Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за Honda H-RV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми за Honda H-RV

    Здравейте, колеги!
    Моля ви за съвет! От няколко дена търся читави гуми за моя Харви и вече се отчаях - голямо разнообразие от марки и цени, и никаква идея кой е добрия избор. Оказа се, че и размера който ми трябва е доста рядък явно, защото като кажа 195/70/15 в гумаджийниците започват да ме гледат безнадеждно. Мнения доста получих за "хубави" гуми, но мисля, че също е важно и на каква кола се слагат гумите - за една може да са добри, за друга не.... не знам..... вие ще кажете така ли е. От вас получих доста ценни съвети когато се чудех каква кола да си взема, сега, помогнете и да я обуя И.....за да не отварям подобна тема на пролет, може да дадете и някое мнение и за летни гуми...
    Да не забравя, лимита ми е до към 150лв. на гума.
    Благодаря предварително!
    HR-V 4WD, 105hp, '99
    Honda Civic'94

  • #2
    От: Зимни гуми за Honda H-RV

    Мисля, че няма да е голяма трагедия ако сложиш 195/60 вместо/70. Ако 10-тината милиметра разлика в клиренса ще са проблем, значи работата е много тегава. Иначе във времето съм бил доволен от Гудрич на БМВ, от Файърстон на Шкода и от Тойо на Субару, като Шкода и Субару бяха служебни, но не се правеше компромис с възрастта на гумите.

    П.П. Като гледам сегашните нови евроозначения, бих се спрял на Гудрич.
    Последно редактирано от коко келеша; 15-11-18, 09:51.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Зимни гуми за Honda H-RV

      Аз бих предложил 195/65/15. По-често срещани са, а и повече се доближават до твоя размер.

      Коментар


      • #4
        От: Зимни гуми за Honda H-RV

        И за 195/70/15 изборът хич не е малък, сега погледнах в сайта от който си купувам моите гуми7.ком, моята хонда я карах с Байрум-има ги, гледам че има и Сава - карал съм я на Рено, а за 150лв. има дори Нокиан
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Зимни гуми за Honda H-RV

          205 / 65 / 15 има голям избор за към 120-130 лв и разликата в диаметър е -6мм

          Коментар


          • #6
            От: Зимни гуми за Honda H-RV

            Дам гледай тоя рзмер.Разликата е никаква.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Зимни гуми за Honda H-RV

              А защо трябва да се сменя размера? В зададения има доста богат избор. Аз лично съм почитател на заводските решения. Дръпнатия го е сметнал за този размер, слагаш него.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Зимни гуми за Honda H-RV

                От 3 години карам зимата с Maxxis и съм много доволен ! Никакви проблеми на сняг , мокро и т.н....

                П.П. Като се има в предвид , че гумите не са карани но са с ДОТ 2010 !
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Зимни гуми за Honda H-RV

                  Значи, трябва да се ориентирам към покупка онлай, защото по гумаджийниците, не знам защо, няма споменатите тук марки. Определено не ми се иска да сненям размера, така си е изчислено заводски, така да си бъде. Честно казано, малко съм предубедена към такъв вид покупка онлай, недоверчива съм нещо....още повече, след като видях Мишелин за 120лв....съмнително ми се струва. Кои сайтове са надеждните?
                  HR-V 4WD, 105hp, '99
                  Honda Civic'94

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимни гуми за Honda H-RV

                    Поръчвай онлайн и не се притеснявай!
                    Постоянно купувам така разни неща от къде ли не...
                    Сайт за гуми, май този го дават като най-най... без да претендирам, че съм прав:

                    https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимни гуми за Honda H-RV

                      Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
                      Значи, трябва да се ориентирам към покупка онлай, защото по гумаджийниците, не знам защо, няма споменатите тук марки. Определено не ми се иска да сненям размера, така си е изчислено заводски, така да си бъде. Честно казано, малко съм предубедена към такъв вид покупка онлай, недоверчива съм нещо....още повече, след като видях Мишелин за 120лв....съмнително ми се струва. Кои сайтове са надеждните?
                      написал съм ти аз от къде купувам вече 3 пъти гуми7.цом, гумите идват от Германия с ДОТ не по-стар от текущата година и плащаш при доставка, а не предварително
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимни гуми за Honda H-RV

                        в бггуми.цом има 4 страници с този размер
                        аз от там съм купувал

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимни гуми за Honda H-RV

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          написал съм ти аз от къде купувам вече 3 пъти гуми7.цом, гумите идват от Германия с ДОТ не по-стар от текущата година и плащаш при доставка, а не предварително
                          Ок, мерси! Довечера ще поровя в този сайт
                          HR-V 4WD, 105hp, '99
                          Honda Civic'94

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимни гуми за Honda H-RV

                            Купувай онлайн. Хем са по-евтини, хем са с по-пресен ДОТ. Аз повече от родните големи доставчици няма да си купя, което е било на близка до онлайн цена се е оказало на близо година. Недостатъка е, че се чака понякога и 2 седмици.
                            Колкото до размера, аз на по-малък не бих минал, по-ското бих гледал и 205/70/15 който е доста масов и само с 14мм. по-висок.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимни гуми за Honda H-RV

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              ...
                              Колкото до размера, аз на по-малък не бих минал, по-ското бих гледал и 205/70/15 който е доста масов и само с 14мм. по-висок.
                              И аз това щях да предложа. Не мисля, че ще е проблем за мотора, а всичко друго е само в +.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X