Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумът е затворена тема,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форумът е затворена тема,

    Не знам защо затвориха и "Проблеми в работата на портала II".

    Всеки форум съществува благодарение на участниците в него. Нямаме ли право да обсъдим причините за затруднената работа? Чавдар е прав за конкуренцията, но имаше предложение за неофициално спонсориране. Винаги ще се намери начин за подобно действие.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Форумът е затворена тема,

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    ... Чавдар е ...
    ... затворил съвсем случайно темата и ще я отключи при следващото си влизане във форума; и друг път му се е случвало. Спокойно.

    Коментар


    • #3
      От: Форумът е затворена тема,

      Още не е отворена, ама и Чавдар май го няма.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Форумът е затворена тема,



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patience you must have.png
Прегледи:1
Размер:337.5 КБ
ID:5802312

        Коментар


        • #5
          От: Форумът е затворена тема,

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Не знам защо затвориха и "Проблеми в работата на портала II".

          Всеки форум съществува благодарение на участниците в него. Нямаме ли право да обсъдим причините за затруднената работа? Чавдар е прав за конкуренцията, но имаше предложение за неофициално спонсориране. Винаги ще се намери начин за подобно действие.
          Що да е неофициално ? Уточнява се колко струва форума да се качи на читав сървър което едва ли е сума сравнима с външния ни дълг и събираме средствата .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Форумът е затворена тема,

            Имам бъг в системата бре! И съм вече end of life версия, та няма обновления.

            Обсъждайте, колкото искате, ама това е положението. Форумът е голям и не съм убеден, че може да бъде прехвърлен на нова версия без загуби на данни и някакви проблеми. Пак да напомня, че при предишния опит падна голямо мрънкане що това или онова не работело както преди, а връщането назад ни струваше загуба на данни за един немалък период.

            Разходите на един форум грубо ще са поне едно 300-400 долара еднократно за софтуера + месечен разход за сървър, който тръгва от -стотин лева (това - всеки месец) в зависимост от това какви ресурси са необходими + месечен разход за читава поддръжка (и това - всеки месец).

            Първият разход е най-малък и предвидим и не особено страшен.
            За втория нямам конкретна информация как форумът товари сървъра, но не ще да е малко, като се има предвид, че броят на посетителите в даден момент може да достига няколко хиляди едновременно. Като го заблъскат и търсачките, някои от които имат силно неприятни "навици", ...
            Третият вероятно ще се върже най-дебело, имайки предвид нивата на заплащане в IT сектора. Читаво администриране 24/7 365 дни в годината ще да е сериозен постоянен разход. Независимо дали ще е собствен персонал (всеки месец цакане за заплати и осигуровки на повече от 1 човек, щото нали форумът трябва да е онлайн 24/7 ...) или ще се ползват услуги на външна фирма.

            Т.е. сигурно ще се върже 4-цифрена сума, която не започва с 1 и ще трябва да се вади всеки месец. За да се покрива, ще трябва или схемата на Гугъл и Фейса, т.е. приход от реклами (ама ние пищим и ползваме адблокери) или платен абонамент. Някой и друг ентусиаст сигурно ще се навие да плаща някаква сума, ама все ми се струва, че ще са повече онези, дето ще зинат с нещо от рода на: "Бааах ти лакомите! Искат да правят пачка от форума. Яз че си пишем у Фейса" ...

            Та така, другари оплакващи се. Каква сума сте готови да вадите от джобчето на месец, всеки месец? И колко сте тези, които ще сте готови да го правите за удоволствието да си подръгнете клавиатурата?

            П.П. Във връзка с последния въпрос не мога да не си спомня как при едно форумно мероприятие един колега беше ръснал сериозна сума да спонсорира и беше изкарал целия персонал на фирмата си да участва в обезпечаване на организацията, но, когато стана въпрос за това тези, които ще си опънат палатка, да платят някакви си 3-4 лева, моментално се намерих мрънкачи. Щото нали трябва да имаме всичко, да го имаме сега и то да е безплатно ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-11-18, 08:24.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Форумът е затворена тема,

              5 лева
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Форумът е затворена тема,

                Ако потенциалните дарители са десетина, положително ще се озорят, ама говорим за Nстотин хиляди участници! Ми то и по леФче не им се връзва. Ако помислим за иляда постоянно пребиваващи, пак се получава смешна цифра. Остава да се намери подходящ начин за спонсориране.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Форумът е затворена тема,

                  Десет лева месечно.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форумът е затворена тема,

                    Чавдаре, нека все пак да чуем от теб,каква сума се изизсква тотал на месец и след това да кажем,колко ни се дава. Аз лично с 5 или 10 лева на месец няма да стана по-богат или по-беден, но пък и не искам да плащам за някого,който също може да си го позволи, но е решил тарикатски да си чака, дали ще мине "низко над тополите". Аз лично съм видял само хубави неща от този форум, запознал съм се с много интересни и грамотни хора, да не говорим,че ако не беше той, нямаше да съм с колата си днес, за която не съжелявам,че съм взел (не без активното уяастие на Жоро от Варна "Slowtraveler").
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форумът е затворена тема,

                      Аз свалям на 3,че трудно вървят някои теми.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форумът е затворена тема,

                        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                        Чавдаре, нека все пак да чуем от теб,каква сума се изизсква тотал на месец ...
                        Не мога да ти кажа колко точно са разходите, защото не аз плащам масрафа и не се занимавам с администриране на сървъра. Просто съм направил една приблизителна сметка на базата на опита с администриране на други сайтове и общодостъпната информация за цена на лиценз на форумен софтуер, цени на хостинг услугите и разходи за поддръжка.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форумът е затворена тема,

                          Няма и голямо значение при хиляди души,като останат примерно 3-500 лева на месец та какво,номера е да стигат и остават,а не някой да се гьрчи Ми сега какво или да се плюнчи из форума за 50 лева.

                          Дали е 3 или 5 или 7 лева къде е разликата,3 кафета?


                          Бе с това мислене аз май за това нямам
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X