Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем "ШИМИ"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем "ШИМИ"

    Привет колеги,
    От известно време ме нападна едно биене във волана. Това нещо се появява при скорост около 60-70 км, след което изчезва. Интересното е че по равен път го няма, но има ли дупка ефекта е наличен..всяко колело се бори за независимост. Изчетох доста неща, включително и по руските форуми, всичко което е описано като възможни проблеми e проверено и проблемите са отстранени. Започнах от панхарда, смених тампоните и втулките и отпред и отзад. На предната щанга смених цялото ухо. Кормилните накрайници също са сменени, предницата е регулирана. Гумите са регулирани. Сменени са тампоните на надлъжните носачи. Сменени са шенкелни лагери. Сменена е секторна кутия...то май вече не остана нищо друго. Е това нещо не ме оставя на мира...казвайте, споделяйте..помагайте. Единствено демпфера не съм сменял, но не мисля че той ще е в основата на всичко. Всъщност съм го сменял преди с TJM. Вече не знам къде и какво да гледам. ако някой има нещо като идея или се е сблъсквал с подобно нещо да казва. Машината е
    ТЛК-70 - 1990 година, кръгъл фар. Гумите са силвърстон 33х10.5х15, джантите са алуминиеви оригинални Тойота ЕТ-20 + фланци 30мм. Дисковете и спирачните апарати са нови.
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

  • #2
    От: Проблем "ШИМИ"

    Доколкото съм чувал, първия набеден е точно демпфера.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем "ШИМИ"

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Доколкото съм чувал, първия набеден е точно демпфера.
      Не знам и аз..според дебелите книги не би трябвало да е от там. Някъде нещо шава..някъде има луфт. демпфера гаси тези колебания.
      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

      Коментар


      • #4
        От: Проблем "ШИМИ"

        Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
        Не знам и аз..според дебелите книги не би трябвало да е от там. Някъде нещо шава..някъде има луфт. демпфера гаси тези колебания.
        Така де! И като не иска да си върши работата - точно това се получава.
        А не иска да си я върши, ако доста време е понасял ударите от хлабава предница, или пък е бил китайски ментак.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем "ШИМИ"

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Така де! И като не иска да си върши работата - точно това се получава.
          А не иска да си я върши, ако доста време е понасял ударите от хлабава предница, или пък е бил китайски ментак.
          Да стар е ..може би около 8-9 години го търкалям. TJM е, не е китайче..Възможно е да се озъбил
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #6
            От: Проблем "ШИМИ"

            Лифт ? Ако има лифт , коригиран ли е кастор ъгъла ?
            Последно редактирано от New hope; 12-11-18, 20:14.
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #7
              От: Проблем "ШИМИ"

              Втулки на стабилизираща шанга. От там се започва. И вете се сменят задължително с оригинал.
              Случвало ми се е на този модел и да се "разпъне" отвора в щангата откъм моста. Тогава или се правят дипломни работи(не съветвам) или се сменя щангата.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Проблем "ШИМИ"

                И аз докато карах същата марка и размер гуми имах проблеми с шими, смених ги и вече нямам!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем "ШИМИ"

                  Пробвал ли си без фланци ?
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем "ШИМИ"

                    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                    Лифт ? Ако има лифт , коригиран ли е кастор ъгъла ?
                    Корегиран е !
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем "ШИМИ"

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Пробвал ли си без фланци ?
                      Имам летни гуми..с железни джанти ЕТ-40, гумите са балансирани, слагам ги без фланците ..ефекта е същия ..при горе-долу еднаква скорост.
                      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем "ШИМИ"

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Втулки на стабилизираща шанга. От там се започва. И двете се сменят задължително с оригинал.
                        Случвало ми се е на този модел и да се "разпъне" отвора в щангата откъм моста. Тогава или се правят дипломни работи(не съветвам) или се сменя щангата.
                        Сменени са втулките и на двете щанги...нямат луфтове, съмнявах се в едната, повторно я смених..няма подобрение.
                        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем "ШИМИ"

                          Тогава разгледай конзолата на която се държи щангата дали няма пукнатини там където е заварена за шасито.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем "ШИМИ"

                            Пробвай с друг демпфер , искай от другарче за кръгче . Стандартния ще е слабичък за тея гумета , така че някой по-дебел
                            Най-малкото , свали твоя и пробвай на ръка как работи , поне е на хипер лесно място турен.
                            Нооо , за ШИМИ говорим , когато вибрациите влизат в резонанс и се усилват , и волана неконтролируемо ти подскача в ръцете , и не изчезва самичко с покачване на скоростта , а направо те принуждава да спреш/намалиш...............
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем "ШИМИ"

                              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                              Лифт ? Ако има лифт , коригиран ли е кастор ъгъла ?
                              Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                              Имам летни гуми..с железни джанти ЕТ-40, гумите са балансирани, слагам ги без фланците ..ефекта е същия ..при горе-долу еднаква скорост.
                              Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                              Корегиран е !
                              С какво е коригиран - свалени са носачите или е с ексцентрични втулки ? Ами дължината на панхарда и ъгъла спрямо кормилната щанга ? При голям ъгъл на кормилната щанга , в комбинация с къс и не дотам успореден панхард , при пропадане на колелото (особено) дясното кара колата да влезе в жестоко шими . Отрицателното ЕТ и фланците допълнително засилват ефекта и демпфера не може да се справи (той също е на гумени втулки)
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X