празниците е така - на никой не му се захваща нова работа, която няма да може да свърши набързо /повечето части са с доставка и се чака 15-20 дена, може и повече/. При близо 30- годишна кола освен проблема с компресията вероятно ще излязат още няколко съпътсващи проблеми, които ще костват още време и пари... и повечето "майстори" предпочитат да сменят агренажа на някой голф за един ден и да вземат някой лев веднага, вместо да се занимават с Тойотата няколко седмици за не много повече пари... Просто трябва търпеливо да търсиш майстора, за когото твоя случай да не е "поредните спечелени пари", а "поредния решен проблем". И не се отчайвай - има такива майстори.
                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X