Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температура антифриз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Температура антифриз.

    Покрай термостата в затворено положение минава миниатюрен поток, колкото да го загрее до температура за отваряне. Температура на глава е едно, температура на антифриз при датчика второ, температура на антифриз при термостата трето, температура на термопатрона на термостата четвърто.

    Не виждам, нищо чудно в картинката.

    Докарай си жиците, датчиците и уреда на таблото до норма и си карай колата. Тия разлики и показания някой отдавна ги е измислил. При така докарана система, щом не си в червеното, проблем нямаш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Температура антифриз.

      Както писаха колегите по горе температурите на антифриза при термостата , датчика и главата са различни и това е нормално. В главата температурата е по малка защото антифриза след термостата влиза в радиатора и след него той е охладен до норма.

      Та всичко ти е Ок , карай си спокойно.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #18
        От: Температура антифриз.

        При G16 датчика се намира в "кладенчето" на термостата. Т.е. са един до друг.
        Показанията започват от улична температура и стигат до 70, преди да отвори термостата ли?
        След като отвори, трябва да играе малко според натоварването и отварянето/затварянето на термостата.

        Коментар


        • #19
          От: Температура антифриз.

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Показанията започват от улична температура и стигат до 70, преди да отвори термостата ли?
          След като отвори, трябва да играе малко според натоварването и отварянето/затварянето на термостата.
          Да, от външна температура ( сутрин като я паля), до 70 градуса. И това беше лятото. Сега в студовете - до 60.
          Пробвах с втори термостат до 88 градуса, сварен със живачен термометър ( започва да отваря на около 86 - 87) - същата работа.
          Сега като хванаха и студовете ми се струва, че и парното е малко хладно.
          Така и не ми е ясно - термостата отваря на 88 градуса, а сензора който е в непосредствена близост показва 60-70градуса.
          20-25 градуса - ?!?!?!?!
          Иначе да, като загрее температурата се движи малко нагоре-надолу според натоварването.


          Гледам, че и ти се забавляваш с термостати в твоята тема...

          Коментар


          • #20
            От: Температура антифриз.

            От моята тема
            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Всички термостати ги варя, станал съм мастър шеф.
            В тенджерата всички са перфектни, отварят когато трябва, затварят когато трябва, затворени не пускат.
            Като ги монтирам, си показват магариите.
            Може би трябва да поръчам от Сузуки, макар че 60лв ми се виждат много, но не виждам друг вариант. Или картончето...

            Коментар


            • #21
              От: Температура антифриз.

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              От моята тема
              Много е вероятно и тоя от Сузуки да не ти реши проблема.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Температура антифриз.

                Е аз затова си карам с картончето.

                Коментар


                • #23
                  От: Температура антифриз.

                  Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                  Развих сензора и на негово място завих електронен термометър
                  Я кажи за този термометър - откъде?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Температура антифриз.

                    ..
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Температура антифриз.

                      Напиши в гугъл W1209.

                      https://www.aliexpress.com/item/W120...750111647.html

                      То не е термометър, а терморегулатор.
                      Има много възможности, а струва 4 лева.С кутийката.
                      Има два проблема:
                      - кабела на сензора, 1 метър е, аз го удължих, после го сверих с живачен термометър, можеш да променяш показанията до 7 градуса.
                      - сензора е кръгъл, сложих го в една месингова втулка с външна резба и го залях с калай.
                      Захранване с 12V след контакт, изхода е 10А, аз сложих отделно голямо реле и можеш да си настройваш перката да тръгва когато си искаш.
                      Има си хистерезис на включване/изключване и т.н.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Температура антифриз.

                        Газ?
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • #27
                          От: Температура антифриз.

                          Да, има газ, всичко нормално работи, само температурата е ниска, според мен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Температура антифриз.

                            И аз се обзаведох с електронен термометър.
                            Имам две капачки за радиатора - едната нормална, другата не държи налягане.
                            Когато е под налягане, температурата е с 10-на градуса по-ниска.
                            Без налягане сега като се стопли показва, че термостата отваря около 72гр., по баир качва до 80.
                            Все пак датчика е точно зад перката, стои на течение.
                            Каня се да му сложа една ламаринка да му пази завет.
                            Последният термостат е оригинален Хюндай, засега се държи добре.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Температура антифриз.

                              Какъв термометър сложи?
                              Какъв му е сензора, как го монтира, на резба ли е?
                              Къде ТОЧНО го монтира, една снимка може ли?
                              Под налягане, колко градуса подържа?
                              Нали е топнат в антифриза, как обдухващия въздух му влияе?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Температура антифриз.

                                Някакъв от олх, с графбар и цифри, с осветление, на 12V.
                                Сензорът е малък, купих датчик от магазина, изкормих го и наврях вътре пишката на китайчето. Направих и специален болт, да го подпира, за да не изпадне. Монтиран е на мястото на оригиналния.
                                Под налягане държи около 70, стига до 80 в града.
                                Перката духа точно срещу него, малко или много го охлажда.
                                Хюндайският термостат е пушка засега.
                                Но по принцип тези проблеми се виждат основно зимата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X