Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

    @andreiS40, forry Ви е отговорил, а освен неговия отговор природата е много красива в гореспоменатитебалкански държави и в Албания.
    Не желая и аз в този готин пътепис да се намесва политиката.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

      Грешката всъщност е моя, че вкарах толкова лична позиция и виждания в пътеписа, но той всъщност си е моите преживявания за конкретното пътуване! А и има места, които просто те провокират да говориш за политика! Е като отидеш в Митровица трябва да си гьонсурат, че да говориш само за птичките и тревичките! А това, че вижданията ми по въпроса не харесват на някого...ами ако бяха различни от гореизложените нямаше да се харесат на други Ако пишех за Лондон, Париж, Виена, Амстердам, Дъблин сигурно щях да пиша за забележителности, паметници и музеи, ама не пиша, щото първо има един милион пътеписи за Айфеловата кула или за двореца Шьонбрун в нета и второ не ме влече...
      П.п. Що се отнася до сватбата на дъщеря ми.... На американците най-много им харесвам едно нещо, което ние естествено нямаме - правото на свободно мнение и уважаване на позицията на другия! Така съм решил, така съм го направил! От отсрещната страна няма сърдене и цупене - има уважаване на позицията ми и толкоз. Апропо и майката на момчето не отиде, а живее през един щат - просто беше на работа, нещо което по нашите земи не можем да разберем посмъртно! Тук за абитуриентска, новобранска, сватба се взема отпуска минимум седмица преди и след, щото нашата нагласа е такава, а там си е просто...част от живота очевидно.... А бащата дори не разбра, че синът му се жени... Та така!

      П.п. Преди доста години бях писал в един пътепис, че съм умрял от скука във Виена и ме изядоха с парцалите, че съм неандерталец! Хора разни, виждания разни, политически възгледи също! Живи и здрави и пътувайте дори и там, където си е жива загуба на време! Другото е бошлаф работа...
      Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
      Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
      Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

      Коментар


      • #33
        От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

        Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
        Грешката всъщност е моя, че вкарах толкова лична позиция и виждания в пътеписа, но той всъщност си е моите преживявания за конкретното пътуване!! ...
        Колега * forry*
        хич да не ти пука - пътеписа е много приятен за четене . Така или иначе винаги ще има *по големи католици от Папата* и ислямисти по велики от мохамед... В някои чуждестранни форуми автор на тема може сам да чисти писанията на разни хейтъри и спамери но тук по определени причини не е така.

        Успех !
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #34
          От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

          Айде и тоя раздел осрахте с леФски-Цесека.

          Повлече крак, разбира се, авторът - с произведение което само условно минава за пътепис. Но и останалите не са по-назад.

          Коментар


          • #35
            От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

            Според мен детонатора беше *мишоци* но това е субективно . Що се отнася до автора на тема - мисля че все пак му се полага малко повече свобода на израз , отколкото на нас кибиците (читатели).

            Ако има уточняващи въпроси относно марщрути географски особености,пътни промени - какво означава това , ами онова - такива постове от страна на публиката биха били уместни .
            А който не го кефи темата - просто не я чете и толкоз..... Вместо да се занимава с психо-поведенчески анамнези.

            -----------------------------------------------------

            п.с. ако бях аз автора щях да поискам модераторска намеса за да се изтрие излишното.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #36
              От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

              Аз пък го разбира автора... като ми пистне от постоянното бачкане и всичко около мен, макар и рядко паля колата и хващам точно подобни дестинаций. Просто в такива моменти искам да остана сам и да разгледам нещо ново и различно, без навалици около мен....
              0-

              Коментар


              • #37
                От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                Аз пък харесвам точно този вид пътеписи, дори и без снимки, и без конкретни сухи факти, които мога да видя на хиляди места в нета. А живото и лично усещане на дадено място от даден човек. Първо защото чувстваш, какво усеща писателят и второ защото се чете лесно и интересно, като хубав разказ или роман, където също няма картинки. А сухи пътеписи бол .... въпреки, че и за тях си има пътници.

                Браво Фори.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #38
                  От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                  Лично се надявам и този да бъде довършен...
                  0-

                  Коментар


                  • #39
                    От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                    Лично се надявам и този да бъде довършен...
                    О, ще бъде Само малко търпение, че няколко дни нещо се налага да съм на вилата, а там комп и интернет нямааа! От сряда нататък продължавам!
                    Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                    Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                    Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                    Коментар


                    • #40
                      От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      Аз пък харесвам точно този вид пътеписи, дори и без снимки, и без конкретни сухи факти, които мога да видя на хиляди места в нета. А живото и лично усещане на дадено място от даден човек. Първо защото чувстваш, какво усеща писателят и второ защото се чете лесно и интересно, като хубав разказ или роман, където също няма картинки. А сухи пътеписи бол .... въпреки, че и за тях си има пътници.

                      Браво Фори.
                      +1
                      Харесва ми и израза на Фори, и гледната точка.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                        Поздравления forry. За стила и разказа. Както и за позицията
                        Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                        "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                        Suzuki DL650 V-Strom

                        Коментар


                        • #42
                          От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                          Нещо ми мирише на катинар.
                          Ясене, нали не си забарвил, че имам един камион за тебе тука?

                          ПП, - Не съм детонатор, аз съм малка, невинна мишчица!
                          ПП2 - Палимдере е единствената дума, която знам на албански.
                          Последно редактирано от мишоци; 25-11-18, 05:48.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Нещо ми мирише на катинар.
                            Ясене, нали не си забарвил, че имам един камион за тебе тука?

                            ПП, - Не съм детонатор, аз съм малка, невинна мишчица!
                            ПП2 - Палимдере е единствената дума, която знам на албански.
                            Я как подкупваш шефа...

                            Какво означава "палимдере"?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                              “Знам ги аз тях!” Сърбия и сърбите в българската литература
                              Величко Тодоров

                              Интересна книжка е.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Митровица - полит/не/коректно за балканската реалност

                                Един не харесва Сърби, втори Руснаци, трети Евреи, четвърти лендровъри, пети суши, шести лалета ....... светът е шарен и това му е чара, ама да съдиш цели народи и вкусове от твоята камбанария е ...... неуважение, най-малкото към автора на темата.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X