Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Х5 Е53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Х5 Е53

    Здравейте,

    Какво ви е мнението за БМВ Х5 Е53 3.0i на газ? Загледал съм се в два броя но се двоумя дали са окей от към двигател и как понасят газта, създава ли проблеми? И двата са газифицирани единия е 2002, а другия 2003 година. Колата я купувам за извънградско, магистрала и малко в града без офроуд, просто за висок и сигурен автомобил.
    Загледах се и в 4.4 мотора пак е53, пак с газова, но там не отиваме ли в други пари за поддръжка?
    Като цяло кой е по добрия вариант за Х5 Е53 на газ?
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Мнение за Х5 Е53

    Носят на газ и двата мотора.В зависимост от това какво си карал досега трилитровия може да ти се види слабичък на Х5.На Х3 е тамън.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Х5 Е53

      3.0 е пълен мъртвец даже в купето на лека кола. Обаче ако искаш да се отвозиж без скъпи и сложни ремонти е за предпочитане редовака пред 4.4

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Х5 Е53

        Много крайно и невярно изказване,но ти сигурно караш някоя М-ка,къде 500 коньове,ако е така си прав 231 да ти слабеят в лека кола, иначе си дрънкаме глупости.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Х5 Е53

          Имам двама познати с такива Х5 3.0 на газ и като цяло са доволни. Дори единият го карах известно време. Двигателят е надежден и лесен за поддръжка, но ми се струва малко тромав на газ. Без проблем се газифицира, но и двамата се оплакват от разход на масло. Предполагам в бмв форума трябва да е коментиран конкретният мотор, може да погледнеш и там.
          TLC LJ70 2LT
          Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Х5 Е53

            В е60(фейсовия 3.0и) и в е46 съм го карал тоя мотор, двете коли с автомат... Ми давам му газ, чакам да се случи нещо... Свикнал съм на бензинови турбо мотори горящи колкото въпросния три литтов редовак, а вървящи тройно повече. Не съм сектант, през доста марки и модели минах и мисля че съм обективен, мотора не върви, но си гори. Представям си го какво ще е в х5. Отчитам обаче че е редовак и е по-достъпен за правене. Газта вече казахме, че я понася. Автора дано само е наясно тая "джипка" как вози.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Х5 Е53

              Единият от трилитровите мотори имаше проблеми с разходът на масло. Трябва да се провери дали не е този модел.


              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Х5 Е53

                Не е този. Тоя дето лапа масло заради кофти сегменти е фейсовия, ама там много неща са кофти от към цена най-вече... Водна помпа 400лв китайче, все пак е хай-тек ��

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Х5 Е53

                  Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                  В е60(фейсовия 3.0и) и в е46 съм го карал тоя мотор, двете коли с автомат... Ми давам му газ, чакам да се случи нещо....
                  Да знаеш, че на автомата трябва да е да D или R за да се случи нещо. Иначе само шуми, прав си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Х5 Е53

                    Това, че похапват повечко гориво и аз съм го чувал, ама то зависи с какво сравняваме. Туй животнУ е към 2 тона, 6/100 в града няма как да харчи...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Х5 Е53

                      Тати ми е казал да не барам скоростите, че може да стане беля...


                      Разхода... Имал съм 1.4, 1.8ис, 1.8Т, 1.9тди, 2.0и, 2.7т, 2.8и, 3.0д, 4.2и... ся имам имам дискавъри 2.5д. На тая база сръвнявам разхода на гориво, бмв са си жадни за гориво. Въпросния мотор в моя град се доближава до консумацията на 2.7Т като 2.7Т е една идея по-икономичен, а е куатро, комби(също толкова тежко като е60) и има няма едни 330+ коня.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Х5 Е53

                        До преди месец карах същото Х5 в продължение на близо 3 г. Разхода на гориво при моето каране беше 12,5 на магистрала с около 130, 40 и около 20 градцко, на бензин. Динамиката за мен беше достатъчна, но с този мотор си е за спокойни натури, като мен.
                        Не съм имал никакви сериозни проблеми с него, с изключение на спирачни дискове. За 54х км два пъти ги сменявам и все се кривят за норматив.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Х5 Е53

                          Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                          Тати ми е казал да не барам скоростите, че може да стане беля...


                          Разхода... Имал съм 1.4, 1.8ис, 1.8Т, 1.9тди, 2.0и, 2.7т, 2.8и, 3.0д, 4.2и... ся имам имам дискавъри 2.5д. На тая база сръвнявам разхода на гориво, бмв са си жадни за гориво. Въпросния мотор в моя град се доближава до консумацията на 2.7Т като 2.7Т е една идея по-икономичен, а е куатро, комби(също толкова тежко като е60) и има няма едни 330+ коня.
                          Това 2.7Т на същата възраст ли е? Нямам поглед над него, но ако е следващо поколение или някакъв тунинг, редно е да се вземе предвид. По това време бяха 230, не 330 конски сили, за разхода нямам наблюдения. Те и на BMW трилитровите станаха бая по-икономични и по-мощни в следващите атмосферни и турбо версии, ако имаше толкова голяма разлика, всички щяхме да сме разбрали. Сравнението на различни поколения е смислено, само ако цената е близка. Пак, като колегата горе, зависи с какво сравняваш. По времето на Е46 330 нямаше много коли в класа му, които да го превъзхождат чак толкова като вървеж, колкото казваш. Като разход също щеше да се знае. Ако бяха толкова "жадни за гориво", всички щяха да им се смеят. Обикновено двете марки в съответстващите си сегменти имат близки показатели.

                          Та оттам мъртвец е доста силно изказване. Това "вървящи тройно повече" как го мериш?

                          Иначе имам приятел с X5 E53 с тоя мотор, носи на газ и от няколко места съм чувал, че е безавариен мотор по принцип. За толкова голяма кола не е ракета, но е прилично. Кара си я вече май повече от 5 години, не знам да има грижи.
                          Последно редактирано от nissan_gr; 23-11-18, 09:56.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Х5 Е53

                            Говоря за 02г 2.7т 250 коня в стоков всриант. Феновете на бмв са си особенни и не си признават недостатъците. Както се изказа колегата, мотора е за спокойни натури, които няма да бързат за никъде.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Х5 Е53

                              А какъв разход дават на газ и Х3 много по-тясна ли е от Х5 ?
                              Че и аз съм решил да си сменям шосейната джипка ,а пък още не знам каква друга искам .
                              ПП

                              И как работи 4х4 системата и как се представя напрактика ?
                              Последно редактирано от antiroad; 23-11-18, 21:52.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X