Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за Тойота в Бургас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сервиз за Тойота в Бургас?

    Като изразявам съгласие с казаното до тук, искам да споделя моите впечатления, че наистина в Бургас е трудно с майстори и специално за Тойотки (които си искат майстора, а не са само за подмяна на консумативи). Наскоро един колега от форума, който има и сервиз, ми каза следното: "положението на хората е много зле". Казвам: "по какво съдиш?" Отговаря: "ами таралясници, дето трябва да ги хвърлят (демек да ги бракуват и за скраб), ги карат при мен да ги оправям, а преди не беше така". Моето мнение също е такова, в Бургас при лекар, адвокат, кмет, архитект, можеш да влезеш от днес за утре (е, при кмета, в приемните дни), ама в автосервиз се чака за час, понякога и със седмици. Аз съм се принудил, в зависимост от операцията да работя с няколко различни майстори, когато някой е зает, ходя при друг. Яни е именно един от хората, при които много се чака, защото работи сам и не се хваща с големи неща и освен това е честен. Но, за съжаление наистина няма специализиран сервиз за Тойота, извън Спекта Ауто, а там до колко са специалисти - това е друга тема ... До колкото ми е известно, Спекта Ауто имат огромно текучество на кадри и кадърните майстори не се задържат, Яни е един от примерите.

    Коментар


    • #17
      От: Сервиз за Тойота в Бургас?

      Добре де, мерили компресия... Мотора поне на пръв поглед е прост като фасул - толкова ли е сложно да махнат един смукателен колектор и капак и да премерят хлабини на клапани? Или да сипят по 5 грама масло и да повторят процедурата? Или да му пуснат въздух през свещите?

      ...на мен 3 цилиндъра без компресия, всичките от едната страна, ми звучи като някакъв генерален проблем. Това ако наистина няма никой, а не е само по-ниска, макар и с повечко, от на останалите.

      Нямам идея каква е причината да не направят още 1-2 прости и не толкова бавещи стъпки, от които картинката би се изяснила доста повече.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Сервиз за Тойота в Бургас?

        Добър въпрос, но явно бързат към следващата лесна кола.

        Иначе за мен няма никаква логика цялата работа, при положение, че колата до последно работеше без да се усети проблем във вървеж, звук на дригателя, мощност, ускорение и тн. Да карам на три цилиндъра, все щях да усетя, все пак.

        Коментар


        • #19
          От: Сервиз за Тойота в Бургас?

          Купи си компресомер, струва никакви пари.
          Поне да провериш сам какво се случва.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Сервиз за Тойота в Бургас?

            https://zimber-tools.com/bg/kompresomer-za-benzin.html

            https://zimber-tools.com/bg/kompreso...ann-tools.html


            И пет лева Еконт.

            Ако не знаеш как се ползва ще ти се обясни - не е атомна физика
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Сервиз за Тойота в Бургас?

              Имам, мерих на първи цилиндър още преди това, 120/125 psi. За другите, честно да си призная ме домързя, а и без това щях да я карам на сервиз колата тогава и викам майсторите ще си измерят. Но и да меря, и да не меря, не ми е работа да си отварям двигателя сам и да си оправям нещата. Човек не може да разбира от всичко, нито имам времето, нито мястото, където да го правя това. Имам пари да си оправя колата, но нямам човек, който да е кадърен и да има желание да го направи.

              Коментар


              • #22
                От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                Ясно да.

                А какви са оплакванията всъщност?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                  Че колата не пали, само върти и толкоз.Има искра, има и бензин.Сега се оказва, че проблема може да е там, където не очаквах - компресия.Аз очаквах да е времето, но май няма да излезе така. Както и да е колата е в бокса от края на октомври, вече повече от месец и междувременно се дивя колко да е сложно да намеря човек, който да я оправи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                    На три цилиндъра ще запали
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                      Първоначално публикуван от Dilomski Преглед на мнение
                      Че колата не пали, само върти и толкоз.Има искра, има и бензин.Сега се оказва, че проблема може да е там, където не очаквах - компресия.Аз очаквах да е времето, но май няма да излезе така. Както и да е колата е в бокса от края на октомври, вече повече от месец и междувременно се дивя колко да е сложно да намеря човек, който да я оправи.
                      Компресия на 3 цилиндъра да се скиха бързо би трябвало да си я чул много осезаемо в момента на случване на случката.

                      Че вече не пали се разбра, а как се случи случката - изведнъж, постепенно, симптоми по време на случването?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                        Имаше труден старт на студен двигател, после и на топъл, от 4-5-6то въртене на ключа запалваше, 1-2 пъти и по-трудно.
                        Ще я гледат пак, като се намери проблема окончателно ще пиша пак за да видим къде е бил ключа за палатката Наистина, важното е да сме позитивни, всеки проблем означава, че има и решение за него

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сервиз за Тойота в Бургас?

                          Незавинтен добре болт на зъбното колело на разпределителния вал (2,4,6 цилиндър), после от движението се завива яко и в един момент чупи шпилката над него и прекъсва движението към клапаните. Отделно издухана гарнитура на 6ти цилиндър. Шлайф на главите, смяна на гарнитурите, оправяне на колелото и тн. Проблема с трудния старт на студено - нерешен. Сиреч изведено копче за пускане на 7мата дюза при палене, но реално проблема си стои. Освен това сега пуши бяло от аспуха и на бензин, и после и на газ при загрял двигател. Капене на антифриз от предния маркуч / водна помпа към двигател /, изобщо - ташаци на орляци.

                          Аджеба къде си пазарите части, понеже не мисля, че Тойота 4runner е Бентли, старо Ферари и нещо подобно, че да ми искат огромни суми, спрямо тези в САЩ или изобщо в чужбина. Пример - въпросния маркуч е 12-15 долара, тук му искат 65 лв. Реле запалване е 8 долара, тук е 85 лв. Айде нема нужда

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X