Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростна кутия

    Здравейте!

    Прецака ми се скоростната кутия. Има шум на всички скорости без 4-та. Има шум и на свободна. При натиснат съединител шум няма. Колата е с HD-E двигател ако има значение и е парт тайм.
    Насочил съм се към игления лагер между първичен и изходящ вал. Това е лагер само с касета, без черупки. Правилно ли съм се насочил? От къде може да се поръча лагера? Евентуално някой да има добра скоростна кутия за продан?
    Изчел съм темите по въпроса, но ще съм благодарен на мнения и коментари по темата. Който е отварял кутия да сподели лесна ли е операцията и струва ли си да се занимавам?

    Благодаря и успешен ден!

  • #2
    От: Скоростна кутия

    Щом няма шум при натиснат ,какво ще търсиш в кутията,почни с аксиалния лагер на съединителя.Ако не е тайна може и колата да напишеш каква,или темата дето си чел,иначе се разглабя лесно кутия,и почти винаги е по рентабилно да си ремонтираш твоята ,защото може взетата втора употереба да е като твоята.

    Коментар


    • #3
      От: Скоростна кутия

      Колата е Фероза парт тайм 1.6 HD-E. При натиснат съединител няма шум, понеже скоростната кутия не работи. Тогава нищо не се върти в нея. Така си го обяснявам аз. На 4-та скорост няма шум, понеже само тогава не се върти игленият лагер между двата вала. Това са моите размишления. Притеснявам се, ако тръгна да сменям лагера да не са заминали леглата му, тогава и нов няма да помогне. Затова и търся съвети...
      Това е темата, която съм ползвал: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=151754

      Коментар


      • #4
        От: Скоростна кутия

        Правилно си се насочил към игления лагер между двата вала. Дано само няма нараняване по тях, защото ще се наложи престъргване и монтитане на лагер с черупки. Правил съм го на Трупър.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Скоростна кутия

          Благодаря!
          Да се захващам ли. или да търся друга кутия?Лесно ли се прави процедурата по смяната на лагера? От къде да търся лагер, че за сега не намирам. Предполагам говориш за разстъргване на вала и главината до размер на лагер с черупки? Лесно ли се вадят входящия и изходящия вал? Отварял съм скоростни кутии, имам опит, но с такава не съм се занимавал?

          Коментар


          • #6
            От: Скоростна кутия

            По-добре я отвори и виж какво се случва. Никой не ти гарантира, че кутията която ще намериш е без проблеми.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Скоростна кутия

              Положението е малко сложно, инак при други обстоятелства не бих се колебал. Колата не е при мен и е далеч в провинцията. Имам около седмица по Коледа за да я поправя и искам да съм готов с частите когато отида. Ако не успея да я поправя ще си отседи... та затова сондирам мнения.... инак ако е при мен отдавна да съм и видял карантиите.......
              А и за сега не откривам лагер......

              Коментар


              • #8
                От: Скоростна кутия

                Моля, ако някой е слагал лагер 6902 на опашката на първичния вал на скоростите към маховика, нека да сподели дали е успешно!

                Коментар


                • #9
                  От: Скоростна кутия

                  Здравейте , малко страничен въпрос от темата, но все пак става въпрос за кутия. Искам да попитам с какво масло карате, понеже мойта ми прави леки проблеми на студено (трудно превключва скоростите до 3-та), а като покарам малко и загрее няма проблеми.
                  Some call it a hobby, we call it a way of life!
                  Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скоростна кутия

                    Първоначално публикуван от vatko Преглед на мнение
                    Здравейте , малко страничен въпрос от темата, но все пак става въпрос за кутия. Искам да попитам с какво масло карате, понеже мойта ми прави леки проблеми на студено (трудно превключва скоростите до 3-та), а като покарам малко и загрее няма проблеми.
                    Правилното масло е GL4 , GL4-GL5 75W90 пълна синтетика.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скоростна кутия

                      Имам СК + раздатка и още много други части. Обади ми се на 0887 660 449.
                      Последно редактирано от dryordanov; 25-11-18, 22:15.
                      Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скоростна кутия

                        Раздатката заминава при Росен Спасов, като коледен подарък за неговите близнаци.Скоростната кутия е свободна,като донор ще пасне идеално,защото е след основен ремонт на "феро," с който се пързалях по покрив.
                        Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скоростна кутия

                          Здравейте! Има развитие при мен....
                          Междувременно си взех скоростна кутия и си я монтирах. Сега ми остана време да отворя моята. Положението е следното:
                          Смлян сепаратор на съчмения лагер на първичния вал и попаднали стружки оттам в долния лагер - на междинния вал.
                          На лагера на първичния вал няма никаква маркировка за номер, но ще го извадя по размери. Чудя се само дали има някакви специални изисквания - повишена хлабина или други някакви. Молбата ми е, ако някой си спомня да напише оригиналната маркировка на лагера.
                          Долния лагер е NACHI 63/22XNSL. Лагер по размерите ще намеря, но не мога да намеря спецификация за значението на буквите, та и там се чудя дали няма специални изисквания.
                          И двата лагера са с канал за зегерка...

                          Та ако някой помни, или има програма - моля да даде оригиналните номера на лагерите, та да не се налага да отварям пак!

                          Висящия лагер в който се съмнявах е добре и цялата скоростна кутия свети, все едно не е работила и си заслужава да я върна към живот!

                          Успешен ден!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X