Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Акумулаторен гайковерт

    Енхел го пускат на промоция в практикер, последно имам спомен 160лв + 100лв 2ам/ч батерия и зарядно. Иначе 5ам/ч батерия е 100лв+ и зарядно 50лв. Аз не го купих защото не ми позволиха да го тествам. А в евромастър и валер- А да заповядайте, имате ли вложка, както искате го тествайте. Общо взето заради отношението в магазините си го купих. РТРа го купих за 267лв от железария.ком.

    Коментар


    • #32
      От: Акумулаторен гайковерт

      Einhell беше на промоция в HomeMax, MrBricolage и Praktiker поне от 3-4 месеца. Не знам дали още е.

      За 5Ah батерията, не мога да съм сигурен, но мисля че се бъркаш с 4Ah. Зарядно + батерия, при положение че купиш машина, из интернет сайтовете беше нещо като 110лв. Другия вариант (който купих от Бриколаж), беше 2Ah + 3Ah + зарядно пак за горе-долу тия пари.

      На фона на 4Ah батерията, 5Ah е безсмислено скъпа, и не съм я видял някъде на промоция до сега.

      За винтоверт и гайковерт, когато се ползват за такива, а не за бормашина, 2Ah е адекватна. 3Ah при по-интензивно ползване. Ъглошлайфа и перфоратора си искат голяма батерия и според мен всичко под 4Ah е неоправдано, освен при инцидентно и кратко ползване. Имам винтоверт/ударна бормашина, въпросния гайковерт, ъглошлайф и перфоратор, и батерии 2Ah, 3Ah и 2x4Ah. Зарядното е сравнително бързо (4Ah зарежда за около 2 часа) и до сега не съм усетил нужда от повече батерии при мойто ползване.

      Само ми се ще да купя безчетковия шлайф от Германия, ама при наличието на четков ще ми дойдат в повече. От повече от един батериен шлайф просто нямам нужда.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Акумулаторен гайковерт

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Само за информация - днес в Бриколаж мернах безчетков винтоверт на Raider - еми Einhell-а е на светлинни години и като изработка на патронника, и като равномерност на звука. Едното като го хванеш и натиснеш спусъка се усеща като масивен и прецизен инструмент, другото като евтина пластмаса, при която биенето на патронника се вижда даже и без нищо в него. Даже чашката му за затягане бие.

        Казвам това с ясното съзнание че и двете марки се водят нисък клас машини. Въпреки това разликата между конкретните 2 машини е доволно голяма.
        Още откакто се появиха на пазара преди десетина години Ейнхела държеше по-добро качество,въпреки че тогава под "добро" качестве се разбираше малкия шлайф да изпуши на втория ден,като райдера ще изпуши още на първия.От следващите поколения имат много здрави машинки,два шлайфа имам,много са ми неудобни за работа,нарочно съм им сложил телени четки(raider) за да ги уморя по бързо,но не умират гадовете,греят,почти спират при натискане,но не се трошат,единия кара трета смяна на четки.Но от тогава до сега има огромна разлика в качеството на евтините марки,преди не съм си и помислял,че инструмент по-евтин от нашите спаркита може да върши работа,сега почти навсякъде се работи с тях.Шлайфовете станаха толкова по два за лев,че ежедневно ползвам четири броя,една макита за рязане,спарки за шлайфане,един ейнхел с права телена четка и един с камбана,хем не си разбивам лагерите на хубавите машинки,хем като се строши ейнхела за 40 лева отвиа директно в кофата.

        Коментар


        • #34
          От: Акумулаторен гайковерт

          За батерията има няколко варианта. Ако работя постоянно с машинката, бих си купил 4/5 батерии по 2ампера, защото едни 200/300грама (примерно) по- малко които са ти в ръката по цял ден, се отразяват доста. Но в моя случай 2 батерии по 4ам/ч биха ме устройвали напълно.

          Коментар


          • #35
            От: Акумулаторен гайковерт

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181125_154554.jpg
Прегледи:1
Размер:195.7 КБ
ID:5803832
            Ето го нещото, за 150лв. Силно и издържливи батерии! За тези, които робуват на марки има по-хубави на по-лоши цени!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #36
              От: Акумулаторен гайковерт

              Този е 270 най- евтиния където съм виждал.

              А този е 130лв-

              Коментар


              • #37
                От: Акумулаторен гайковерт

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]975060[/ATTACH]
                Ето го нещото, за 150лв. Силно и издържливи батерии! За тези, които робуват на марки има по-хубави на по-лоши цени!
                Както горе писах, на това проблема му е че от тая "марка" нямат 2 инструмента с еднаква батерия. Тоест ако ще купуваш различни машини всяка трябва да си върви с нейната си батерия и зарядно, което поне забмен не е оферта. Това лято работих интензивно с 3 от моите, но най-вече с 2 от тях. Еми рахат си е да имаш батерии в повече и да са еднакви. Една от тях все си висеше в зарядното и около мен беше достатъчно да има само една батерия и разполагах с всичките инструменти без да усетя липса на заредени батерии.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Акумулаторен гайковерт

                  Абсолютно подкрепям Спарки.
                  Бях взел преди 3-4 месеца за обект 2 гайковера макита в комбинация с бързо зарядно за две батерии едновременно и 4 батерии.
                  На полето работеха по цял ден близо 3 месеца без прекъсване и нужда от ток през деня.
                  И оня ден ми се наложи да закупя импакти за друга дейност.
                  Мислехме какво да вземем и изведнъж ми светна лампата,че ги има тия машини и мога да купя само импакта без нищо друго.
                  Еми взехме го на супер цена и сега е оборудван така,че може да не го гасиш по цял ден и да нямаш ток покрай теб.
                  Батериите са 5ач та ток бол.Смятам да добавя в комплектите и перфоратор,флекс и циркуляр.
                  Ама едно по едно според потребностите.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Акумулаторен гайковерт

                    Верно е това за батериите! Имам и ъглошлайфчето им и батериите с тези на гайковерта на са заменяеми!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Акумулаторен гайковерт

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Аз инцидентно работих с акумулаторен Девалт 950 нютона.Не знам до колко са истински нютоните,но закален 10 милиметров болт го отвяваше при все че болта е клас 10.9 и не е купуван от бакалия.
                      -Без да се навлиза в "детайли" но от опит знаете ,че с тресчотка 3/8 без проблем се късат болтове с този размер ,а усилието което е възможно да се приложи( ограничено от дължината на дръжката) не надхвърла 110-120 нютона . С тези "нютони(950) трябва да къса болтовете по джантите на камионите-20,22ммм. Без проблем се късат 12 и 14 мм болтове по джантите с 1/2 удължения ключ при прилагане над 180-200 нм.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Акумулаторен гайковерт

                        Преди 2 месеца аз също търсех нещо в ценовия диапазон 300-400лв ,но дори и употребяван не успях да намеря в прилично състояние.Случайно видях в един склад промоция на Dewalt DCF880M2 с 2 батерии по 4Аh и зарядно в куфарче .Залепих му се като дете на витрина с торти.Беше намален от 1100лв на 600лв (двойно повече от бюджета ми) .Стиснах зъби и ... и го купих.Не съжалявам.Инструмент не се купува всеки ден.Върши ми работа .Ползвам го основно за развиване .Скоро развих една гайка на шайба на колянов вал (мисля че беше 24 или 27 ) .Поблъска 4-5сек,но я разви.Не е супер мощен - например ако стегна болтовете на джантите с тръба няма да може да ги развие (203nM).Гайки на шайби на алтернатори развива като на майтап.Батерията за 2 месеца работа ми е паднала от 3 чертички на 2- още карам с първия заряд.Замислям продажба на втората батерия,защото мисля,че никога няма да ми е нужна,а като им гледам цените вървят по 190лв нови...

                        https://technika.bg/product/25558/ak...-dcf880m2.html

                        PS Недостатък е,че няма регулатор за силата на затягане.Например ако искам да стегна 8 или 6мм болтове като чукне 2 пъти и ги затяга до толкова,че после нямат развиване.Работил съм със служебен гайковерт Хилти.Той имаше едно бутонче с нарисуван чук и 3 диодчета за силата на стягане,но там и цените са други.
                        Последно редактирано от stypkata; 01-12-18, 15:39.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Акумулаторен гайковерт

                          Въпросния Einhell от лятото още е на промоция, между 160 и 180лв. Стартов пакет батерия 3Ah + 1.5Ah + зарядно беше нещо като 110лв. 4Ah + зарядно също там някъде. Тоест цена на комплект нещо между 270 и 290лв. Също няма регулатор. Силата зависи от оборотите, а оборотите май са 4 или 5 степени. Идва си и с адаптер за шестогранни битове. 6мм болт го къса без особено усилие. И то добре че го скъса, че ако беше превъртяла гайката и протрила резбата щях да псувам много.
                          Нямаше го навсякъде - масово имаше малкия само за шестогранни битове. Но в Практикер например го имаше. И в няколко онлайн магазина.

                          Не че с Dewalt-а си сбъркал де. Тъкмо напротив.

                          Аз не бих продавал батерията. Бих си купил още едно тяло - я винтоверт, я ъглошлайф. И понеже имаш налична батерия и зарядно, покупката ще е що-годе бюджетна. Именно това е предмството на инструменти от фирми, които не си сменят системата на батериите през ден - имаш една по-голяма начална инвестиция, и после добавките под формата само на тяло вече са по-поносими.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Акумулаторен гайковерт

                            В една съседна тема са ви показали "оригинални" "безчеткови" девалти на 220 лв ,човека каза че познава сервиза и гарантира за тях...кви са тия цени дет обаждате...
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #44
                              От: Акумулаторен гайковерт

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              В една съседна тема са ви показали "оригинални" "безчеткови" девалти на 220 лв ,човека каза че познава сервиза и гарантира за тях...кви са тия цени дет обаждате...
                              За Девалта за 220 лв. вероятно се майтапи,хеле пък 950 н.м.Прави впечатление,че са дигнали и волтажа,кой на 21,кой на 24,явно каквито лепенки е имало,такъв и волтажа.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #45
                                От: Акумулаторен гайковерт

                                На Dewalt вероятно броя на ментетата спрямо ментета на други фирми е x10. Не знам защо са си избрали тая фирма точно, обаче буквално е фраш навсякъде. Не съм забелязал например с Makita да е така. Сигурно жълтичкото им харесва.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X