Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акумулаторен гайковерт

    Първи по сериозни впечатления от индустриалния Райдер . Болт на джанта стегнат от него на втора степен и добавено на ръка - 50на 50 при развиването. В смисъл едната половина без да причука почти , другата с известно задържане. Но тези болтове не са ми критерии. Кормилни накрайници и шарнири на А класа с лекота, а си бяха стабилно стегнати че конуса трудно излезе. И най важния тест където очаквах провал. Гайки на карета едната я разконтрих другата не. И при двете с еднаква лекота ги разви по абсолютно идентичен начин , не е чукал повече от две секунди и тръгнаха. Същите тези карета преди малко повече от шест месеца ги стягах с електрическия Райдер(500Нм) който след три години не натоварена работа изгоря. Та засега съм повече от доволен. Другото е че не се пъна в кабели а и е компактен и се навира лесно тук там .

    Коментар


    • От: Акумулаторен гайковерт

      В един що годе читав сервиз без въздух не може . Така че инвестицията в читав компресор е задължителна . Още на времето като работех в АС Москвич на всяко работно място имаше подведен въздух и пневмо - подготвителна група . Гайковерите ни бяха ГДРейски .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Акумулаторен гайковерт

        Във един сервиз всичкия инструмент не е само гайковерт. Лично в моя имам доста които не стават на батерии , бояджийски пистолети , малки ъглови бормашини , за търкане на кит , за пробиване на отвори до 1.5 ламарина, скоби, дремели .... Имам и доста инструмент на батерии , но въздуха си трябва.


        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
        Последно редактирано от New hope; 21-06-19, 06:08.
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • От: Акумулаторен гайковерт

          Малко по-сериозно натоварване на гайковерта. Развиване на гайки стегнати на 1500 Nm. За 10 бр. гайки изтощи едната батерия. Не знам още дали е нормално, но мисля, че като за първо зареждане и разреждане на тази батерия е добре.
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • От: Акумулаторен гайковерт

            Пак омешахте и в тази тема щатите Калофер и Колорадо
            Къде сте виждали булмастиф да клати булонка
            Всеки инструмент си има място и предназначение
            Има и други добри акумулаторни , но засега Милуоки държи палмата
            Поздравления , колега Александров за инструмента
            А , свиквайте , че добрите инструменти не са по лев за два , но пък резултатите носят приходи и Ви икономисват от здравето
            Последно редактирано от jeko47; 29-06-19, 15:24. Причина: заради здравето
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Акумулаторен гайковерт

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Поздравления , колега Александров за инструмента
              А , свиквайте , че добрите инструменти не са по лев за два , но пък резултатите носят приходи и Ви икономисват от здравето
              Благодаря!
              Много точно определихте основната цел за придобиване на уреда! Човек докато е млад не се замисля за здравето!
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • От: Акумулаторен гайковерт

                Ето още едно любителско
                https://www.amazon.com/Lithium-Cordl.../dp/B07JYWPL2V
                до 210Nm (с ключ) + малко на ръка развива с няколко почуквания. 4ач батерия и 4 добри вложки за под 100$
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Акумулаторен гайковерт

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Пак омешахте и в тази тема щатите Калофер и Колорадо
                  Къде сте виждали булмастиф да клати булонка
                  Всеки инструмент си има място и предназначение
                  Има и други добри акумулаторни , но засега Милуоки държи палмата
                  Поздравления , колега Александров за инструмента
                  А , свиквайте , че добрите инструменти не са по лев за два , но пък резултатите носят приходи и Ви икономисват от здравето
                  И аз не схващам защо трябва да има толкова мнения в посока "въздух срещу батерии". Батерийните имат 2 плюса:
                  1. Самодостатъчни са си (не им трябва нищо външно зада работят)
                  2. Нямаш кабели или маркучи, с които да се съобразяваш.

                  Всичко друго им е в минус - по-сложни, по-малко ремонтопригодни, често по-големи и тежки (заедно с батерията), с ограничено време на работа (ако не се мъкнат много батерии).

                  Аз си чеша крастата в цех и площадка върху него, където са ми автомобилите. Въздух има навсякъде. И въпреки това напоследък на въздух ми е само... пистолета за продухване. На въздух имам 2 гайковерта (китайски и FORCH), тресчотка (на същите, които правят гайковертите на FОRCH), в шлифовалки. Еми откак си купих батерийните гайковерт, винтоверт, ъглошлайф и перфоратор, другото предимно събира прах, освен за нещо за което изначално е ясно че батерийното ще се тормози - например ако имам много железа за рязане. Чат-пат ползвам гайковерта само, когато другото не успее - просто на 6 бара му дават 350Nm, пък аз го ползвам на 10 и понякога се справя "с една идея" по-лесно.

                  Явно поне при мен, в 99% от случаите посочените горе 2 точки са достатъчни за да събира прах останалото. Но никак няма да тръгна да си продавам компресора или инструментите на въздух, въпреки това.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Акумулаторен гайковерт

                    Аз имам мерак за гайковерт на 220волта.
                    Ще се ползва в гаража два пъти в годината. като си сменям колелата.
                    Кой е разумния избор?
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • От: Акумулаторен гайковерт

                      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                      Аз имам мерак за гайковерт на 220волта.
                      Ще се ползва в гаража два пъти в годината. като си сменям колелата.
                      Кой е разумния избор?
                      Лидъл
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Акумулаторен гайковерт

                        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                        Аз имам мерак за гайковерт на 220волта.
                        Ще се ползва в гаража два пъти в годината. като си сменям колелата.
                        Кой е разумния избор?
                        Щом е гараж,там е добре да има някакъв компресор. Това "предполага" пневматични инструменти, като най добри за цена- качество.

                        Коментар


                        • От: Акумулаторен гайковерт

                          Аз пък си купих менте на DeWalt, от тези с които е наводнен Интернет за 80лв. с две батерии, с пълното съзнание че купувам менте. Пише че батерията е 24V, но при измерване е 20. уж 5Ah..
                          За проба - отви всички болтове на главата на Волво В50, гумите на Ивекото и др. Батерията държи - докога не знам, но определено работи. Мисля да взема още един и да го сложа в Мерца на жена ми, в случай че спука гума. Дресирана е да си смени гумата, но болтовете определено и се опъват - 46кила е..
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Акумулаторен гайковерт

                            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                            Аз имам мерак за гайковерт на 220волта.
                            Ще се ползва в гаража два пъти в годината. като си сменям колелата.
                            Кой е разумния избор?
                            Имам и такъв, но определено предпочитам или пневматичния или акумулаторния. Не се занимавай с глупости.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Акумулаторен гайковерт

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Имам и такъв, но определено предпочитам или пневматичния или акумулаторния. Не се занимавай с глупости.
                              И защо? Акумулаторните инструменти са много хубаво нещо. Но когато ги ползваш често. Като ги оставиш 2-3-5 месеца без употреба, батерията ще е паднала или тотално умряла. Баш когато ти потрябват, няма да можеш да ги ползваш.

                              Така, че за рядка употреба, по-добре на 220V. Вярно, размотаваш едни кабели, но включваш и веднага тръгва на пълна мощност.

                              Иначе спор няма. Акумулаторните уреди дръпнаха много напред през последните години. И като батерии, и като електро-механика. Преди години не съм си и представял, че ще има ъглошлайф, перфоратор или гайковерт на батерии, които ще могат да се използват пълноценно.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Акумулаторен гайковерт

                                Читава литиева батерия ще загуби най-много 15% от заряда си за 5 месеца. Реален случай - "забравена" за 2 години в неотопляем гараж литиева батерия беше поне на 50% заряд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X