Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на фабричен блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замяна на фабричен блокаж

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Ти си сънувал кошмари с някакви компресори ми се струва. Няма никакви драми в компресора, дори най-китайските работят в случая, а и за ел. блокаж е достатъчен компресор с размерите на малка кафеварка.

    ARB, TJM са доказани решения. E-Locker за преден диф е недомислие, а китайските, надявам се, че са прилични за парите си.
    Кое прави E-lockera недомислие и то конкретно за предния диф ? На мен E-Locker не ми харесва понеже за да заключи след натискане на бутона му трябва около половин оборот на колелото и при движение назад отключва и пак заключва и това при всяка смяна на посоката на движение. Не е като АРБ, което след натискане си е заключено мигновено. А и цената не му е от най-приятната. Но не виждам причина да е различна работата на E-locker при преден и заден диф. Да не се бъркаш с Detroit Locker ?


    Коментар


    • #17
      От: Замяна на фабричен блокаж

      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
      Кое прави E-lockera недомислие и то конкретно за предния диф ? На мен E-Locker не ми харесва понеже за да заключи след натискане на бутона му трябва около половин оборот на колелото и при движение назад отключва и пак заключва и това при всяка смяна на посоката на движение. Не е като АРБ, което след натискане си е заключено мигновено. А и цената не му е от най-приятната. Но не виждам причина да е различна работата на E-locker при преден и заден диф. Да не се бъркаш с Detroit Locker ?
      Да, всъщност, бъркам се с Detroit, моля за извинение. Освен, че не съм привърженик на този тип блокировки (като Detroit), недомислие е да се комбинират различен по метод на работа блокировки на два моста от една и съща кола.

      Коментар


      • #18
        От: Замяна на фабричен блокаж

        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение


        Увеличих снимката, за да се види как са се загладили ръбовете, в които влиза муфата.
        Не е отчайващо зле,може да се обработи и да тръгне пак.Какво е пречило да се включва муфата докрай?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: Замяна на фабричен блокаж

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Не е отчайващо зле,може да се обработи и да тръгне пак.Какво е пречило да се включва муфата докрай?
          Незнам, мисля си че е от неправилна експлоатация. Човека от който купих мостовете не беше много на ТИ с блокажите. Аз съм го ползвал два пъти и на третия просто отказа да заключи. Смених вакуумния соленоид с много по-добър от оригиналния, за всеки случай ако нещо със задействането е имало проблем, въпреки че проверихме вакума и работеше. Ако може да се ремонтира ще е добре, понеже точно тази част, мисля че не се продава отделно, а си върви с касетата. Резервно прасе няма да ми е излишно.


          Коментар


          • #20
            От: Замяна на фабричен блокаж

            Клапаните ти читави ли са и губиш ли вакуум?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Замяна на фабричен блокаж

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Клапаните ти читави ли са и губиш ли вакуум?
              Уж работят, но така или иначе вече са нови за всеки случай.


              Коментар


              • #22
                От: Замяна на фабричен блокаж

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Ти си сънувал кошмари с някакви компресори ми се струва. Няма никакви драми в компресора, дори най-китайските работят в случая, а и за ел. блокаж е достатъчен компресор с размерите на малка кафеварка.

                ARB, TJM са доказани решения. E-Locker за преден диф е недомислие, а китайските, надявам се, че са прилични за парите си.
                За първото си горе - долу прав , щото нямам опит с блокажите на въздух, просто четох доста по австралийските и южноафриканските форуми тогава. Пак оттам дойде и идеята за Е локъра, ама Harrop Eaton, за който имаше изцяло добри думи. За Детройт не помня нищо съществено. От това, което четох, Е локъра също е доказано решение по онези места, не се споменаваше да отстъпва на другите, по-скоро напротив бяха впечатлениата. А не е някое евтино решение, да речеш, че само затова го хвалят.

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Да, всъщност, бъркам се с Detroit, моля за извинение. Освен, че не съм привърженик на този тип блокировки (като Detroit), недомислие е да се комбинират различен по метод на работа блокировки на два моста от една и съща кола.
                Е, в случая с Патрола, който е на вакум отзад и си работи, защо да не го остави човек и да си сложи отпред какъвто го влече? Какво преполага да е недомислие?

                Коментар


                • #23
                  От: Замяна на фабричен блокаж

                  При положение, че патрола е с фабричен блокаж, няма заместител нито от АРБ TJM и тн. поради разлики в моста без и със фабричен блокаж. Единствено E-Locker има като заместител на фабричен блокаж. За това някой ако има отворен заден мост от у61, имам интерес.


                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X