Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Х5 Е53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за Х5 Е53

    Не чакай нещо кой знае какво от двойното предаване на баварката. Пак ще зависи с какво я сравняваш, ама...големите очаквания не са реалистични.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за Х5 Е53

      X3 има и проблеми с раздатките. Иначе не е много по-тясна, даже ако си търсех паркетник бмв щях да си взема х3. Останалите проблеми са си типичните тъпотии на бмв: Дискове, електроника, раздатки, предни полуоски...

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за Х5 Е53

        3.0 бензиновия 231к.с да е муден и да лапа много гориво, къде го установихте това не знам, но си доста сполучлив мотор.Може да се провери много лесно колко струват частите за него.Пък за разхода на газ при Е46 и Е60 съм засичал и 7,6 при не по-малко от 90-100км.ч.Ако се поитересувате за този мотор в интернет ще видите, че се предпочита много и мисля имаше награди няколко поред години.E53 4.4 ако е да, добър, по-възрастен мотор, тежи 100-120кг. Повече от редовия 3.0 6 цилиндъра.От Х5 с аеродинамика на кашон мисля, не може да се очакват чудеса.Х3 е по-offroad насочена, а 3.0i е създаден за това купе.

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за Х5 Е53

          Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
          3.0 е пълен мъртвец даже в купето на лека кола. Обаче ако искаш да се отвозиж без скъпи и сложни ремонти е за предпочитане редовака пред 4.4
          Сигурен ли си в това, че лека кола с този мотор е пълен мъртвец, че имам една Е46ца 3.0 231 коня и не съм на такова мнение, сега до автора и аз бях на мнение че този мотор идва слаб за купето на Х5, но всъщност не е толкова зле, но ако трябва да е 3 литрова Х5ца бих купил дизела. Бензиновия 3.0 М54B30 е известен с големия разход не само на бензин а и на масло, като цяло е здрав мотор иска по честа смяна на масло и то с хубаво такова. Общо взето това е и за 8мака
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за Х5 Е53

            8 мака е скъп за обслужване и ремонти.
            И м54б30 не е безпроблемен, но е доста по-прост и масов мотор. Харчи често масло заради сегменти.
            В х5 няма да е бегачка, но на фона на проблемите с м62 (осмака) е за предпочитане.
            Имам х3 с 3.0 бензин:
            - разход газ 18-20 градско, 12-13 извън
            - х3 е83 е с по-голям багажник от х5 е53
            - х3то е дървено като визия, твърдичка е

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за Х5 Е53

              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
              Сигурен ли си в това, че лека кола с този мотор е пълен мъртвец, че имам една Е46ца 3.0 231 коня и не съм на такова мнение
              Човека явно е прочут състезател и тия коли по 200-300 коня му малеят. Друго си е безпроблемно ( ) ауди 300+

              Много е хубаво човек да има обективна преценка за нещата и да не сравнява атмосферни 3л мотори с разни турбота по 100-150кс отгоре на по-малки купета, най-малко темата не е за това и никой не го интересува
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за Х5 Е53

                Напълно сигурен съм. Баш е46 хд в перфектно състояние има един приятел и съм я разтривал доста.

                Проблема с харч.на масло се решава с поставянето на други маслени сегменти.
                Х5 не вози по-добре от х3.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за Х5 Е53

                  Здравейте пак,

                  Продължавам с лутането на вторичния пазар за Х5 и все още нещо не мога да се сдобия с бензинов такъв. Познат на мой познат продавал 3.0д 218 к.с. Е53 фейслифт, което като го погледах на снимки много ми хареса и започнах да се замислям дали да не ида да го погледна.. Работата е такава че си търся бензин с газ обаче този ми хареса на външен вид, и ще помоля за мнение относно въпросния двигател, здрав ли е създава ли главоболия, има ли някакви чести болежки, питам понеже не е това което търся а и нямам никакви впечатления относно дизеловите двигатели на бмв като цяло. От познати чувам че бмв дизелите имали проблеми с прегряване и с главата, имат ли тези твърдения нещо общо с този двигател? Общо взето заслужава ли си Х5 с този двигател да ходя да се разкарвам да го гледам или да си остана с търсенето на Х5 с бензинов?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за Х5 Е53

                    Тоя мотор си е най-добрият за х5 по принцип. Бензиновите 3.0 е слаб по моему за х5, а 4.4 е скъп за поддръжка.
                    Аз не съм фен на дизелите и за това, ще ми е трудно конкретно да съм полезен, но не знам да има някакви генерални драми с тоя мотор, за това с прегряването сефте чувам.
                    Според мен цена на км ще е по-скъпо от бензин на газ, ама то си е ясно това. В града ще си кльопа нафта сериозно ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за Х5 Е53

                      Бензин,атмосферен,възможно най-голям.В твоя случай вземи 3 литровия,че вече са милионници и по-големия трудно,ще го поддържаш.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за Х5 Е53

                        Най-добре. М54Б30 си е масов мотор, и болестите са му известни и на газ е ОК и няма да мъчиш 8 а 6 цилиндъра при проблеми ... Ако се търси смислено решение без оглед на динамика - това е.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за Х5 Е53

                          Я да питам,Тея SD при х3 май със две турбини проблемни ли са ,тоест вместо да бориш една,имаш две да спасяваш на някакъв етап.

                          Това Е4 и нещо нищо не ми говори.

                          Разлика от гледна точка на главоболия между х3 до 2005-2006 и Х5 след 2008 има ли.

                          Да речем че са с мотор 3 дизел
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за Х5 Е53

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Я да питам,Тея SD при х3 май със две турбини проблемни ли са ,тоест вместо да бориш една,имаш две да спасяваш на някакъв етап.

                            Това Е4 и нещо нищо не ми говори.

                            Разлика от гледна точка на главоболия между х3 до 2005-2006 и Х5 след 2008 има ли.

                            Да речем че са с мотор 3 дизел
                            До колкото ми е известно SD; 3.5d; 4.0d (както и да го наричат) няма особени проблеми с изключение на това, че заради големия въртящ момент разтяга анг. верига.

                            X3 с тоя мотор върви на гръм!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за Х5 Е53

                              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                              До колкото ми е известно SD; 3.5d; 4.0d (както и да го наричат) няма особени проблеми с изключение на това, че заради големия въртящ момент разтяга анг. верига.

                              X3 с тоя мотор върви на гръм!
                              40d е друг мотор. 306 или 313 конски сили. Ангренажната верига му е откъм таблото.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за Х5 Е53

                                X3 си търси 3.0д 204 коня. Оня ден взехме една такава с ръчни скорости за 9к. Другия вариант ти е 3.0 бензин 231 коня. С дизела джипката е много динамична, с чип е просто идеалното съчетание. Пространството в купето е предостатъчно, и багажника е голям. Рекарото е много приятно като му седнеш и те обгърне... Абе колкото и да не съм фен на марката е перфектния избор на возило същетаващо качествата на лека кола и джип.Като минус може би е твърдата возия, но няма как, а и на х5-цата не е по-добра возията освен ако не е на възглавници. 204 коньовия дизел е много приятен за каране, трябва да се гледат дюзите(мотора трябва да мърка), възможен е проблем с изпускателния колектор, но се решава като сложиш чугунен. Веднага след покупката е добре да махнеш пеперудите и по желание еко системите, успешно се затапват и изолират софтуерно. След чипа естествено е възможен проблем със съединителя... Ако има пребоксуване без мирис на феродо най-вероятно и маховика ще е за смяна, като цяло сваля ли се кутията задължително се сваля и маховика за оглед на земята(не да го гледат като е монтиран).
                                За да си вземеш 3.5д трябва да не ти пука колко ще наливаш в колата, имам няколко приятеля с такива и всичките хвърлят луди пари особенно след като играе софтуерната намеса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X