Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage 2,0i 94hp спукана глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage 2,0i 94hp спукана глава

    Здравейте колеги отскоро съм собственик на Kia Sportage 2,0i 94hp ,която е без глава с разглобен двигател и доколкото разбрах от стария собственик не може да се намери глава за този мотор . Въпроса ми е дали може да се сложи глава от 128hp мотор (двата вала) или цял мотор 128hp пасва на кутия и съединител ?

  • #2
    От: Kia Sportage 2,0i 94hp спукана глава

    Главите на 8 клапановия-(95к.с.) и 16 клапановия-(128к.с.) мотор естествено не са взаимозаменяеми.
    За това дали на 8-клапанова КИА без преправки ще пасне 16-клапанов мотор не мога да отговоря със сигурност.
    Който е наясно нека помогне...

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sportage 2,0i 94hp спукана глава

      Никой ли не е правил подобно нещо ? Щом им е , проблем' на тези мотори.

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sportage 2,0i 94hp спукана глава

        Аз имам 8 клапанова КИЯ, наскоро отварях мотора. Паля на сутринта и започна да чука на желязо. Отворих и мотора и се оказаха бутални болтове, няма никъде, правих нови. Гарнитурата на главата беше потеглила. Ако има старата глава да тия даде. Ще я проверя дали е здрава. Ако нямаш никаква ще питам едно момче. Имал е такава и продал блока. Не каза нищо за главата. Ще го питам и ще пиша.

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sportage 2,0i 94hp спукана глава

          В Христо Ботев преди ботевградското има морга за джипове и има точно такава КИА. Не знам главата там ли е и в какво състояние е, но мой комшия работи там и ще му кажа да провери. Проблеми с главите може да има при всички маздови двигатели, не само при твоя, има много писано кое довежда до прегряване и пукане на главите. Според мен дори оригиналната гарнитура е калпава и е редно да се смени дори при работеща и здрава КИА.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X