Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стандартни размери на филтри - откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стандартни размери на филтри - откъде?

    Сам си сменям филтрите по колите и сега за Фронтерата от подписа запецнах - досега ги взимах от един магазин в Дружба-2, но вчера се оказа, че човека е затворил и взех частите от съседен магазин. Добре, но като ги разгледах елементите /маслен и горивен със сменяеми елементи/ нещо ми изглеждат доста различни от тези които съм сменял досега. Влезнах в нета и стана още по-зле - и наши магазини и чужди предлагат за тази кола филтри с най-различни размери, с до 2-3мм разлика което не знам как е възможно при сменяем елемент в корпус със стандартни размери? Някой да знае откъде да проверя точните стандартни размери на филтриращите елементи, че нещата по маслото и особено по горивото са много критични при този автомобил за да си правя експерименти! Мерси!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Стандартни размери на филтри - откъде?

    Във всеки що-годе нормален магазин за авточасти ще ти предложат поне пет що-годе читави марки филтри които са си съвсем стандартни за всеки конкретен модел автомобил.
    Просто намери нормален магазин, а не някой зад блок или в затънтен бивш гараж.

    P.S. Във всеки аналогов каталог за филтри, в края му, има физическите размери на филтрите които, ще повторя, са съвсем стандартни за всеки модел автомобил, без значение от марката филтри.

    P.P.S. В момента бързам, иначе щях да ти наснимам размерите от някой каталог от тези които са ми под ръка.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-11-18, 11:55.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Стандартни размери на филтри - откъде?

      Е чукни после да видиш как се разминават размерите и затова искам да знам правилните и по тях да си избирам!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Стандартни размери на филтри - откъде?

        освен да се обадиш на форумния доставчик Ники
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Стандартни размери на филтри - откъде?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          освен да се обадиш на форумния доставчик Ники
          Да, това е вариант, само дето беше на Любляна някъде май, а това си е другия край на котела!?
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Стандартни размери на филтри - откъде?

            Размерите на тези филтри не са толкова точна наука.В момента ги гледам точно за тази кола и имат по 3-4 до 6мм разлика между различните марки в Tecdoc а тези които фигурират са сериозни производители на афтърмаркет части.

            Коментар


            • #7
              От: Стандартни размери на филтри - откъде?

              Влез в каталога на MANN или MAHLE, намери си возилото, купи си филтър от някоя от тия марки и забрави драмата.

              Не разчитай на размери от сайт. Освен друго е и въсем нормално тук-там накой да е правил някакви рационализации или да мери по малко по-различен начин от останалите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                При масовия тип филтри в корпус не виждам проблем,ако отдолу го натиска пружина филтъра да е с 2мм по-дълъг или по-къс.В Tecdoc до сега не съм попадал на размер,който да не отговаря на истината.Освен споменатите марки търси и Purflux UFI Bosch Muller и Champion.С нито един от споменатите не съм имал проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Да, това е вариант, само дето беше на Любляна някъде май, а това си е другия край на котела!?
                  да, на Любляна е, но за размерите и марките може да го питаш и по телефона.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                    В последните 10 години каквото съм купил на Champion е предизвикало само отрицателни емоции (няколко филтъра, кабели за свещи и не помня вече какво), и често бързо отпътуване към коша за боклук. На едното ми возило единствено изброените марки се представят добре. Дори с Bosch след втория месец започва да вдига масло за 4-5 секунди, а с МАНН и MAHLE чак до следващото сипване вдига за секунда, както от самото начало.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Влез в каталога на MANN или MAHLE, намери си возилото, купи си филтър от някоя от тия марки и забрави драмата.
                      Ето това ми трябваше - благодарско! От каталога на MANN си взех техните размери и ще заложа на тях - още повече, че масленият филтър е бил техен досега и е точен!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        В последните 10 години каквото съм купил на Champion е предизвикало само отрицателни емоции (няколко филтъра, кабели за свещи и не помня вече какво), и често бързо отпътуване към коша за боклук. На едното ми возило единствено изброените марки се представят добре. Дори с Bosch след втория месец започва да вдига масло за 4-5 секунди, а с МАНН и MAHLE чак до следващото сипване вдига за секунда, както от самото начало.
                        При колегата клапан в масления филтър няма.Най-вероятно това,което си купил на Champion е било менте,същото важи и за Bosch.Имам силиконови кабели за свещи на champion,които ползвам на моята кола над 12 години,а съм слагал свещи на същата марка,които не изкараха и 1000км.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                          Е чукни после да видиш как се разминават размерите и затова искам да знам правилните и по тях да си избирам!
                          Само да ми кажеш за коя техника иде реч ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                            Фронтерата от подписа ми: Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Фронтерата от подписа ми: Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003
                              О.К., но утре, че сега не ми се снимат каталози.

                              Предполагам те интересува размер на въздушен филтър, щото другите са резба/и и/или щуцери, освен ако не са елементи ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X