Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стандартни размери на филтри - откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стандартни размери на филтри - откъде?

    Bosch маслен
    диаметър [mm] 64
    диаметър 1 [mm] 30
    височина [mm] 115
    UFI маслен
    външен диаметър [mm] 63.5
    вътрешен диаметър 1 [mm] 29.0
    вътрешен диаметър 2 [mm] 29.0
    височина [mm] 116.0
    Mahle маслен
    височина 1 [mm] 105.1
    височина [mm] 115.0
    външен диаметър [mm] 64.3
    вътрешен диаметър [mm] 31.4
    MANN маслен
    външен диаметър [mm] 64
    вътрешен диаметър [mm] 31
    вътрешен диаметър 1 [mm] 31
    височина [mm] 115

    Коментар


    • #17
      От: Стандартни размери на филтри - откъде?

      Mahle горивен
      височина 1 [mm] 90.0
      височина [mm] 90.0
      диаметър [mm] 71.5
      вътрешен диаметър 1 [mm] 19.5
      диаметър на уплътнителен пръстен [mm] 19.5
      UFI горивен
      външен диаметър [mm] 71.0
      вътрешен диаметър 1 [mm] 19.5
      вътрешен диаметър 2 [mm] 19.5
      височина [mm] 92.5
      По-нова заменка пак на МАН
      външен диаметър [mm] 72
      вътрешен диаметър [mm] 20
      вътрешен диаметър 1 [mm] 20
      височина [mm] 90
      MANN горивен

      външен диаметър [mm] 69
      вътрешен диаметър [mm] 20
      вътрешен диаметър 1 [mm] 20
      височина [mm] 96

      Коментар


      • #18
        От: Стандартни размери на филтри - откъде?

        Благодаря колега за подробната информация! Добре се виждат разликите в размерите и как всичките ще паснат в корпусите не ми е ясно?!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #19
          От: Стандартни размери на филтри - откъде?

          Ти тия филтри с чук ли ги набиваш по принцип, та си се изпопритеснил толкова?!
          Ако гледаш внимателно докато ги сменяваш, ще видиш, че тия разлики в размерите вероятно не са от значение.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Стандартни размери на филтри - откъде?

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Благодаря колега за подробната информация! Добре се виждат разликите в размерите и как всичките ще паснат в корпусите не ми е ясно?!
            Пасват си съвсем безгрижно,колега.Например имаш маслен филтър с пластина и пружина под нея,пружината е достатъчно силна,за да не е от значение дали ще направи 2-3мм ход повече или по-малко.В корпусите също имаш разстояние от филтъра до стената на корпуса.Някой са с по-дебело уплътнение,други с метал,трети с пластмаса по краищата,оттам идват и разликите в габаритните размери.

            Коментар


            • #21
              От: Стандартни размери на филтри - откъде?

              Гледам, колегите са ти дали някакви размери, както и да ти обяснили, че нямаш повод за притеснения, та няма нужда и аз да вадя размери на филтрите, които ще са подобни.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                Да, остана само да ги монтирам и да усетя как ще паснат в корпусите! Ще пиша ако има проблеми, благодаря на всички!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                  Смених всичко, получи се, но не съвсем! Въздушният е малко халтав в кутията, но при внимателно поставяне мисля няма да пуска въздух отстрани. Масленият влезе по-трудно от нормалното и дали ще уплътнява от горния край няма как да разбера. Най ми е гайле горивния Hengst - досега бяха елементи с метални капаци и гуми за уплътняване в централния отвор, този е изцяло пластмасов без уплътнения. Не знам колко добре ще уплътнява към корпуса който също е пластмасов и разчитаме просто на плътна сглобка, но има и друг проблем за който съм забравил, защото това нещо го отварям веднъж на две години - филтъра е с подгряване на горивото в капака и от там стърчи една пружинка като от химикалка, която опира в горния капак на елемента и предполагам му предава от топлината на реотана, ако е метален! Да, но аз сега съм с пластмаси и освен тази пружина да пробие капака на елемента /нямам идея колко грее това чудо/ друга работа няма да свърши! Така че извода е да не се експериментира излишно с различни филтри защото така можем зорлем да си прецакаме колата от общо-взето безобидна манипулация!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    При колегата клапан в масления филтър няма.Най-вероятно това,което си купил на Champion е било менте,същото важи и за Bosch.
                    Не купувам неща от незнайни магазини. Bosch-а например беше купен от магазин на Киров-Bosch, докато още имаха. Champion-а е купуван няколко пъти, от различни места, и резултата е все тоя - като купиш читав много бързо забравяш за тая марка.

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Имам силиконови кабели за свещи на champion,които ползвам на моята кола над 12 години,а съм слагал свещи на същата марка,които не изкараха и 1000км.
                    Силиконови кабели за Daihatsu Feroza. Така направени че като вадиш лулата кабела излиза от нея и дърпаш самия кабел за да изскочи докато изскочи от свещта или се скъса. 2 дни след като ги сложих реших да меря компресия - познай колко от лулите излязоха с цял кабел, и на колко остана накрайника върху свещта. Заминаха в коша и си купих Tesla. Преди 9 години това. Смених ги преди 2 месеца, пак с Tesla. През това време свещи са махани и слагани няколко пъти. Нула проблем, и като конструкция са копие на оригиналните.

                    След конкретните случаи - champion се взима, когато или има спешност и в момента няма друго, или изобщо няма друго в целия интернет.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                      Абе хора, що се занимавате с некачествените продукти на знайни и незнайни магазини,чийто собственици ви обясняват,кви балъците сте докато те са облечени с анцуг. Влезте онлайн в маса немски магазини и си поръчайте нещата оттам. Или директно Ви ги доставят в БГ или беъплатно на територията на Германия в склада на ГАБКО в Нюрнберг и след някой ден след още 10-ина лева са при Вас в София и най-вероятно на по-хубава цена. НИкви такива проблеми няма да имате с халтаене на различните филтри или тем подобни съмнения за качество. Нашите тарикати кой знае от къде ги взимат нещата по-йовтинко и псле си мислят,че нямате избор и все при тях ще кацнете, без да осъзнават,че светът е вече широк.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                        ...и след някой ден...
                        По-точно след някоя седмица. Поръчвам постоянно така, ама за филтри категорично няма смисъл.

                        Нашите тарикати ги взимат откъдето и тамошните. Има поне 5-6 международни сайта, с доста свежи цени, дето доставят до България за между 1 и 3 дни. Нула проблеми до сега. частите, аутодок, авточастионлине и намалениавточасти, например.

                        MANN има навсякъде, MAHLE почти навсякъде. От днес за утре. За какво ми е гъбко?
                        Последно редактирано от sparkybg; 22-11-18, 18:18.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                          Мале,Ман или Хейстингс има и тук на всяка крачка и това са филтрите не само за мен.

                          Сега на японката някакви други марки излизат та уча,лошо от горните не съм видял за последните 15 години на около 15-20 автомобила.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                            Denso, ако е истинско, също е читаво нещо.

                            А ако искаш първия път си купи оригинални и виж кой ги прави. Почти винаги пише върху самия филтър. Аз така разпознах какво да слагам. Номера на MANN се мъдреше върху тях. И като MANN са къде 3 пъти по-евтини.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                              Интеркарс си продават достатъчно читави части, за да се занимавам с международни куриери.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Стандартни размери на филтри - откъде?

                                Доколкото знам, Манн техните не ги произвеждат сами, ами им ги правят австрийците в MAHLE. Прав ли съм?
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X