Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Акумулаторен гайковерт

    Личната ми класация за най-лошо съотношние цена/качество:

    1-во място: менте от "пазара"
    2-ро място: зелен бош
    3-то място: метабо.

    Коментар


    • #62
      От: Акумулаторен гайковерт

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      И аз не съм срещал ,но не значи със сигурност ,че няма.
      Но Метабото нещо не ми изглежда "бюджетна марка"............ и бърз преглед на цените в един и същи клас машини ...............,скъпички са си.
      Метабо беше нещо като нашето Спарки,по средата между бюджетните и професионалните машини,имам техни стари инструменти и съм доволен с изключение на винтоверта заради никел кадмиевите батерии,но останалата част работи.Сега гледам че цените им са склочили рязко,също като на нашите инструменти,за качеството на новите личен опит нямам,но като тръгнах да си избирам нов винтоверт(при мен се ползва много рядко) колегите ме посъветваха да ги избягвам.Преди бях взел и доста машини на Спарки,някои излязоха много много сполучливи,особено малките флексове и дрелките,а други пълен боклук,после цените им рязко скочиха и сега си ремонтирам старите,единия флекс вече години пълнолетие,а ремонтите рядко надвишават 10лв.Black&Decker също беше марка преди,а сега качеството им е под лидълските,на малкия им шлайф лагера на оста е в пластмасово капаче,загрее ли малко повече лагера започва да се разхожда заедно с оста,от тях също не съм срещал ментета,но не им и трябват те си ги продават сами.

      Коментар


      • #63
        От: Акумулаторен гайковерт

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Метабо беше нещо като нашето Спарки,по средата между бюджетните и професионалните машини,имам техни стари инструменти и съм доволен с изключение на винтоверта заради никел кадмиевите батерии,но останалата част работи.Сега гледам че цените им са склочили рязко,също като на нашите инструменти,за качеството на новите личен опит нямам,но като тръгнах да си избирам нов винтоверт(при мен се ползва много рядко) колегите ме посъветваха да ги избягвам.
        При мой приятел (изработва нестандартни поръчкови машини и съоръжения за обработка ,пренос и сортиране) има слабост към акумулаторната техника и повече от дузина 18в. винтоверти,ъглошлайфове,гайковерти и пр. .
        Преди десетина години (може и повече да са) работехме заедно и тогава взехме първите инструменти на метабо-отрезна,ъглошлайфове,индустриална прахосмукачка с циклон,дрелки,винтоверти и т. н. През годините закупи техника и от макита и бош. Опита показва,че винтовертите и ъглошлайфовете на метабо са по издържливи за груба експлоатация, но при равни условия са по тежки и неудобни в ръката. Друга слабост е копчето за включване на ъглошлайфа. Първите винтоверти с кадмиевите батерии след като свършиха пробега ги "пенсионира", беше безмислено да се инвестира в нови. Литиево-йонните се представят много по добре.
        Когато сравнявахме и замервахме машинките открихме некоректни данни на производителите бош и макита. Само метабо покриваше на 90-100% заявеното,даже една отверка надхвърляше обявените параметри.
        Най-голяма разлика имаше при моя компактен ударен винтоверт на бош с батерия 10.8в. 1.3 ah.където даваха до 100нм.,а реално 40-45нм. При мен има винтоверт и ъглошлайф на метабо (но не са много натоварени-някъде из темите пуснах и снимки).
        От ударните акумулаторни гайковерти ползвам на techway 19.2в. 400нм.,и се представя добре, реално е около 300 нм.,но батерията е кадмиева.

        Коментар


        • #64
          От: Акумулаторен гайковерт

          Здравейте,

          Случайно попаднах на темата и видях, че обсъждате и гайковета на Raider Industrial. Има ли някой, който го е ползвал? Препоръчаха ми го в магазин и ми се стори изключително добра машина. Седнах да почета и попаднах на доста интересна информация за цялата серия машини Industrial: http://napravisam.net/?p=32127

          Изглеждат доста по-надежден от RTR, а от Einhell е светлинни години напред.
          [CENTER]Живей така че, като умреш и Дявола да ти запали свещ !![/CENTER]

          Коментар


          • #65
            От: Акумулаторен гайковерт

            Първоначално публикуван от gencho411 Преглед на мнение
            ...а от Einhell е светлинни години напред.
            Да ме прощаваш, ама от еквивалентния Einhell ако е на светлинни години, то е назад. Имам безчетков ударен Einhell, гледах и въпросния Raider в MrBricolage. Качеството му дори външно е категорично по-зле, особено на патронника.

            ...и това хич без да отваряме дума за факта че Einhell имат над 50 инструмента с тая система батерии, а Raider имат.... един.

            Не робувам на марки - имам 4-5 машини на Raider (не батерийни) и имат и добри попадения и абсолютни говна, но конкретното категорично не е измежду добрите. За Einhell важи същото, впрочем. Но поне за каквото съм купил от батерийната им серия, нямам повод за оплаквания - минали са ми през ръцете и изпробвани безчетков ударен гайковерт, безчеткова ударна бормашина, безчетков ъглошлайф, четков ъглошлайф(който продадох на колега от форума след сдобиването с безчетков), четков перфоратор. От всичките точно безчетковата ударна бормашина ми е любимата машинка.
            Последно редактирано от sparkybg; 11-04-19, 00:59.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Акумулаторен гайковерт

              Ейнхел пуснаха доста акумулаторни машини,Райдер са далеч от тях.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #67
                От: Акумулаторен гайковерт

                Сега забелязах че си писап за гайковерта, а не за винтоверта. От гайковерта на Raider впечатления нямам. Einhell-а ми отвива и завива гайките на гумите на джипките и поне като усещане проблеми с качеството няма. Горните ми излияния бяха за ударната бормашина/винтоверт.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Акумулаторен гайковерт

                  Когато търсих го пробвах, удобен е. Но тази "защита" от претоварване не ми хареса и е 120лв над РТР. А 400лв за Райдър с 1 батерия ми се стори много. За 400лв бих взел Девалт.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Акумулаторен гайковерт

                    Първоначално публикуван от gencho411 Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    ... Седнах да почета и попаднах на доста интересна информация за цялата серия машини Industrial: http://napravisam.net/?p=32127
                    ...
                    Мнооого интересна "статия". Нарочно подбран цитат:

                    Перфоратор RDI-HD50


                    Това е мрежово захранван електропневматичен лек перфоратор с тегло 3,0 kg. Масата му го поставя в групата на най-често и най-широко използваните перфоратори от 3-килограмовия клас. Енергията на единичния удар е 3,5 J. За своето тегло и с мощност на електродвигателя 850 W, тази енергия на удара е много добро постижение. Дори надхвърля възможностите на сходни модели, носещи марки със световна известност.
                    ...

                    Цената на перфоратора е 299 лв.
                    Понеже съм сравнявал това нещо с Makita 2470, който го намирам за 288 лв с сравнително скъп магазин, съм удивен колко жалка може да е журналистиката.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Акумулаторен гайковерт

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Мнооого интересна "статия". Нарочно подбран цитат:



                      Понеже съм сравнявал това нещо с Makita 2470, който го намирам за 288 лв с сравнително скъп магазин, съм удивен колко жалка може да е журналистиката.
                      Ако райдера е с вертикален мотор,не го сравнявай с 2470 който е легенда,но като възможност е под райдера
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Акумулаторен гайковерт

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Ако райдера е с вертикален мотор,не го сравнявай с 2470 който е легенда,но като възможност е под райдера
                        За да не съм голословен ,имам и от двете марки,по няколко бройки
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Акумулаторен гайковерт

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          За да не съм голословен ,имам и от двете марки,по няколко бройки
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:raider.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5812389

                          Това ли ще е над 2470? Може, ама макитата не трябва да я включваш в тока.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Акумулаторен гайковерт

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]985734[/ATTACH]

                            Това ли ще е над 2470? Може, ама макитата не трябва да я включваш в тока.
                            Това

                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Акумулаторен гайковерт

                              Колеги с риск да предизвикам нечия завист, след няколкоседмични терзания се сдобих с тая машина. Ами освен цената, други кусури засега не намирам...

                              Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #75
                                От: Акумулаторен гайковерт

                                Ако на батерията пишеше M18 вместо M12, щеше да е маааалце по-добре.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X