Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

    Здравейте!

    Имам нужда от малко помощ...

    Казусът е следният – налага ми се да прехвърля автомобил на пряк роднина (колата е Mitsubishi Outlander, ако има значение). Мисля да го направя, посредством дарение, защото май така излиза най-изгодно.
    За да извърша прехвърлянето при нотариус, обаче, ми трябва удостоверение за застрахователна стойност / оценка на МПС.
    С цел да избегна част от нотариалните такси, търся място в София, където биха могли безпроблемно да ми издадат такава оценка за, да речем, 500 лв.
    Нямам много време за обикаляне и затова реших първо да поразпитам из форумите.
    Ще се радвам на всякакви конкретни предложения и идеи (може и на лични).

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

    1. Намери си нотариус, който предлага и тази услуга.
    2. Не избягваш нотариални такси , а данък , който между преки роднини не е 2,5% , а 0,7%
    3. Мисля , че Бул Инс издаваха такива УЗС-та.
    4. За това сме на това дередже

    Коментар


    • #3
      От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

      Когато съм прехвърлял МПС, винаги най-голямата такса от цялата галимация е била : съставянето на договора!
      Ако си подготвиш сам договора (ползвай някой стар за пример), ще спестиш доста.
      Нещо около 30-40 лв ми се върти в главата, но не съм сигурен.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

        Какво означава пряк роднина.

        Коментар


        • #5
          От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

          Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
          2. Не избягваш нотариални такси , а данък , който между преки роднини не е 2,5% , а 0,7%
          Доколкото се информирах, нотариалните такси (т.е. комисионната, която получава нотариусът) са в пряка зависимост от въпросната застрахователна оценка. Това ми казаха и двамата нотариуса, с които се свързах до момента.
          Относно данъка – на няколко места прочетох, че когато става въпрос за дарение, такъв просто няма, но може и информацията да не е била съвсем коректна, така че ще проверя отново.


          Ако си подготвиш сам договора (ползвай някой стар за пример), ще спестиш доста.
          Благодаря, точно това мислех да направя.


          Какво означава пряк роднина.
          Съпруга.


          Благодарности на всички, които се включиха с мнение!

          Коментар


          • #6
            От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

            Съпругата така или иначе е съсобственик! Ако целта е да "изчистиш" данъчно автомобила (примерно заради ГТП) гледай да не ти излезе "дявол на магаре" цялата работа. Иначе по-ниската оценка ти е най-малкият проблем. Остава след това и нотариусът да е съгласен с оценката.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

              Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
              ...


              Съпруга.


              Благодарности на всички, които се включиха с мнение!
              Съпругата какъв роднина е?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                Не знам колко пъти съм имал работа с нотариуси....вероятно са хиляди. Ако сте в район с 2-3 нотариуси, отдалечени на 40-50 км един от друг (има такива региони в БГ), положението всякак е лошо и нищо не излиза евтино. Спестения данък ще отиде в такси за нотариуса. Има го и това. Заверка на пълномощно-50 лева. Ако искаш!!! Другия нотариус е на един час път с кола и няма гаранция, че цената му ще е по-ниска. Прехвърляне на кола- 30 лева нотариална такса и 300 за съставяне на договора. И това съм го виждал. Ако не е някоя натоварена кантора в голям град, принципът е, че ден година храни, пък може и две-зависи какъв е деня.
                Така, че...тая работа кое е по-евтино, трябва да си я съобразиш с местните условия. Те са много, много различни.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                  Момчета, вие май изобщо не четете какво пиша.
                  В първия пост съм упоменал с болднат текст, че питам за София.

                  По въпросите на Стоян – колега, ситуацията при мен няма нищо общо с това, което си описал, но просто не исках да вмъквам безброй детайли, които не са от значение в случая. Колата, която трябва да прехвърляме, не е СИО – придобита е преди брака. Правим го с определена цел – няма конспирация.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                    Мини през първият брокер и му спомени желанието си! Ако не стане при първият отиди до следващия! Ако и там не стане (което ме съмнява) пиши пак! Удостоверението е 10-на лева. Плати двойно! Успех.

                    п.п. Ма пак да спомена, че И нотариусът трябва да го одобри.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                      Благодаря! Ще пиша какво е развитието, в крайна сметка – може да е от полза и за други, които ще попаднат на настоящата тема.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                        Аз си мисля че теми с полузаконни далавери е в общ интерес да се трият още в зародиш
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                          Ма ноо си прав! Ма това е едно от последните куцащи неща тук!
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                            Аз не смятам, че инфо за по-евтина услуга е полузаконна далавера!!☺ Преди доста време прехвърлих МПС, но и сега може да се провери безплатно! Мястото е познато на софиянци, площад Македония, бул.Хр.Ботев 28 тел.02/981 00 19 при нотариус Поелина Тихова. Издадоха ми у-ние за застр.стойност на МПС от „Карго и Хъл” ООД , която беше супер минимална за едно Ауди. Проверете, надявам се да се договорите(потърсете пом.нотариус Георги Иванов). Аз смятам отново да се обърна към тях, за прехвърляне на собствеността на същото МПС.
                            Ще се радвам да споделите вашия опит!☺

                            Коментар


                            • #15
                              От: Удостоверение за ниска застрахователна стойност на МПС – къде в София?

                              Ако не си разбрал, проблемът е друг! Съвсем наясно съм с материята. Вярвай ми!
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X